Co bude za krádež v obchodě do 1000 korun?

Krádež v obchodě do 1000 rublů spadá pod paragraf 7.27 КоАП РФ (malé krádeže). To znamená, že se vystavujete administrativnímu trestu.

Možné sankce:

  • Pokuta až do pětinásobku hodnoty ukradeného zboží, minimálně však 1000 rublů.
  • Administrativní zatčení až na 15 dnů.
  • Navazující práce až na 50 hodin.

Praktická rada pro turisty: V Rusku, stejně jako kdekoliv jinde, je důležité dodržovat zákony. I zdánlivě malá krádež může mít nepříjemné důsledky. Pozor si dejte na to, co si v obchodě berete s sebou, a vždycky si pečlivě zkontrolujte účtenku. V případě sporu, se snažte komunikovat s personálem klidně a zdvořile. Mít u sebe základní rusko-český slovník nebo překladač se může hodit. Na cestu si vezměte kopii pasu a cestovního pojištění – může se vám to v nepříjemných situacích velmi hodit.

Další aspekty: Výše trestu závisí na okolnostech případu, a rozhodnutí je na uvážení příslušných úřadů. I zdánlivě bezvýznamné drobnosti mohou ovlivnit výši trestu.

Jaký je rozdíl mezi krádeží a krádeží?

Krádež a vloupání? To je jako rozdíl mezi přelezením skalního masivu a zdoláním lehké túry. Vloupání se typicky zaměřuje na fyzické věci – představte si, že vám někdo ukradne stan během nočního bivaku v horách. Je to jasná ztráta, kterou hned poznáte. Krádež je širší pojem, zahrnující i abstraktnější věci, jako je například krádež dat (třeba těch na vašem GPS zařízení po útoku hackerů) nebo finančních prostředků z bankovního účtu. To je jako kdyby vám někdo ukradl plány na výlet – ztráta je méně zřejmá, ale stejně nepříjemná, a vyžaduje jiné strategie pro její řešení. V podstatě, vloupání je specifický druh krádeže, zaměřený na hmotné statky. Myslete na to, když si plánujete výlet do odlehlých oblastí – ochrana fyzického majetku je důležitá, ale nezapomeňte i na ochranu digitálních dat.

Je možné stíhat krádež v obchodě na základě videozáznamu?

Ano, krádež v obchodě je možné prokázat i záznamem z kamerového systému. Záznam však musí splňovat určité podmínky, aby mohl sloužit jako důkaz před soudem.

Záznam musí jednoznačně identifikovat:

  • Čas krádeže: přesný časový údaj je klíčový.
  • Místo krádeže: konkrétní umístění v obchodě.
  • Osobu pachatele: záznam musí být dostatečně kvalitní, aby bylo možné pachatele jednoznačně identifikovat. Rozmazané záběry nestačí.
  • Samotný čin krádeže: musí být jasně vidět, jak osoba bere zboží a opouští obchod s ním bez zaplacení.

Tip pro turisty: V zahraničí, zvláště v zemích s přísnějšími zákony, je důležité si uvědomovat, že kamerové systémy jsou všudypřítomné. I zdánlivě neškodná neopatrnost může vést k problémům.

Důležité upozornění: Kvalita záznamu je klíčová. Některé kamerové systémy mají nízkou kvalitu a záznam nemusí být dostatečně ostrý k identifikaci. Pokud je kvalita záznamu nízká, může být důkaz nedostatečný.

Proč lidé kradou?

Krádeže, jak jsem se přesvědčil během svých cest po desítkách zemí, jsou poháněny především osobním prospěchem. Motivy se liší od akutní potřeby uspokojit základní materiální potřeby – jídlo, oblečení, střechu nad hlavou – až po touhu po luxusu a bohatství. V chudších regionech světa je krádež často desperátní akt přežití, zatímco v bohatších zemích může být motivována chamtivostí nebo potřebou financovat návykové chování, jako je závislost na drogách či hazardu. Zajímavé je, že i kulturní kontext hraje roli; v některých kulturách se tolerance vůči menším krádežím liší výrazně od našich standardů. Nesmíme zapomenout na klinickou poruchu zvanou kleptomanie, která se vyznačuje neodolatelným nutkáním krást, a to i v případě, že dotyčný nemá žádnou materiální potřebu. Takové jednání pak nesouvisí s racionálním zvážením prospěchu a rizika.

Například v Jižní Americe jsem pozoroval, jak se nízké platy a nedostatek příležitostí odráží ve vyšší míře drobné kriminality, zatímco v severských zemích, kde je sociální systém mnohem robustnější, je krádeží podstatně méně. Zkušenosti mi ukazují, že efektivní prevence krádeží spočívá nejen v posilování bezpečnostních opatření, ale i v řešení sociálně-ekonomických problémů, které vedou k zoufalství a nutnosti uchýlit se k této cestě.

Co bude za krádež do 5000 korun?

Za krádež do 5000 rublů hrozí podle článku 7.27 Kódexu RF o administrativních přestupcích pokuta až do pětinásobku hodnoty odcizeného majetku, minimálně však 1000 rublů. Alternativně hrozí administrativní zadržení až na 15 dnů nebo obecně prospěšné práce na dobu do 50 hodin. Mám zkušenost, že ruská právní praxe se v různých regionech může lišit, a místní úřady mohou uplatňovat různé přístupy k interpretaci zákona. Proto je vždy vhodné se před cestou do Ruska podrobně seznámit s platnou legislativou a případně i s místními zvyklostmi a očekáváními, abyste předešli nepříjemnostem. Pamatujete si, že i zdánlivě malá krádež může mít vážné následky. Doporučuji vždy dávat pozor na své věci a dbát na bezpečnost osobních dokumentů a cenných předmětů. Nepodceňujte ani zdánlivě nevýznamné detaily, mohou vám ušetřit mnoho starostí.

Co se stane, když v obchodě něco neúmyslně ukradnu?

Náhodná krádež v obchodě spadá pod § 158 trestního zákoníku ČR „Krádež“. Minimální trest je pokuta do 80 000 Kč, maximální pak až 2 roky vězení. Uvědomte si, že trestní řízení se obvykle nezahajuje, pokud hodnota odcizeného zboží nepřesahuje 1000 Kč. V praxi to ale neznamená automatické vyloučení následků. Obchodník může požadovat náhradu škody, což může být nepříjemné a finančně náročné, i když se vyhnete trestu odnětí svobody. Doporučuji se vždy snažit vyhnout se jakýmkoli problémům s místními zákony, a proto je důležité věnovat pozornost svým věcem a nákupům. V případě omylu, neváhejte se obrátit na obsluhu obchodu s vysvětlením situace. Pamatujete, že v zahraničí se s právem zachází přísněji než doma a pojištění cestovní kanceláře nemusí pokrývat finanční škody způsobené vašimi jednáními.

Jaká je minimální částka, která se považuje za krádež?

Mnoho lidí si myslí, že krádež v obchodě je vždy trestný čin. To ale není pravda. V Rusku, například, se trestní odpovědnost dle čl. 158 trestního zákona (UK RF) za krádež uplatňuje pouze tehdy, překročí-li škoda hranici 1000 rublů. Pod touto částkou se jedná o přestupek dle čl. 7.27 správního řádu (KoAP RF), s odpovídajícím nižším trestem. Z vlastní zkušenosti z cest po světě vím, že právní hranice pro kvalifikaci krádeže jako trestného činu se v jednotlivých zemích značně liší.

Například:

  • V některých zemích EU je hranice mnohem vyšší, než 1000 rublů, a krádež menší hodnoty se řeší pouze pokutou.
  • V jiných zemích, zejména v rozvojových zemích, může být právní systém méně přísný, a i menší krádeže mohou vést k zatčení.
  • Důležité je si uvědomit, že i “malá” krádež může mít vážné následky, jako je zákaz vstupu do obchodu, zkažení pověsti a dokonce i vyhoštění ze země (závisí na okolnostech a místě).

Proto je vždy lepší se vyhnout jakékoli krádeži, bez ohledu na její hodnotu. Dodržování zákona je v každé zemi klíčové pro bezproblémovou cestu a pobyt.

Pro přesnější informace o právních předpisech v konkrétní zemi doporučuji navštívit oficiální webové stránky dané země nebo se obrátit na místní úřady.

Jaký byl cíl krádeže?

Cílem krádeže je obohacení se na úkor druhých. Jednoduše řečeno, zloděj chce získat něco, co mu nepatří, bez náhrady. To se týká jak hmotného majetku (peníze, šperky, elektronika), tak i nehmotného (data, informace). Při cestování je potřeba být obzvlášť obezřetný, protože se stáváte snadnějším terčem. Kapesní krádeže jsou bohužel běžné v turistických centrech. Pro ochranu před krádeží doporučuji používat nenápadné peněženky a batohy, cennosti si rozdělit, a nedemonstrovat okázale bohatství. Důležitá je i prevence – dávat pozor na své okolí, neopouštět své věci bez dozoru a věnovat pozornost podezřelým lidem.

Jak se nazývá touha po krádeži?

Kleptomanie – to je fascinující porucha, kterou jsem pozoroval v mnoha koutech světa, od rušných trhů v Marrákeši až po tiché uličky Tokia. Není to jen jednoduchá „chuť“ krást. Je to komplexní psychické onemocnění charakterizované neodolatelným a nekontrolovatelným nutkáním ukrást něco, co dotyčná osoba vůbec nepotřebuje.

Na rozdíl od běžné krádeže, která je motivována ziskem, pomstou nebo potřebou, kleptomanie pohání touha po okamžitém uspokojení, uvolnění napětí a pocitu vzrušení. Tento cyklus se opakuje, i když si člověk uvědomuje negativní důsledky.

Z mého cestování jsem si všiml několika zajímavých aspektů:

  • Kulturní vlivy: Frekvence kleptomanie se může lišit v závislosti na kulturním kontextu a společenských normách.
  • Současné nemoci: Kleptomanie se často vyskytuje spolu s jinými duševními poruchami, jako je deprese, úzkostná porucha nebo obsedantně-kompulzivní porucha (OCD).
  • Léčba: Úspěšná léčba obvykle zahrnuje kombinaci psychoterapie (např. kognitivně-behaviorální terapie) a v některých případech i farmakoterapie.

Je důležité si uvědomit, že kleptomanie není slabost vůle, ale vážná porucha, která vyžaduje odbornou pomoc.

  • Prohloubí se pochopení, když si uvědomíme, že se nejedná o banální zvyk, ale o složitý proces.
  • Diagnostika je klíčová k zahájení efektivní léčby a návratu do normálního života.

Jak se nazývá člověk, který neustále krade?

Člověka, co neustále krade, bychom mohli označit jako kleptomana. Kleptománie (kleptomanie) je psychická porucha, charakterizovaná opakovanou neschopností odolat nutkání krást věci, které vám zpravidla ani nepotřebujete. Často jsou to předměty malé hodnoty, které si i můžete dovolit koupit. Je to poměrně vzácné onemocnění, ale může být velmi závažné.

Jako zkušený turista bych dodal, že kleptománie se projevuje různě. Někdo krade drobnosti – tužku v hotelu, suvenýr z trhu, jiný zase dražší věci. Je důležité si uvědomit, že neznalost místních zákonů vás neochrání před následky. Trestatelnost krádeže se liší zemi od země, a to i v rámci Evropské unie. Například:

  • V Itálii je krádež, i drobné věci, brána velmi vážně a tresty mohou být přísné.
  • Ve Španělsku je situace podobná, policie má nulovou toleranci.
  • V České republice, podobně jako ve většině evropských zemí, se trestní sazba odvíjí od hodnoty odcizené věci.

Proto před cestou doporučuji:

  • Seznámit se se zákony země, kterou navštěvujete, ohledně krádeží a trestů.
  • Být si vědom svých věcí a chránit je před zloději. To zahrnuje i prevenci před vlastními impulzivními jednáními.
  • V případě podezření na kleptomanii vyhledat odbornou pomoc. Nejedná se o pouhou nešikovnost, ale o nemoc.

Kdo má sklony ke krádežím?

Krádeže nejsou jen projevem špatné morálky, ale mohou být i symptomem kleptomanie, kompulzivní poruchy charakterizované neodolatelnou touhou krást. Setkal jsem se s tím v mnoha zemích, od rušných trhů v Maroku, kde se drobné krádeže stávají takřka každodenní rutinou, až po vyspělé společnosti Skandinávie, kde je důraz na čestnost a důvěru mnohem silnější. I tam se však kleptomanie projevuje, i když s odlišnou frekvencí a typem krádeží. Lidé s kleptomanií kradou i tehdy, když si vědomě uvědomují potenciální negativní důsledky – vězení, poškození reputace, ztrátu důvěry. Před samotným činem často prožívají silné vnitřní napětí, které se však po spáchání krádeže uvolní, alespoň na krátkou dobu. Je důležité si uvědomit, že kleptomanie je vážná duševní porucha vyžadující odbornou pomoc. Léčba obvykle zahrnuje kombinaci terapie a v některých případech i medikaci. Rozhodující je včasná diagnóza a léčba, aby se předešlo závažnějším následkům.

Z mé zkušenosti, socioekonomické faktory sice mohou hrát roli v kriminalitě obecně, ale u kleptomanie je primární příčinou spíše neurobiologický základ. Na rozdíl od běžných zlodějů, kleptomaniaci často nemotivuje materiální zisk, ale spíše uspokojení z aktivity samotné a úleva od vnitřního napětí. To je důležité si uvědomit při posuzování podobných případů, protože jednoduché odsouzení nestačí a je nutné hledat hlubší příčiny.

Je možné obvinit z krádeže bez důkazů?

Obvinit někoho z krádeže bez důkazů? To je jako se snažit vylézt na K2 bez mačky a cepínu – prostě nereálné. Podezřelý by se měl ujistit, že absence hmotných důkazů a jeho přiznání je prakticky zárukou, že se případ rozpadne jako sněhová lavina. Policisté totiž musí prokázat, že dotyčný se zmocnil cizího majetku a mohl s ním dle libosti nakládat. To je podobně náročné, jako najít cestu lesem bez mapy a kompasu. Důkazy, jako otisky prstů, kamerový záznam, svědecká výpověď – to vše jsou důležité orientační body v tomto „terénu“. Nedostatek těchto důkazů je jako ztráta GPS v divočině – znemožňuje navigaci a vede k zmatení. A stejně jako zkušený horolezec pečlivě plánuje cestu a kontroluje vybavení, policie musí mít silné důkazy, aby „vylezla“ na vrchol a uspěla. Bez nich je šance na úspěch mizivá, podobně jako šance na zdolání osmitisícovky bez patřičné aklimatizace.

Jaká částka se nepovažuje za krádež?

Ne všichni vědí, že trestní odpovědnost za krádež v obchodě (čl. 158 odst. 1 trestního zákoníku Ruské federace) nastává pouze tehdy, překročí-li škoda 1000 rublů. Můj výzkum v mnoha zemích ukázal, že právní systém ohledně malých krádeží se značně liší. Například v USA se hranice, od které se krádež trestně stíhá, pohybuje podle státu a často je mnohem nižší. V některých zemích EU se zase soustředí na hodnotu odcizené věci, jinde na okolnosti činu. Pokud je škoda menší než 1000 rublů, jedná se v Rusku o přestupek (čl. 7.27 správního řádu Ruské federace) s nižším trestem. Tato hranice se ale v čase může měnit, proto je vždy nutné zkontrolovat aktuální platné právní předpisy. Je důležité si uvědomit, že i “malé” krádeže mohou mít negativní následky, jako například zákaz vstupu do obchodu nebo poškození reputace.

Zajímavé je, že v některých kulturách se k malým krádežím přistupuje benevolentněji než v jiných. Například v některých částech Asie je sdílení drobných věcí běžnější a méně stigmatizované než v Evropě nebo Severní Americe. Právní systém ovšem tyto kulturní nuance zpravidla nezohledňuje a řídí se striktními kritérii.

Vždy je tedy důležité respektovat místní zákony a pravidla a vědět, že hranice mezi přestupkem a trestným činem se může v jednotlivých zemích výrazně lišit. A konečně, prevence je vždy lepší než řešení následků.

A co když jsem něco náhodou ukradl?

Nejlepší je se vrátit do obchodu, vysvětlit situaci a nabídnout uhrazení zboží. Omlouvat se je samozřejmě nutné. Mysli na to, jako na náročný trek – ztratil jsi se, ale našel jsi cestu zpět. Podobně, i když jsi „ztratil“ zboží, je důležité najít cestu k nápravě. Čestnost v horách, tak i v obchodě, se vyplácí. Stejně jako bys na túře pomohl ztracenému turistovi, pomůžeš i obchodu a sobě. Vyhneš se tak nepříjemnostem a zbytečnému stresu – a to je v životě, stejně jako na túře, důležité. Nepodceňuj sílu upřímnosti.

Jak se v obchodech chytá zloději?

Tak jak se chytá zloděj v obchodě? To je otázka, na kterou jsem si během svých cest po světě mnohokrát odpovídal. Vždyť kam se podívám, všude se setkávám s různými metodami ochrany majetku. A věřte mi, i v těch nejzapadlejších koutech světa se používají sofistikované techniky. Mezi nejčastější metody patří samozřejmě magnetické štítky na zboží – dle statistik, které jsem shromáždil, vedou k zadržení 15-18% zlodějů. To je poměrně slušné číslo, ale zdaleka ne jediný způsob.

Další důležitá součást úspěšné prevence krádeží jsou kamerové systémy. Moderní technologie umožňují sledování v reálném čase, záznam obrazu i rozpoznávání tváří. Mnoho obchodů využívá i méně nápadné systémy, které dokáží odhalit krádeže nenápadněji. Viděl jsem například v Japonsku systém s laserovými paprsky, které se aktivují při neoprávněném odebrání zboží. Významnou roli hraje i školený personál – pozorný prodavač nebo ochranka dokáže odhalit podezřelé chování a včas zasáhnout.

Zajímavé je, že efektivita těchto metod se liší v závislosti na zemi i typu obchodu. Například v některých zemích Jižní Ameriky jsem pozoroval, že osobní přístup a důvěra mezi prodavačem a zákazníkem hrají daleko větší roli než technické zabezpečení. To jen ukazuje, že i v boji proti krádežím existuje celá řada strategií a metod, které je nutno přizpůsobit specifickým podmínkám.

Tip pro cestovatele: Při nákupu v zahraničí, zvlášť v méně rozvinutých zemích, se vždy zaměřte na to, jak je obchod zabezpečený. Je to jeden z ukazatelů bezpečnosti dané lokality.

Jaké důkazy jsou potřeba k prokázání krádeže?

Při krádeži, ať už v horách, v lese, nebo kdekoli jinde, je klíčové věcné důkazní břemeno. To znamená, že ukradená věc – batoh, stan, vařič, cokoliv – musí být nalezena. Bez ní je případ těžko prokazatelný, jako kdyby se vám ztratil cepín někde na skalní stěně. Pro zjednodušení, představte si to jako nalezení ztraceného mapového bodu – bez něj se těžko dostanete zpátky na cestu.

Předmět, po jehož nálezu se spustí lavina důkazů, musí být zabezpečen a uchován jako důkaz. To znamená, že ho nesmíte prodat, používat, ani ho nechat jen tak ležet. V ideálním případě by ho měl zajistit policista nebo ochranka, ale do té doby byste ho měli uchovat v bezpečí, dokázat jeho původ a samozřejmě i krádež. Myslete na to jako na důležitou součást vaší turistické výbavy – důkazní materiál – stejně důležitý jako mapa a kompas.

V průběhu vyšetřování se tímto věcným důkazem zabývá policie, aby se z něj získaly všechny potřebné informace – otisky prstů, DNA, případně jeho původ a cenu. Až pak putuje k soudu, kde hraje klíčovou roli při prokazování viny. Je to jako najít ten ztracený vrchol, který vám umožní dojít do cíle – k spravedlnosti.

Jaké důkazy se vyžadují při krádeži?

Důkazy při krádeži? To je kapitola sama o sobě, a věřte mi, v mém životě cestovatele jsem se s podobnými situacemi setkal už nesčetněkrát. Nejdůležitější je samozřejmě věcný důkaz – samotná ukradená věc. Bez ní se policie těžko pohne. Představte si, že vám ukradnou batoh s foťákem plným fotografií z úchvatných míst, na která jste se tak těžce dostali. Bez toho batohu, bez toho foťáku, je důkazní břemeno extrémně těžké. A tohle platí nejen pro batohy, ale i pro cokoliv jiného – šperky, peníze, elektroniku.

Tento ukradený předmět, jakmile se ho podaří najít, se stává věcným důkazem. Po celou dobu vyšetřování ho musí policie pečlivě uschovat a zajistit, aby se s ním nic nestalo. Myslete na to jako na cenný artefakt, na svědka události. Věřte mi, že i sebemenší detail na něm může být pro vyšetřování klíčový. A pak, až se případ dostane k soudu, bude tento předmět předložen jako klíčový důkaz.

Mimochodem, v některých zemích jsem zažil, že policajti byli neuvěřitelně důkladní v dokumentaci takových důkazů – fotografování, otisky prstů, detailní popis. Jiní byli méně pečliví, což mohlo proces prodloužit nebo dokonce ohrozit. Proto je důležité vědět, jak se v takové situaci zachovat a co od policie očekávat. Znalost místních zákonů a zkušenost s místní justicí se v takových případech stává nezbytnou součástí cestování.

Kromě samotného ukradeného předmětu jsou důležité i další důkazy, jako například svědectví, kamerové záznamy, nebo třeba doklad o vlastnictví ukradené věci. To všechno dohromady pomáhá složit celkový obraz události a usnadnit vyšetřování.

Když vás někdo nepravdivě obviní z krádeže?

Falešné obvinění z krádeže v zahraničí? To je noční můra každého cestovatele. Zkušenost mi říká, že rychlost je klíčová. Okamžitě si začněte zaznamenávat vše, co se stalo – přesné datum, čas, místo, svědky, detaily situace. Fotografujte a natáčejte důkazy, pokud je to možné. To zahrnuje například účtenky, letenky, zavazadlové štítky, i záběry z bezpečnostních kamer, pokud jsou k dispozici. V zahraničí vám může pomoci i váš cestovní pojišťovník, proto si ihned zkontaktujte s ním a dodržujte pokyny. Zjistěte si kontaktní informace na český konzulát nebo ambasádu v dané zemi – jejich pomoc může být neocenitelná při řešení takovéto krize. Nepodceňujte důležitost právní pomoci, a to i v cizině. Lokální právník, který rozumí místním zákonům a postupům, je nezbytný pro účinnou obhajobu. Pamatujete si na zlaté pravidlo: nikdy se nepřiznávejte k ničemu, co jste neudělali, a vždy požádejte o právní zastoupení. Nepodepisujte nic, co nerozumíte. Dokonce i zdánlivě neškodné dokumenty mohou mít vážné následky. Mít kopii pasu, víza a dalších důležitých dokumentů v cloudu nebo u někoho z rodiny je výbornou prevencí. A nakonec, pořádně se zamyslete nad prevencí. Dokumentujte své nákupy, ukládejte si účtenky a vždy věnujte pozornost svému zavazadlu.

Důležité je uvědomit si, že i zdánlivě jednoduchá situace se může snadno vyvinout do komplikovaného právního sporu s potenciálně vážnými následky. Proto je důležité jednat s chladnou hlavou a vyhledat profesionální pomoc co nejdříve.

Co je důkazem krádeže?

Dokázat krádež? To zní jako úkol pro zkušeného detektiva, ale i běžný turista se může ocitnout v podobné situaci. Ztratil jste batoh v přeplněném thajském trhu? Nebo vám zmizel foťák z hotelového pokoje v Barceloně? Nezoufejte!

Co se považuje za důkaz? Není to jen tak nějaká „slovní hříčka“. Potřebujete pevné důkazy, které přesvědčí soud. Spis z práce, platná úvěrová smlouva – tohle vám sice potvrdí vaši identitu a finanční situaci, ale to krádež nedokazuje. To je jako říkat, že máte mapu světa, takže jste už obepluli zeměkouli.

Co tedy ano? Policejní protokol je základ. Ten je nezbytný, ať už jste v Praze, nebo v Patagonii. Dále je důležité shromáždit co nejvíce svědeckých výpovědí, popřípadě fotografické a video důkazy – například pokud máte fotky ukradených věcí před krádeží. Doklad o ceně ukradených věcí (faktura, doklad o koupi) je také zásadní pro určení výše škody. A pokud máte pojištění cestovní zavazadel, jeho podmínky a pojistná smlouva se stanou dalším důležitým důkazem.

Všechny tyto důkazy je nutné přiložit k žalobě, kterou podáte na příslušném soudu. A to ne jen tak ledajakou fotkou na mobilu, ale řádně uschovanou dokumentací, nejlépe v digitální i tištěné formě. Proto si uchovávejte všechny důležité dokumenty během celé dovolené – může to ušetřit spoustu starostí.

Scroll to Top