Co si nesmím vzít do příručního zavazadla?

Co se týče příručního zavazadla, pamatujte si základní pravidlo: žádné nebezpečné předměty. To zahrnuje zbraně všech druhů, od zjevných pistolí po méně evidentní, jako jsou plynové spreje (i ty sebeobranné!). Výbušniny, hořlaviny (zapalovače ano, ale v omezeném množství, v ideálním případě v neprodyšně uzavřeném pouzdru), chemikálie a toxické látky jsou samozřejmě absolutně zakázány. Důležité je také vědět, že tekutiny a gely podléhají přísným pravidlům – maximální objem 100 ml na nádobu a vše musí být v jednom uzavíratelném průhledném sáčku (tzv. “zip-lock”).

V odbaveném zavazadle jsou omezení o něco volnější, ale stále platí přísný zákaz výbušnin, zkapalněných plynů, hořlavých kapalin a látek, toxických a infekčních materiálů, radioaktivních látek, peroxidů, žíravin a paliv. I zde je důležité si vše důkladně zkontrolovat před odletem, abyste předešli zbytečným problémům a zdržení. Upozorňuji, že i zdánlivě neškodné předměty, jako jsou například některé léky, mohou být omezeny a vyžadují speciální povolení. Vždy si před cestou ověřte aktuální pravidla u vaší letecké společnosti, protože se mohou lišit.

Co je povoleno v příručním zavazadle?

Co si můžete vzít do příručního zavazadla? To je otázka, která trápí snad každého před cestou. Základní pravidlo zní: osobní věci. Ale co přesně to znamená?

Kosmetika a toaletní potřeby: Ano, můžete si vzít šampon, krémy, pastu na zuby. Ale pozor! Platí přísná pravidla ohledně tekutin. Ty musí být v lahvičkách o maximálním objemu 100 ml a všechny lahvičky musejí být umístěny v jednom uzavíratelném, průhledném sáčku o objemu maximálně 1 litr. Nezapomínejte, že i gel na vlasy nebo větší balzám na rty se počítají mezi tekutiny. Lepší je vzít si menší cestovní balení, než riskovat zabavení na letišti.

Elektronika: Notebook, tablet, telefon, čtečka ebooků – to vše si s sebou do letadla můžete vzít. Počítejte ale s tím, že při bezpečnostní kontrole budete muset elektroniku vyndat z tašky a dát ji na samostatný pás pro kontrolu rentgenem. Nabíječky a powerbanky si také můžete vzít, ale powerbanky s kapacitou nad 100Wh většinou do příručního zavazadla nepatří. Zkontrolujte si to u vaší letecké společnosti.

Ostatní: Do příručního zavazadla patří i léky (s lékařským potvrzením, pokud je to nutné), peněženka, doklady, klíče a další drobné osobní věci. Knihy, časopisy a oblečení – to vše je také povoleno, ale myslete na váhový limit vašeho příručního zavazadla.

Co je zakázáno? Nezapomeňte na předměty, které jsou striktně zakázány do příručního i odbaveného zavazadla. Patří mezi ně například: zbraně, střelivo, výbušniny, hořlavé látky, ostré předměty (nůžky, nože), chemické látky a další nebezpečné předměty. Seznam zakázaných předmětů se může lišit dle letecké společnosti, proto si vždy před cestou ověřte aktuální informace na stránkách letecké společnosti.

  • Tip pro zkušené cestovatele: Vždy si balte léky a důležité dokumenty do příručního zavazadla, pro případ ztráty odbaveného zavazadla.
  • Tip 2: Ušetříte si čas a starosti, pokud si předem zkontrolujete pravidla přepravy tekutin a zakázaných předmětů na webových stránkách letecké společnosti.
  • Zkontrolujte si rozměry a váhu vašeho příručního zavazadla.
  • Připravte si tekutiny v malých lahvičkách a v průhledném sáčku.
  • Vyndejte elektroniku před bezpečnostní kontrolou.

Kam s deodorantem v letadle?

Deodoranty v spreji podléhají stejným pravidlům jako ostatní tekutiny a aerosoly v letadle. Musí se řídit pravidlem 3-1-1 TSA (Transportation Security Administration), tedy maximálně 100 ml (3,4 unce) na jednu nádobu. To platí jak pro příruční, tak pro odbavená zavazadla. Všechny lahvičky a spreje, včetně deodorantů, je nutné vložit do samostatného, průhledného plastového sáčku s uzavíratelným zipem (tzv. zip-lock sáček). Důležité je, aby sáček nebyl přecpaný a aby byly jednotlivé lahvičky snadno viditelné pro bezpečnostní kontrolu. Porušení těchto pravidel může vést k zabavení deodorantu, zdržení na letišti a v krajním případě i k pokutě. Nezapomeňte, že toto pravidlo platí pro všechny typy sprejů, nejen deodoranty, a zahrnuje i vlasové spreje, repelenty proti hmyzu a podobně. Před cestou si proto důkladně zkontrolujte obsah vašeho zavazadla, abyste předešli nepříjemným komplikacím.

Na některých letištích mohou být kontroly přísnější, proto je vždy lepší být připraven a dodržovat tato pravidla. Pokud máte pochybnosti o velikosti či typu vašeho deodorantu, je bezpečnější vzít si menší balení, nebo jej nechat doma.

Jak si zabalit kosmetiku do příručního zavazadla?

Balení kosmetiky do příručního zavazadla je věda, kterou jsem zdokonalil během cest po desítkách zemí. V rámci EU platí pravidlo 100 ml pro tekutiny a krémy. Tohle ale není jen o objemu lahvičky, ale o skutečném obsahu. Nezapomeňte, že i skoro prázdná tuba pasty na zuby musí mít objem maximálně 100 ml.

Všechny tyto miniatury pak musí do jednoho průhledného, uzavíratelného sáčku s objemem 1 litr. A tady je trik: ten litr je celkový, včetně samotného sáčku a prostoru mezi lahvičkami. V praxi tak máte na tekutiny méně než litr. Počítejte s tím.

Můj tip: investice do cestovních sad s malými, praktickými nádobkami ušetří místo a stres. Vyberte si sáček s kvalitním zipem – bezpečnostní kontroly jsou náročné a roztržený sáček znamená zdržení. A pozor na letištní normy mimo EU – ty se mohou lišit, a to výrazně. Vždy si před odletem ověřte pravidla konkrétní letecké společnosti a cílové země.

Nepodceňujte váhu! I když se vejdete do limitů objemu, příliš těžké příruční zavazadlo může být problém. Lehké cestovní lahvičky jsou proto investicí do pohodlí.

Co se nesmí převážet v odbaveném zavazadle?

Chemické a toxické látky, včetně hořlavin, kyselin a žiravin, jsou absolutně zakázány. Zde se nejedná jen o silné chemikálie, ale i o běžné čisticí prostředky v koncentrované podobě. Mnoho letišť má přísné limity i na množství tekutin, takže si to vždy ověřte předem. Žhavící zapalovače, které by mohly způsobit požár, jsou také na černém seznamu.

Víte, že i radioaktivní, toxické a infekční látky patří do této kategorie? Zní to extrémně, ale je důležité si uvědomit, že i zdánlivě neškodné předměty, které je obsahují, mohou být nebezpečné. Obranné spreje a repelenty (i ty proti hmyzu) jsou často omezeny nebo zakázány kvůli jejich potenciálu způsobit zranění nebo nepohodlí pro ostatní cestující.

Nezapomeňte: Pravidla se mohou lišit v závislosti na letecké společnosti a zemi. Vždy si před cestou ověřte aktuální předpisy na webových stránkách letecké společnosti, abyste se vyhnuli zdržení a pokutám. Lepší je být v bezpečí, než litovat.

Co vyndat z příručního zavazadla?

Z příručního zavazadla si na bezpečnostní kontrole budete muset vyndat notebook, tablet a větší mobilní telefony. V samostatném, průhledném sáčku o objemu do jednoho litru mějte všechny tekutiny, aerosoly a gely (včetně past, krémů, zubní pasty atd.), každý o maximálním objemu 100 ml. V opačném případě vám je personál odebere. Nezapomeňte, že i léky, které potřebujete během letu, by měly být v tomto sáčku a je dobré mít s sebou lékařský předpis. Elektrická zařízení jako e-cigarety a powerbanky se vyndávají samostatně, powerbanky ideálně z kufříku nebo tašky, aby se daly lépe prohlédnout. Kvůli přísnějším bezpečnostním opatřením může být fronta delší, proto si počítejte s rezervou času.

Před cestou si zkontrolujte, zda vaše elektronika splňuje povolený rozměr pro palubní zavazadlo, ať se vyhnete nepříjemnostem. Některé letecké společnosti mají striktnější pravidla než jiné, proto doporučuji si před odletem prověřit pravidla vaší letecké společnosti na jejích webových stránkách.

Při balení se zaměřte na to, abyste měli vše důležité snadno přístupné, aby kontrola proběhla co nejrychleji a bez komplikací. Čím lépe budete připraveni, tím pohodlnější bude vaše cesta.

Které léky nesmí do letadla?

Léky s sebou do letadla vezměte bez obav. Předepsané léky od lékaře jsou samozřejmostí. Bez problémů si můžete vzít i volně prodejné léky proti bolesti, horečce apod. Důležité je, aby byly v originálním balení.

Kapky, sirupy, spreje: I když jejich množství přesahuje 100 ml, nemusíte se je bát vzít do příručního zavazadla. Na kontrole je však budete muset vyndat a dát do samostatné přepravky s tekutinami. Pro jistotu si je připravte předem, abyste nezdržovali frontu.

Tip pro zkušené cestovatele:

  • Vždy si vezměte léky v množství dostačujícím na celou cestu a ještě s rezervou pro případ zpoždění.
  • Uložte léky do snadno přístupné části příručního zavazadla, abyste je měli po ruce.
  • Vytiskněte si (nebo si uložte do telefonu) seznam vašich léků s dávkováním – může se to hodit při kontrole, ale i v případě ztráty zavazadla.
  • Pokud máte speciální léky, které vyžadují chlazení, informujte se u letecké společnosti předem.
  • U léků s omezeným množstvím účinných látek se ujistěte, že splňují pravidla pro přepravu v příručním zavazadle.

Důležité: Vždy se řiďte pokyny letecké společnosti a bezpečnostní kontroly. Nejasnosti raději předem ověřte u letecké společnosti nebo na stránkách letiště.

Kam dát nabíječku v letadle?

Nabíječku, stejně jako ostatní cennější a křehčí elektroniku (telefon, notebook, fotoaparát), si vždy berte do příručního zavazadla. Nezapomínejte, že ji budete muset vybalit při bezpečnostní kontrole spolu s tekutinami. Mějte ji proto připravenou v snadno přístupném místě, ideálně v samostatném sáčku na zip, abyste urychlili proces kontroly.

Důležité upozornění: Li-iontové baterie v powerbankách a náhradních bateriích k elektronice podléhají specifickým pravidlům. Tyto baterie by se měly ideálně přepravovat v originálním obalu, popřípadě v ochranném pouzdru, aby se zabránilo zkratu.

Co si ještě vzít na palubu:

  • Léky – nezbytné léky vždy mějte u sebe v příručním zavazadle.
  • Cenné předměty – šperky, hodinky, drahé elektronické přístroje.
  • Dokumenty – pas, letenka, pojištění.

Tip pro zkušeného cestovatele: Před letem si vždy ověřte aktuální pravidla letecké společnosti ohledně přepravy elektroniky a baterií. Pravidla se mohou mírně lišit. Můžete se tak vyhnout nepříjemnostem na letišti.

Co můžu a nemůžu mít v příručním zavazadle?

Co se týče příručního zavazadla, platí přísná bezpečnostní pravidla. Zapamatujte si zlaté pravidlo: pochybujete-li, zda je něco povoleno, raději to do příručního zavazadla nedávejte. Střelné zbraně, ať už skutečné, nebo jejich imitace (paintball, airsoft, startovací pistole atd.), a veškerá munice jsou absolutně zakázány. To samé platí pro výbušniny, zábavnou pyrotechniku a podobné nebezpečné předměty. Také se vyhněte přepravě hokejek, rybářských prutů, pádel, golfových holí, lyžařských hůlek a dalších podobných předmětů v příručním zavazadle – často je nutné je přepravovat v zavazadle odbaveném. Doporučuji si před odletem vždycky zkontrolovat aktuální pravidla konkrétní letecké společnosti, protože se mohou drobně lišit. Některé předměty, jako například nůž s čepelí kratší než 6 cm, mohou být povoleny, ale je lepší se jim v příručním zavazadle vyhnout, abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím při kontrole. Baterie (např. náhradní do fotoaparátu) je vhodné mít v originálním obalu a odděleně od elektroniky. Tekutiny jsou povoleny v malých lahvičkách (max. 100 ml) v průhledném zip-lock sáčku.

Co neprojde letištní kontrolou?

Letištní kontrola? Žádná legrace! Zapamatujte si tohle: V příručním zavazadle zapomeňte na všechny druhy zbraní, od pistolí po zdánlivě neškodné praky a kuše. Ani tasery, harpuny, či repliky nemají šanci. Výbušniny, hořlaviny a pyrotechnika jsou samozřejmě tabu – to je jasné, ale věděli jste, že i “silné” zapalovače mohou být problém?

Dále, chemické a toxické látky patří do registrovaného a řádně zabaleného zavazadla v podpalubí. A pozor na ostré a špičaté předměty – nůžky, šroubováky, nože… i když je balíte s maximální péčí, raději je dejte do odbaveného zavazadla. Vždycky je lepší být o krok napřed a vyhnout se zbytečným problémům a zdržování. Připravte se na to, že i neobvyklé předměty může bezpečnostní personál podrobně prohlédnout. A ano, to platí i pro ty, co si myslí, že jejich jedinečné suvenýry jsou výjimkou.

Kam zabalit opalovaci krém?

Opalovací krém si můžeš vzít do letadla, ale pozor na objem! V příručním zavazadle musí být v lahvičkách do 100 ml a vše v uzavíratelném průhledném sáčku. V registrovaném zavazadle můžeš mít větší balení, ale při expedici do odlehlých oblastí raději zvaž menší, lehčí balení, ušetříš si tak místo v batohu. Krém chraň před přímým sluncem a teplem, může se zkazit. Pokud se vydáváš na trek, sáhni po krému s vysokým ochranným faktorem (SPF 50+) a odolným vůči vodě a potu. Nezapomeň na opakovanou aplikaci, zvláště po koupání nebo pocení. V tropickém klimatu se opalovací krém rychleji spotřebuje. Praktické jsou travel-size balení, která se dají snadno přibalit do batohu. Pro delší výlety zvaž i balzám na rty s ochranným faktorem.

Kam patří léky v letadle?

Léky patří do příručního zavazadla. To je zlaté pravidlo, které jsem si osvojil po letech cestování po světě. Nikdy nevíte, co se může stát s odbaveným zavazadlem – zpoždění, ztráta… A s léky si nemůžete dovolit žádné komplikace.

Důležité: Vždy mějte léky v originálním balení s označením a předepsaným dávkováním. Pokud cestujete s většími množstvími léků na předpis, vezměte s sebou lékařský předpis v češtině a v angličtině. Může se vám to hodit při případné kontrole na letišti. V některých zemích se k lékům přistupuje striktněji, než jsme zvyklí.

Kromě léků, doporučuji také v příručním zavazadle převážet všechny cennosti: peníze, doklady (pas, občanský průkaz, jízdenky), elektroniku (telefon, fotoaparát, notebook) a další důležité dokumenty. Letecké společnosti totiž za ztrátu obsahu odbavených zavazadel neručí. Z vlastní zkušenosti vím, že prevence je lepší než lék, a to i v případě ztracené tašky.

Co všechno by mělo být v evakuačním zavazadle?

Evakuační batoh? To je základ, bez kterého se neobejdu! Obsah by měl být na míru vašim potřebám, ale tohle je moje osvědčená sestava:

  • Jídlo: Konzervy jsou jasná volba, ale zkuste i energetické tyčinky, ořechy, sušené ovoce – lehké a vydrží. Důležitá je i malá lžička a vidlička. Zapomenout nesmíte na otvírák na konzervy!
  • Voda: Nejméně 3 litry na osobu a den, ideálně víc. Lehká plastová láhev se snadno čistí. Tablety na čištění vody jsou v nouzi záchrana.
  • Osobní věci: Do kapes batohu důležité doklady, kopie dokladů (odděleně!), hotovost (drobné!), platební karty a pojistné smlouvy. Všechno v nepromokavých obalech!
  • Navigace a komunikace: Kromě rádia s dobíjecími bateriemi (a náhradními!) i mapa oblasti, kompas a nabitý telefon s powerbankou. Znáte základní turistické uzly? Užitečné!
  • Zdraví a hygiena: Léky (i léky proti bolesti), malá lékárnička s náplastmi, dezinfekcí, antiseptikem. Malé hygienické potřeby, mokré ubrousky, toaletní papír. Nepodceňujte repelent proti hmyzu!
  • Ostatní: Multifunkční nůž je nezbytností. Zapalovací kamínky, světlo (čelovka je lepší než baterka) a izolační folie jsou životně důležité. Lehká deka nebo spacák (záleží na ročním období). Vhodná obuv je samozřejmostí. Nezapomeňte na píšťalku pro signalizaci!

Důležité: Vše by mělo být lehké, kompaktní a funkční. Pravidelně kontrolujte obsah batohu a doplňujte zásoby. Znalost základních přežití v přírodě je velkou výhodou.

Co nepatří do evakuačního zavazadla?

Evakuační zavazadlo není prostor pro zbytečnosti. Pamatujete si to! Jeho obsah by měl být minimalizovaný, ale zároveň účelný pro přežití v nouzových situacích. Zapamatujte si, co do něj rozhodně nepatří:

  • Objemné předměty: Zbytečně zabírají místo a ztěžují pohyb. Prioritou je rychlé a efektivní přesun. Myslete na to, že byste ho museli nést sami.
  • Rychle se kazící potraviny: V nouzových situacích nemusí být zajištěna chladící řetězec. Místo nich volte trvanlivé potraviny s vysokou energetickou hodnotou. Sušené ovoce, ořechy, energetické tyčinky – to jsou vaši noví přátelé.
  • Alkoholické nápoje: Zhoršují úsudek a koordinaci v krizových situacích, což může mít fatální následky. Voda je nejlepší volbou.
  • Střelné zbraně: Většinou se jejich držení a používání v nouzových situacích zakazuje, a navíc představují bezpečnostní riziko.
  • Nebezpečné látky a jedy: Zcela zbytečné a velmi riskantní. Mohou ohrozit vás i ostatní.

Nezapomeňte na základní léky, baterku, dobíjecí powerbanku a hotovost. Mapa okolí by se také hodila. Myslete na praktické, lehké a odolné oblečení a obuvi. Před evakuací si připravte seznam důležitých dokumentů a uložte je na bezpečném místě.

  • Prioritizujte dokumenty (občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz).
  • Připravte si malou hotovost.
  • Nezapomeňte na základní léky, které pravidelně užíváte.

Co na ředění krve do letadla?

Dlouhé lety a riziko trombózy? Nepodceňujte hydrataci! Dostatečný příjem tekutin je klíčový pro prevenci krevních sraženin. Zapomeněte na kávu a alkohol – dehydratují a zhoršují krevní oběh. Ideální je neperlivá, nízkomineralizovaná voda. Doporučuji si ji brát s sebou v opakovaně použitelné láhvi, abyste se vyhnuli drahým letištním cenám a zároveň chránili životní prostředí.

Pohyb je další důležitá součást prevence. Pravidelně se procházejte uličkou, provádějte cviky na nohy přímo na svém místě a protahujte se. I krátká procházka každých pár hodin výrazně snižuje riziko. Nemyslete si, že stačí jen sedět a pít vodu.

Kompresní punčochy mohou být také užitečným pomocníkem, zvláště pro osoby s rizikovými faktory, jako je trombóza v rodinné anamnéze, dlouhodobá imobilizace nebo obezita. Konzultujte to se svým lékařem.

Vyhněte se práškům na spaní, které mohou dále zpomalit krevní oběh. Raději se soustřeďte na pohodlný spánek s pomocí relaxačních technik a uvolněné polohy.

Nezapomeňte na zdravé jídlo během letu. Vyhýbejte se těžkým, mastným pokrmům, které ztěžují trávení a mohou zatěžovat oběhový systém.

Co musím vytáhnout z příručního zavazadla?

Z příručního zavazadla si na bezpečnostní kontrole budete muset vyndat notebook, tablet a větší mobilní telefony. Všechny tyto elektronické přístroje by měly být snadno přístupné, ideálně v samostatné kapse batohu nebo tašky. Tekutiny, aerosoly a gely, které vezmete s sebou, musí být v jednom průhledném uzavíratelném sáčku o objemu maximálně 1 litr, přičemž žádný z obalů nesmí překročit objem 100 ml. V opačném případě vám je zabaví. Nezapomeňte, že se to týká i krémů, past, deodorantů a podobně. Na letištích bývá často fronta, takže je vhodné se na kontrolu připravit dopředu a mít vše připravené, abyste zbytečně nezdržovali sebe ani ostatní. V případě neočekávaných bezpečnostních kontrol může být odbavení na kratší dobu přerušeno, proto si počítejte s časovou rezervou.

Které léky ředí krev?

Warfarin – to je klasika, starý známý z mnoha cest. Jeho účinek je silný, ale vyžaduje pravidelné monitorování, jako pečlivá navigace po horské stezce. Nepodceňujte ho, stejně jako nepodceňujte nástrahy neznámé krajiny.

Kyselina acetylsalicylová, známá spíše jako aspirin – tenhle společník se hodí na menší “krvácející” potíže, lehčí “bouračky” v cévním systému. Dobře se s ním cestuje, ale u těžších případů je slabý.

Klopidogrel, prasugrel, ticagrelol, apixaban, dabigatran, ticlopidin, rivaroxaban – to jsou novější léky, modernější mapy pro navigaci v cévním labyrintu. Každý má svoje specifické vlastnosti, jako různé cesty k cíli. Lékař vám vybere tu nejvhodnější trasu.

Indomethacin, ačkoliv méně běžně používaný pro ředění krve, je dobré mít na paměti – jako záložní cestu, když ostatní selžou. Je to ale specializovaný nástroj, který by měl být používán s opatrností, jako vstup do neprozkoumané džungle.

Kombinaci kyseliny acetylsalicylové a dipyridamolu lze přirovnat k cestování s průvodcem a mapu – dvěma navzájem se doplňujícími nástroji pro zvýšení bezpečnosti a účinnosti.

Důležité je si uvědomit, že každý lék má své vedlejší účinky a interakce s jinými léky. Před užíváním jakéhokoliv léku je nezbytná konzultace s lékařem – to je jako mít zkušeného průvodce před každou cestou. Nepodceňujte jeho rady, vaše zdraví je k nezaplacení.

Co můžu mít na palubě letadla?

Co se týče povolených věcí na palubě letadla, základní pravidlo je, že dětské a kojenecké jídlo, léky a dietní strava na dobu letu jsou povoleny bez omezení objemu jednotlivých balení. U léků a dietní stravy je vhodné mít u sebe lékařský předpis či potvrzení. Pozor si dejte na tekutiny, aerosoly a gely. Ty jsou sice povoleny, ale pouze pokud byly zakoupeny v bezcelních obchodech na letišti a jsou v neporušeném bezpečnostním balení (tzv. *security bag*). To znamená, že je důležité si je koupit až po bezpečnostní kontrole. Mimochodem, nezapomeňte, že i balení s kosmetikou, které splňují pravidla pro příruční zavazadla (maximálně 100 ml, v uzavíratelném průhledném sáčku), jsou povoleny. Vždy se ale informujte o aktuálních pravidlech u vaší letecké společnosti, jelikož se mohou v detailech lišit. Příprava na cestu a znalost pravidel značně zjednoduší vaši cestu.

Kam dát parfém do letadla?

Parfém si s sebou do letadla bez problémů vezmete. Platí však striktní pravidla pro přepravu tekutin. Lahvička musí mít maximálně 100 ml a všechny tekutiny, včetně parfémů, krémů, gelů a podobně, je nutné zabalit do průhledného, uzavíratelného plastového sáčku o objemu maximálně 1 litr. Tento sáček se pak musí předložit zvlášť při bezpečnostní kontrole. Zkušenost z mnoha letišť po celém světě mi ukazuje, že důsledná příprava výrazně urychlí prohlídku. V některých zemích bývá kontrola přísnější, takže se vyplatí mít vše perfektně připraveno, abyste zbytečně neztráceli čas. Nezapomeňte, že i když máte parfém v zavazadle v podpalubí, menší vzorek v příručním zavazadle se může hodit při delším letu. Vždy je nejlepší se před cestou informovat u vaší letecké společnosti o specifických požadavcích.

Při cestách jsem si všiml, že některá letiště tolerují drobné odchylky od pravidel, jiná jsou naopak velmi striktní. Rozhodně se vyplatí být obezřetný a dodržovat všechna pravidla, abyste se vyhnuli zbytečným problémům a zdržením. Doporučuji si parfém důkladně zabalit, abyste předešli jeho rozlití.

Scroll to Top