Barcelona je sice krásná, ale k moři se budete muset trochu protlouct. Pro opravdový zážitek z koupání a aktivního odpočinku doporučuji Tossa de Mar, asi 85 km od Barcelony. Tossa nabízí nádherné pláže s křišťálově čistou vodou, ideální pro šnorchlování a potápění. V okolí najdete skvělé turistické trasy, například po hradebních zdech starobylého hradu Vila Vella s úžasnými výhledy na pobřeží. Pro cyklisty je to ráj – malebné pobřežní cyklotrasy vedou podél skalnatých útesů a romantických zátok. Můžete se vydat i na kajaky nebo paddleboardy a prozkoumat pobřeží z mořské perspektivy. Nezapomeňte ochutnat místní speciality – čerstvé mořské plody a vynikající katalánské víno.
Co si vzít sebou na pláž?
Plážová výbava? To je otázka pro zkušeného cestovatele! Základem je samozřejmě spolehlivý opalovací krém s vysokým faktorem, plavky, které vám sluší a ve kterých se budete cítit pohodlně, sluneční brýle s UV filtrem – ochrana očí je klíčová. Klobouk s širokou krempou je nezbytností, žabky, ideálně z rychleschnoucího materiálu, a dostatek prostorných ručníků. Zapomínat nesmíte na dostatek tekutin – ideálně v opakovaně použitelné láhvi. Občerstvení? Sladkosti a ovoce jsou skvělé, ale raději sáhněte po něčem energeticky vydatnějším. Pro pohodu si vezměte knihu, audioknihu nebo sluchátka s oblíbenou hudbou. Nepodceňujte praktické detaily: voděodolný obal na telefon, malou lékárničku s náplastmi a repelent proti hmyzu. A pro ty, co se chtějí ponořit do mořských hlubin – šnorchl a maska, to je zážitek! Nezapomeňte na dostatek hotovosti a doklad totožnosti.
Pro větší komfort doporučuji lehkou, prodyšnou pláštěnku na případnou změnu počasí. A nezapomeňte na fotoaparát, abyste zachytili ty nejkrásnější momenty.
A na závěr malý tip: pokud plánujete delší pobyt na pláži, vezměte si skládací křesílko nebo lehátko – komfort navíc.
Co musíš vidět v Barceloně?
Barcelona pro aktivní turisty: Začít bych doporučil výstupem na Montjuïc – lanovkou nebo pěšky (pro náročnější). Nádherné panoramatické výhledy na město, procházka po parcích a návštěva muzeí (např. Museu Nacional d’Art de Catalunya) zabere celý den. Potom se přesuňte do Barcelonety – běh podél pláže, koupání nebo prostě relax. Prozkoumejte Gotickou čtvrť pěšky – úzké uličky a skryté náměstíčky nabízejí skvělé fotogenické momenty. Nevynechejte Kolumbův památník a jeho okolí. Pro milovníky moře je L´Aquarium de Barcelona povinností. La Pedrera (Casa Milà) a Las Ramblas – to jsou klasiky, ale připravte se na davy. Večer si nenechte ujít magickou fontánu a fontánu Canaletas, ideálně po prohlídce s náročnou trasou, jako je například výstup na Bunkr del Carmel pro ještě úchvatnější výhledy na město.
Tipy pro aktivní přístup: Používejte veřejnou dopravu jen minimálně – Barcelona se skvěle prozkoumává pěšky nebo na kole. Vyzkoušejte některou z turistických tras, které vedou mimo hlavní turistické tahy. Hledejte méně známé vyhlídky a skryté uličky, to je to pravé dobrodružství. Nezapomeňte na vhodnou obuv a dostatek vody!
Kde se vykoupat v Barceloně?
Barcelona nabízí několik možností, kde se osvěžit. Klasikou je pláž Barceloneta, živá písečná pláž s bohatou infrastrukturou – restauracemi, bary a obchody. Pro klidnější koupání doporučuji vyhledat menší, méně frekventované pláže mimo centrum. Port Vell, i když přístav, nabízí možnost koupání v čistých vodách – doporučuji však zkontrolovat aktuální kvalitu vody před vstupem. Aquarium Barcelona, i když ne přímo k koupání určené, nabízí fascinující pohled na podmořský svět. Pokud toužíte po osvěžení v jiném duchu, doporučuji procházku historickým čtvrti Barri Gòtic s jeho kouzelnými uličkami, které nabízejí úlevu od letních veder. K prozkoumání je i Barcelonská katedrála, Palau Güell či náměstí Plaça Reial. Pláž Barceloneta je skutečně ideální volbou pro ranní koupání – je blízko centra a voda je v letních měsících příjemně teplá. Nezapomeňte na opalovací krém a dostatek tekutin!
Kdy je nejlepší navštívit Barcelonu?
Barcelona je město pulzující životem po celý rok, ale pro optimální zážitek doporučuji období od konce března do konce října. Teploty se v těchto měsících pohybují kolem příjemných 20 °C, ideálních pro procházky malebnými ulicemi a objevování architektonických skvostů Gaudího i skrytých koutů města. Jaro a podzim nabízejí méně turistů než vrchol letní sezóny, což oceníte při návštěvě ikonických míst, jako je Sagrada Família nebo Park Güell.
Jaro (březen-květen): Kvetoucí stromy a svěží zeleň dodávají Barceloně jedinečnou atmosféru. Očekávejte občasné dešťové přeháňky, ale ty jen umocní kouzlo města.
Podzim (září-říjen): Teploty jsou stále přívětivé, moře je teplé a davy turistů se ztenčují. Ideální čas pro relaxaci na pláži Barceloneta a klidnější prohlídky památek.
Co je třeba zvážit:
- Letní měsíce (červen-srpen): Teploty mohou stoupat až k 30 °C a město je plné turistů. Připravte se na davy a vyšší ceny.
- Zima (listopad-únor): Počasí je chladnější a deštivější, některé venkovní aktivity mohou být omezené. Nicméně i v zimě má Barcelona své kouzlo – nižší ceny a klidnější atmosféra.
Tipy pro plánování:
- Rezervujte si ubytování a letenky s dostatečným předstihem, zvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.
- Využijte místní dopravu – metro je efektivní a pohodlné.
- Nezapomeňte ochutnat tradiční katalánskou kuchyni.
Kolik má stupňů moře v Barceloně?
Teplota moře v Barceloně se aktuálně pohybuje kolem 13°C. To je poměrně chladné na koupání, i když vzduch je o něco teplejší (16°C). Pro srovnání, v Cartageně si užijete příjemnějších 16°C mořské vody a 19°C ve vzduchu. Na Mallorce je moře o něco chladnější, 15°C, ale vzduch je s 18°C stále příjemný. Tyto teplotní rozdíly poukazují na vliv Středozemního moře a specifických mikroklimatických podmínek jednotlivých lokalit. Je důležité si uvědomit, že teplota moře se může v průběhu dne a v závislosti na ročním období značně lišit. Před plánováním koupání je vždy vhodné zkontrolovat aktuální předpověď počasí. Pro milovníky teplejšího moře se doporučuje návštěva Cartageny nebo Mallorcy.
Na čem ležet na oblázkové pláži?
Oblázkové pláže, romantické a krásné, ale pro ležení bez patřičné výbavy mohou být doslova utrpením. Znáte ten pocit, když se vám do zad zabodávají kamínky? Přesně proto bych vám doporučil skládací molitanové podložky. Jsou to naprostá nezbytnost pro každého cestovatele, který si chce užít pohodlí na pláži, ať už oblázkové, kamenité, nebo dokonce travnaté.
Na rozdíl od klasických tenkých podložek, které vám nedokáží nabídnout žádnou ochranu proti nerovnostem terénu, molitanové podložky poskytují dostatečné odpružení a komfort. A co je nejlepší? Nejsou vůbec drahé!
Tip pro zkušenější cestovatele: vybírejte podložky s voděodolnou úpravou, abyste je mohli snadno otřít a usušit. Některé modely jsou dokonce vybaveny praktickým popruhem pro snadné přenášení. A nezapomeňte na skladnost – kompaktní rozměry po složení vám ušetří místo v zavazadle.
Když už jsme u balení, věnujte pozornost i materiálu. Kvalitní molitan zaručuje dlouhodobou životnost a pohodlí. Někdy se setkáte i s podložkami s různou tloušťkou – pro extra pohodlí si vyberte silnější variantu.
Shrnutí: investice do skládací molitanové podložky se vám bohatě vyplatí. Je to levné, praktické a hlavně vám zajistí komfortní relaxaci na všech typech pláží, ať už se vydáte kamkoliv.
V čem nosit věci na pláž?
Na pláž se nejlépe hodí prostorná, ideálně omyvatelná taška s pevným zipem. Zvažte materiál – bavlna se snadno pere, ale juta či konopí lépe odolávají písku a soli. V exotických destinacích jsem viděl úžasné ručně tkané tašky, které nejen skvěle vypadají, ale i podporují místní řemeslníky.
Tipy pro výběr:
- Velikost: Zvažte, co všechno budete nosit – ručník, opalovací krém, knihy, pití, svačinu, klíče, telefon…
- Voděodolnost: Nepromokavá nebo omyvatelná taška je nezbytností. Představte si, co se stane, když se vám do tašky dostane voda…
- Bezpečnost: Zip je důležitý, abyste ochránili své cennosti před zloději. V přeplněných oblastech je to klíčové.
Kromě klasické plážové tašky můžete použít i:
- Batoh: Praktický, pokud se chystáte na delší procházku po pláži.
- Malá taška přes rameno: Ideální na nezbytnosti, pokud nechcete nosit velkou tašku.
- Krosna: Skvělá pro výlety na odlehlé pláže, kam se nedostanete autem.
Na některých plážích jsem viděl i lidi, kteří používají jednoduše prostorné síťované tašky, ideální pro rychlé usušení po koupání. Pro ty, co dbají na styl, je samozřejmě možné sladit tašku s plavkami, šátkem nebo jinými doplňky. Barevné možnosti jsou prakticky neomezené!
Co videt v Barceloně zdarma?
Barcelonské dobrodružství bez peněz? Jasně! Zapomen na nudné prohlídky s průvodcem – vyraz na vlastní pěst! Park Güell, ikonické Gaudího dílo, je nutností. Doporučuji jít brzy ráno nebo pozdě odpoledne, abyste se vyhnuli davům. Vstup je sice zpoplatněn, ale existují bezplatné zóny, odkud si ho můžete skvěle prohlédnout a udělat úžasné fotky. Nezapomeňte na pohodlnou obuv, budete šlapat do kopce!
Magická fontána Montjuïc – ohromující světelná a vodní show. Koná se večer, několikrát týdně (overte si přesný program online). Najděte si strategické místo s dobrým výhledem – to je součást zážitku! Připravte se na davy, ale atmosféra je neopakovatelná. Doporučuji se tam vydat s dostatkem času na cestu metrem nebo autobusem.
Tibidabo – ne, nebudete se zdarma vozit na všech atrakcích, ale výhled z kopce Tibidabo na celou Barcelonu je sám o sobě zážitkem. Dojeďte tam autobusem a projděte se po okolí chrámu Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Je to výzva, ale odměnou vám bude panoramatický výhled na město a moře. Nezapomeňte na baterii v telefonu a fotoaparát!
Co vidět v Barceloně za 2 dny?
Dva dny v Barceloně jsou málo, ale s dobrým plánem stihnete hodně. Začněte ikonickou Sagradou Familií – Gaudího mistrovské dílo vyžaduje rezervaci vstupenek předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Následně se projděte po okouzlujícím Parku Güell s jeho fantastickými výhledy na město – i sem je vhodné si vstupenky zajistit online. Obdivujte Gaudího architekturu dále v Casa Batlló, proslulé fasádou připomínající kostru draka.
Pro kontrast k Gaudího světu se projděte po rušné La Rambla, pulzující tepně Barcelony plné pouličních umělců a turistů. Nezapomeňte se zastavit na La Boquerii, barevném a voňavém trhu s čerstvými produkty, ideálním místem pro ochutnávku španělských delikates. Pro milovníky fotbalu je nezbytnou zastávkou Camp Nou, domovský stadion FC Barcelony, s možností prohlídky stadionu a muzea.
Večer si užijte procházku po barcelonských plážích, třeba na Barceloneta, a ochutnejte čerstvé mořské plody v některé z mnoha restaurací. Plánujte si dopředu, využijte veřejnou dopravu (metro je skvělé) a rezervujte si vstupenky online – ušetříte čas a nervy. A nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv!
Co vidět v Barceloně za 3 dny?
Barcelona za 3 dny? To je výzva, ale zvládnete to! Začátek by měl patřit samozřejmě Sagradě Familii – rezervujte si vstupenky online s předstihem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Po prohlídce se projděte po Passeig de Gràcia, okouzlující ulici s architektonickými skvosty Gaudího – Casa Batlló a Casa Milà (La Pedrera). Večer pak prozkoumejte pulzující La Ramblu, ale dejte si pozor na kapsáře!
Druhý den se ponořte do umění v Muzeu Picassa – je to skvělý způsob, jak poznat raná díla tohoto mistra. Poté si odpočiňte v krásném Parku de la Ciutadella, ideálním místem na piknik nebo procházku. Odpoledne se vydejte do čtvrti Sant Antoni, plné autentických barů a trhů s vintage oblečením a starožitnostmi – skvělé místo pro objevování skrytých pokladů.
Třetí den je věnován moři a panoramatickým výhledům. Dopřejte si relax na pláži Barceloneta, ochutnejte čerstvé tapas v jedné z mnoha restaurací přímo u pláže. Večer se vydejte na Montjuïc – výhledy na Barcelonu odtud jsou dechberoucí, zvláště za soumraku. Pokud máte čas, navštivte také Montjuïcský hrad nebo magickou fontánu (Font Màgica de Montjuïc), která nabízí fascinující světelnou a vodní show. Nezapomeňte na pohodlnou obuv, protože budete hodně chodit!
Co je nutne videt v Barceloně za 3 dny?
Barcelona za pouhé tři dny? Výzva, ale zvládne se to! První den věnujte ikonické Sagrada Família Gaudího – vstupenky rezervujte s předstihem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Poté se projděte po elegantním Passeig de Gràcia, kde obdivujte Casa Batlló a Casa Milà (La Pedrera), další Gaudího mistrovská díla. Večer si užijte ruch La Rambly, ale dávejte pozor na kapsáře.
Druhý den se ponořte do umění v Museu Picasso, které nabízí fascinující pohled na raná díla mistra. Následně relaxujte v Parc de la Ciutadella, kde si můžete pronajmout loďku nebo prostě jen odpočívat pod stromy. Odpoledne prozkoumejte okouzlující čtvrť Sant Antoni s jejími tradičními trhy a malebnými uličkami; doporučuji si dát tapas v některé z místních restaurací – autentický zážitek zaručen.
Třetí den si dopřejte slunce a moře na Barcelonetě. Nezapomeňte ochutnat místní paella! Večer pak vyjeďte na Montjuïc – výhledy na město při západu slunce jsou nezapomenutelné. Zde najdete také Montjuïcský hrad a magickou fontánu, jejíž show se koná večer (doporučuji zkontrolovat program). Pro efektivní cestování využijte barcelonské metro, je rychlé a spolehlivé. Nebojte se ztratit v ulicích – právě v tom tkví kouzlo Barcelony!
Co na ležení na pláži?
Ležení na pláži? To je otázka, na kterou mám jasnou odpověď, vykutálenou z let putování po světě. Nejde jen o obyčejné pohodlí, ale o strategii pro dokonalý den. Plážová taška, samozřejmě, ale vybírejte odolnou, s voděodolnou úpravou. Podložka na ležení – myslete na kvalitní materiál, nepropustný písek a, pro větší komfort, s integrovanou opěrkou hlavy. Plavky jsou samozřejmostí, ale zvažte i lehké pareo pro rychlé překrytí. Osuška, ideálně velká a rychleschnoucí, z mikrovlákna. Klobouk nebo kšiltovka – ochrana před sluncem je klíčová, volte světlou barvu. Sluneční brýle s UV filtrem, nezapomeňte na ty s polarizačními filtry pro snížení odlesků od vody. Opalovací krém s vysokým SPF, aplikujte ho opakovaně, i když se zdá, že slunce nesvítí tak silně. Hřeben? Ano, i ten se hodí, po koupání vlasy ocení úpravu. A co dál? Nezapomeňte na dostatek vody, lehké občerstvení a knihu, nebo audioknihu. Pro větší pohodlí vezměte malý nafukovací polštářek pod hlavu. A pokud se chystáte do teplejších krajin, nepodceňte repelent proti hmyzu.
Tip pro zkušeného cestovatele: Vždycky si sbalte malý, skladný batůžek na výlety po okolí. A nikdy nezapomeňte na fotoaparát, abyste si zachytili ty nejkrásnější okamžiky.
Co vidět v Barceloně zdarma?
Park Güell: Nejen prohlídka Gaudího geniálních staveb, ale i pořádný výšlap s krásnými výhledy na město. Doporučuji jít pěšky z centra, objevíte tak skryté uličky a užijete si výlet naplno. Vstup do parku je sice zpoplatněn, ale horní část s úžasným panoramatem je volně přístupná. Počítejte ale s davy turistů, zvláště v hlavní sezóně.
Magická fontána Montjuïc: Výborná podívaná, ale připravte se na tlačenici. Nejlepší je dorazit alespoň půl hodiny před začátkem představení, abyste si našli dobré místo. Po představení si můžete dát procházku po Montjuïcu a pokochat se noční Barcelonou. Pro aktivnější turisty doporučuji výstup na Montjuïc pěšky – skvělý výhled a možnost prozkoumat další zajímavosti kopce.
Tibidabo a chrám Nejsvětějšího Srdce Ježíšova: Z Tibidaba je nádherný výhled na celé město a pobřeží. Výstup lanovkou je sice placený, ale pěší túra po svazích je skvělý způsob, jak si protáhnout nohy a užít si krásnou přírodu. Chrám pak nabízí další úchvatné panoramatické výhledy. Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv!
Kolik stojí lehátka na pláži?
Cena za pronájem lehátek na bulharských plážích se obvykle pohybuje kolem 30 leva (cca 380 Kč) za set – dvě lehátka a slunečník. Tato cena je však pouze orientační a značně kolísá v závislosti na lokalitě. Na prestižnějších plážích, zejména v oblastech s vyšší koncentrací turistů, jako je například Sluncev Břeh nebo Zlaté písky, se cena může vyšplhat i výrazně výše. Naopak v menších, méně turisticky exponovaných zátokách můžete narazit na nižší ceny, případně i na pláže, kde si lehátka můžete vzít zdarma, ale s menší jistotou stínu. Doporučuje se proto zkontrolovat ceny předem, například na webových stránkách hotelu, či na informačních panelech přímo na pláži. V některých případech je možné si pronajmout pouze lehátko bez slunečníku. Počítejte také s tím, že v hlavní sezóně je poptávka po lehátkách vysoká, takže je vhodné si je rezervovat s předstihem, zvláště pokud cestujete v rodině s dětmi. Platba se obvykle provádí v hotovosti, ale některé plážové bary mohou akceptovat i platební karty.
Co nosit přes plavky?
Co si vzít přes plavky na aktivní výlet? Zapomen na zbytečnosti, potřebuješ funkčnost a rychleschnoucí materiál!
- Lehká, rychleschnoucí sukně nebo šortky: Ideální pro turistiku a pohyb. Vyber si materiál, který odvádí pot a rychle schne (polyester, nylon). Délku zvol dle terénu – kratší na horolezení, delší na lehčí turistiku.
- Rychleschnoucí tílko/triko: Zbaví tě nepříjemného pocitu vlhka po koupání. Vyber si materiál s UV ochranou pro ochranu před sluncem.
- Funkční kraťasy nebo lehké kalhoty s UV ochranou: Poskytnou ochranu před sluncem a případným poškozením kůže při pohybu v přírodě. Zvažte délku a materiál podle plánované aktivity.
- Tenká, lehká mikina s kapucí: Ochrana proti větru a chladu, zvláště v horských oblastech nebo při večerním ochlazení. Rychleschnoucí materiál je samozřejmostí.
Vyhněte se: Bavlněnému oblečení – schne pomalu a drží vlhkost, těžkým materiálům – ztěžují pohyb, oblečení s volnými švy – mohou se zachytit o větve či kameny.
- Tip pro plánování: Zvažte počasí a typ terénu. V horských oblastech se teplota může rychle měnit, proto je důležité mít s sebou vrstvy oblečení.
- Praktické detaily: Vyberte si oblečení s kapsami na nezbytnosti (klíče, telefon, peněženku).
- Bezpečnost: Jasné barvy oblečení zvýší vaši viditelnost v terénu.
Co si obléct k moři?
Plážová móda? Zapomeňte na těžké materiály. K moři sbalte lehké a vzdušné oblečení: letní šaty, kraťasy, šortky – ideálně z rychleschnoucí tkaniny. Nepodceňte pohodlí – několik párů sandálů, případně žabky, je nutností. Plážové šaty z lehkého materiálu vám poslouží jako univerzální přehoz a ochrana před sluncem. Klobouk s širokou krempou je nezbytností – chrání před úpalem a slunečními paprsky. Nezapomeňte na plavky (ideálně dva páry, jeden suchý je vždycky k dispozici), spodní prádlo a kvalitní opalovací krém s vysokým SPF faktorem, aplikujte ho opakovaně. V cestovní lékárničce by neměly chybět základní léky, repelent proti hmyzu a hygienické potřeby. Pro večerní procházky se hodí lehká mikina nebo šátek, teploty u moře mohou klesat. Praktické je i malá taška přes rameno na cennosti a dokumenty. A nezapomeňte na sluneční brýle s UV filtrem – ochrana zraku je stejně důležitá jako ochrana kůže.
Tip pro zkušené cestovatele: zvažte oblečení z recyklovaných materiálů, šetrných k životnímu prostředí. A pamatujte, že méně je více – zbytečný náklad jen zkomplikuje vaši dovolenou.
Co je nutne videt v Barcelone za 3 dny?
Barcelona za 3 dny – aktivní program:
Den 1: Gaudího stopa a pulzující Rambla
- Sagrada Família: Rezervujte vstupenky online předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Prohlídka s průvodcem je skvělý nápad pro detailnější poznání. Po Sagrada Família zkuste krátký běh po okolí pro zahřátí.
- Passeig de Gràcia: Prohlédněte si Casa Batlló a Casa Milà (La Pedrera) – ideální pro kombinaci architektury a rychlé procházky. Doporučuji využít kola k prozkoumání této široké aleje.
- La Rambla: Projděte se po slavné ulici, ale buďte obezřetní před kapsáři. Zkuste si najít klidnější postranní uličky pro zajímavější atmosféru. Po Rambla se můžete vydat na krátký jogging směrem k moři.
Den 2: Umění, zeleň a autentická atmosféra
- Museu Picasso: Prohlédněte si mistrova díla a projděte se po Gotické čtvrti pěšky. Nezapomeňte na kvalitní tenisky.
- Parc de la Ciutadella: V parku si zacvičte, projeďte se na kole (půjčovny jsou k dispozici) nebo si užijte piknik. Prozkoumejte jeho zákoutí – skvělé místo pro běhání.
- Sant Antoni: Prozkoumejte tuto čtvrť pěšky – objevíte skryté uličky a trhy. Projděte se po okolí a najděte si klidné místo k odpočinku.
Den 3: Pláž, výhledy a noční atmosféra
- Barceloneta: Ranní běh podél pláže, koupání a opalování. Nezapomeňte si vzít opalovací krém.
- Montjuïc: Vyšlapte si na vrchol Montjuïc pěšky (výborný kardio trénink) nebo využijte lanovku pro úchvatné panoramatické výhledy na město. Večerní běh po okolí Montjuïc nabízí nádherné výhledy na osvětlené město.
Kde sledovat západ slunce v Barceloně?
Barcelona nabízí nepřeberné množství míst, odkud si vychutnat nezapomenutelný západ slunce, ale Bunkers del Carmel patří mezi absolutní špičku. Tento kopec s bývalými protileteckými bunkry poskytuje panoramatický výhled na celé město, a to včetně moře. Západy slunce odtud jsou skutečně dechberoucí, hra barev na obloze je nezapomenutelná.
Na Bunkers del Carmel se v podvečer shlukují zamilované páry i skupiny přátel, často s lahví vína v ruce. Atmosféra je romantická a uvolněná. Doporučuji si sem vzít vlastní pití a občerstvení, protože zde nejsou žádné stánky s občerstvením.
Jak se tam dostat? Nejlepší je pěšky, výstup je sice trochu náročnější, ale výhledy za to rozhodně stojí. Alternativou je autobus, ale cesta může být trochu delší.
Tip pro fotografy: Přijďte si vybrat místo s výhledem alespoň půl hodiny před západem slunce, abyste si našli tu nejlepší pozici a stihli pořídit skvělé fotografie.
Nezapomeňte: Vzhledem k popularitě místa je potřeba počítat s větším množstvím lidí, zvláště o víkendech.
Co si obléct na pláž?
Na pláž si s sebou vezměte osušku – ideálně lehkou a rychle schnoucí z mikrovlákna. Nezapomeňte na hřeben a gumičku do vlasů, abyste si po koupání upravili vlasy. Zvlášť v horkém podnebí oceníte oblečení na převlečení po koupání, abyste se cítili komfortněji cestou z pláže. Pareo nebo plážové šaty jsou praktické pro zakrytí po opalování a dodají vám šmrnc. Do plážové tašky si přibalte vše potřebné, včetně časopisu nebo knížky pro chvíle odpočinku. Doporučuji také opalovací krém s vysokým SPF, klobouk nebo čepici na ochranu před sluncem, sluneční brýle a lahvičku s vodou. Pro větší komfort zvažte lehké sandály nebo žabky. A nezapomeňte na hotovost a doklady – u moře se vždy hodí. Pro případ nepřízně počasí se vyplatí mít u sebe lehkou nepromokavou bundu.
Tip pro zkušené: Místo jeleního loje zkuste balzám na rty s ochranným faktorem. Ochrana rtů před spálením je stejně důležitá jako ochrana kůže.