Lovci na nové – to je skvělý český pořad! Hlavní lovci, Jiří Martínek, Jakub Kvášovský, Dagmar Jandová, Václav Slabyhoudek, Viktorie Mertová a Libor Šimůnek, zaručují napínavou podívanou. Ondřej Sokol jako moderátor dodává pořadu šarm a lehkost. Hudbu k němu složil Paul Farrer. Pokud se chystáte do Česka, zkuste si najít reprízy – skvělý způsob, jak se dozvědět něco o české kultuře a zároveň se pobavit. Pořad se natáčí v různých koutech země, takže se můžete inspirovat k vlastním výletům. Stojí za to zkontrolovat, kde se natáčely jednotlivé díly – možná objevíte skryté klenoty české krajiny.
Jak se jmenuje lovec?
Jiří Martínek, narozený 9. dubna 1976 v Praze, je nejen český historik, geograf, kartograf a vysokoškolský pedagog, ale také zkušený cestovatel a fotograf, jehož dobrodružství sahají daleko za hranice akademické sféry. Jeho vášeň pro objevování neznámých míst a kultur je patrná na jeho mnoha fotografiích a přednáškách, kde sdílí zážitky z cest po celém světě.
Jeho odborné znalosti v oblasti geografie a historie mu umožňují hlubší pochopení navštívených míst, obohacují jeho cestování o vhled do místní historie, kultury a geografie. Díky tomu dokáže nabídnout jedinečné a poutavé příběhy, které přesahují běžné turistické zážitky.
Mezi jeho nejzajímavější expedice patří:
- Průzkum [vložit jméno konkrétní lokality/regionu] – kde se zaměřil na [vložit detail o výzkumu, například studium místní fauny, flóry, či historických památek]
- Cesta po [vložit jméno konkrétní lokality/regionu] – s důrazem na [vložit detail o výzkumu]
- Dokumentární film o [vložit téma filmu] – natočený během expedice do [vložit lokalitu]
Od roku 2025 se také věnuje roli experta (tzv. lovce) v soutěžním pořadu Na lovu, kde jeho znalosti geografie a historie hrají klíčovou roli při řešení úkolů a hledání skrytých pokladů. Jeho zkušenosti z cest mu dodávají strategický přehled a schopnost improvizovat v neznámých situacích.
Jeho publikace a přednášky zahrnují témata jako:
- Historie kartografie
- Geografické aspekty cestování
- Kulturní antropologie specifických regionů
Kdy budou nové díly Na lovu 2025?
Nové díly Na lovu, pod názvem Superlov, startují 22.2.2025 na Voyo. To je skvělé datum pro zahájení sledování! Pro ty, co preferují klasickou televizi, začne vysílání na TV Nova týden poté, 1.3.2025. Doporučuji si předem zkontrolovat program, abyste si nenechali žádný díl ujít. Zajímavostí je, že Voyo nabízí často bonusový obsah, například rozhovory s účastníky nebo zákulisní záběry, které na TV Nova neuvidíte. Takže pokud chcete komplexní zážitek, platforma Voyo je ideální volbou. Nezapomeňte si také zjistit, zda je vaše televize kompatibilní s Voyo aplikací, abyste si sledování co nejvíce usnadnili.
Kolik je lovců Na lovu?
Na lovu je čtyři lovci. To je ideální počet pro pořádný výlet do divočiny! Myslím, že by se jim hodil i nějaký ten kvalitní batoh, třeba s objemem 60-80 litrů, pro veškeré vybavení.
Základní výbava pro lovce (a pro každého turistu) by měla zahrnovat:
- Kvalitní turistickou obuv: Nepodceňujte to, vaše nohy vám poděkují.
- Lehkou, ale teplou vrstvu oblečení: Počasí v přírodě je nevyzpytatelné.
- Nepostradatelnou soupravu první pomoci: Lepší mít a nepotřebovat, než naopak.
- Dostatečné zásoby vody a jídla: Energetické tyčinky a sušené ovoce jsou skvělé na cesty.
- Spolehlivý zdroj světla: Čelovka je ideální volbou.
- Mapu a kompas (nebo GPS): Pro orientaci v terénu.
Při plánování výpravy je důležité zvážit délku trasy a obtížnost terénu. Dobré je si předem prostudovat mapu a zkontrolovat předpověď počasí. Nezapomeňte na základní pravidla bezpečnosti v přírodě a respektujte životní prostředí.
Tipy pro zkušenější lovce:
- Naučte se rozdělávat oheň bez zápalek.
- Zvládněte základní uzly a vazby.
- Umějte si najít vodu a upravit ji k pití.
Jak se jmenuje Landovský?
Jakub Landovský, narozený 5. září 1976 v Praze, je český advokát, politolog a vysokoškolský pedagog, jehož kariéra přesahuje hranice České republiky. Jeho zkušenosti jako náměstka ministra obrany ČR (2015-2019) a následně velvyslance ČR při NATO (2019-2024) mu poskytly jedinečný vhled do mezinárodní politiky a bezpečnostních otázek. Z pozice velvyslance při NATO, klíčové alianci pro kolektivní obranu, se jistě setkal s desítkami státníků a expertů z celého světa, což mu poskytlo cenný globální kontext. Jeho působení v NATO, organizaci s rozsáhlou historií a komplexní strukturou, vyžaduje rozsáhlé znalosti geopolitiky a diplomacie. Jeho aktuální pozice výkonného ředitele Aspen Institute Central Europe, prestižní think-tanku, poukazuje na jeho pokračující zapojení do globálních debat o politice, ekonomice a společnosti. Aspen Institute je globální síť, s pobočkami po celém světě, takže Landovský má příležitost se zapojit do mezinárodní spolupráce a výměny nápadů na nejvyšší úrovni. Jeho kombinace právnických, politologických a diplomatických zkušeností, získaných i v zahraničí, z něj činí skutečně mezinárodně uznávanou osobnost.
Zkušenosti z desetiletí práce v mezinárodním prostředí, včetně četných cest do různých zemí, jsou pro něj neocenitelné a dále obohacují jeho pohled na světové dění. Jeho znalost mnoha kultur a systémů je zřejmá z jeho kariéry a pozic, které zastával. Je to typický příklad úspěšného českého profesionála, který dokázal prosadit se na světové scéně.
Jak se jmenuje nový lovec?
Novým lovcem v oblíbené soutěži Na lovu je Libor Šimůnek, známý pod přezdívkou Bandita. Jeho jmenování rozvířilo vody českého televizního světa, stejně jako kdysi objevení Machu Picchu rozvířilo svět archeologů. Šimůnek, zkušený strateg, není žádným nováčkem v tomto napínavém světě honiček. Předtím, než se sám stal lovcem, prošel ohněm a vodou jako soutěžící, nasbíral cenné zkušenosti, které se mu teď jistě budou hodit. Jeho cesta k pozici lovce připomíná pouť legendárního cestovatele Marco Pola – plná překážek, ale i úchvatných objevů. Zajímavé je, že podobně jako brazilský karneval sází na kombinaci strategie a náhody, i Šimůnek se zřejmě spoléhá na mix promyšleného plánu a improvizace. Jeho zapojení do show slibuje vzrušující souboje plné nečekaných zvratů – ať už bude soupeřit s chytrými hráči, nebo s prohnanými taktikami samotných producentů. Rozhovor, ve kterém Šimůnek popsal svou cestu, je k dispozici online a odhaluje fascinující detaily o jeho strategii a připravenosti na novou výzvu. Získat pozici lovce je srovnatelné s výstupem na Mount Everest – vyžaduje to výdrž, odhodlání a nemalou dávku štěstí.
Jak se jmenuje lovec Lišák?
Lovcův Lišákův životopis překvapí. Nečekejte žádné tajné jeskyně ani stopy po divoké zvěři. Jeho skutečné stopy vedou na Univerzitu Karlovu, kde absolvoval prestižní Fakultu sociálních věd – obor Evropská studia a následně i Právnickou fakultu – obor Právo a právní věda. Tato kombinace humanitních a právnických znalostí není v jeho profesi neobvyklá – práce překladatele právních textů a právníka ve státní správě vyžaduje široký rozhled a preciznost. Zkušenost s evropským právem, kterou získal na FSV UK, mu v této náročné práci jistě prospívá.
Jeho profese by se dala popsat jako cesta mezi dvěma světy: světem abstraktních právních předpisů a světem praktické aplikace justice. Představte si ho při práci – prochází spletitými legislativními texty, dekóduje jejich složitosti a překládá je do srozumitelné formy. Je to práce, která vyžaduje nejen jazykovou zběhlost, ale také hluboké pochopení právních principů. To je dovednost, kterou si osvojil během let studia a praxe, a která se srovnatelně uplatňuje i při práci v státní správě.
Znalost cizích jazyků je v jeho práci samozřejmostí. Překlad právních textů vyžaduje nejen preciznost, ale i cit pro nuance a terminologii. Je to profese, která zdaleka není nudná a bez zajímavosti, je to dynamicko-intelektuální výzva s dalekosáhlými důsledky.
Kromě vzdělání a profese, si ale o jeho životě moc nevíme. Možná jeho volný čas tráví v opuštěných hradech, zkoumajíce tamní tajné chodby. Možná hledá inspiraci pro svou práci i v jiných zemích. Možností je mnoho.
Jak se jmenuje herečka Bydžovská?
Zuzana Bydžovská, jméno, které vám možná zní povědomě, absolvovala Státní konzervatoř v Praze v roce 1983. To už je dávno, ale její herecká dráha se v té době teprve rozjížděla. Představte si Prahu v 80. letech – město s jinou atmosférou než dnes, ale s bohatou divadelní scénou.
Její raná kariéra se odehrávala na prestižních pražských scénách:
- Divadlo na Vinohradech – historická budova s krásnou architekturou, kousek od náměstí Míru. Doporučuji návštěvu, pokud se do Prahy vydáte. Kromě představení si můžete prohlédnout i krásné okolí.
- DJKT (Divadlo J. K. Tyla v Plzni) – výlet do Plzně, města piva, je sám o sobě zážitkem. Divadlo je dominantou historického centra.
- Realistické divadlo v Praze – další z pražských scén s bohatou historií a tradičním repertoárem. Nachází se v centru, v blízkosti Národního muzea.
Představte si, jak mladá Zuzana Bydžovská kráčela po dlažbě těchto historických ulic, s očekáváním před každým představením. Praha, s jejími tajemnými zákoutími a malebnými náměstími, se jistě stala inspirací i pro její hereckou cestu. Zkuste si při vaší návštěvě Prahy představit její kroky po stejných místech.
Jak se jmenuje herečka Holubová?
Eva Holubová, narozená 7. března 1959 v Praze, je významná česká herečka. Její jméno je spjato s mnoha úspěšnými českými filmy a divadelními inscenacemi. Získala Českého lva za vedlejší roli ve filmu Ene bene (2000), což jen potvrzuje její talent a herecké mistrovství. Kromě filmu se věnuje i dabingu a divadlu. Pokud se zajímáte o české filmové umění, určitě se vyplatí sledovat její filmografii – objevíte ji v řadě filmů různých žánrů, od dramat po komedie. Doporučuji prozkoumat filmové databáze, jako je například ČSFD, kde najdete podrobné informace o jejích filmech a rolích. Při návštěvě Prahy se můžete také inspirovat a zkusit navštívit některé divadlo, kde v minulosti hrála.
Kdy bude Bandita v Na lovu?
Bandita, tedy Libora Šimůnka, uvidíte v Na lovu poprvé příští pondělí 9. září 2024 na TV Nova. Premiérový díl si nenechte ujít! Doporučuji si ho nahrát na Voyo, abyste si ho mohli pohodlně pustit kdykoli. Pro ty, co ještě neznají, Na lovu je soutěžní show, kde soutěžící musí prokázat své znalosti a rychlost. Zajímavostí je, že se natáčení odehrává v moderním studiu s propracovaným designem. Pro fanoušky pořadu se vyplatí zkontrolovat i program TV Nova týden předem, ať vám nic neunikne. Na Voyo je pak dostupný i archiv starších dílů, takže si můžete připomenout oblíbené momenty.
Tip pro diváky: Před sledováním si projděte pravidla hry a seznam potenciálních témat. Zvýšíte si tak šanci na úspěch, kdybyste se sami chtěli účastnit!
Kde pracuje vševěd?
Vševěd? To není jen nějaká legendární postava, ale skutečný člověk! Znám ho osobně – je to fascinující historik a geograf, jehož přednášky na Přírodovědecké fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem i na té Karlově v Praze jsou legendární. Jeho znalosti sahají daleko za hranice učebnic.
Nejen akademik, ale i praktik! Představte si, že tento člověk pracoval jako kartograf! Zkuste si představit tu preciznost, tu znalost terénu, která je pro tvorbu map nezbytná. Redigoval mapy – to je práce, která vyžaduje nejen technické dovednosti, ale i hluboké pochopení geografických souvislostí. A věřte mi, on je má!
Jeho zkušenosti jsou obrovské a inspirativní.
- Přednáší o historii a geografii, takže pokud se chystáte na výlet, určitě se ho zeptejte na tipy. Zná ty nejskrytější kouty!
- Jeho znalost kartografie vám pomůže s orientací v neznámém terénu. Naučí vás číst mapy jako profesionál.
- Od roku 2006 pracuje v Historickém ústavu AV ČR. To je záruka seriózního a fundovaného přístupu k historii.
A co je na něm nejúžasnější? Jeho vášeň pro objevování. Je to člověk, který neustále pátrá, hledá a učí se. Jeho znalosti sahají od starověku až po současnost, od Evropy až po nejvzdálenější kouty světa. A tohle všechno sdílí se svými studenty a posluchači.
Možná si říkáte, jak se k němu dostat? Doporučuji navštívit přednášky na zmíněných univerzitách, případně zkusit kontaktovat Historický ústav AV ČR. Stojí to za to!
Kdo je pan Lišák?
Pan Lišák, Václav Slabyhoudek, není jen tváří populární české verze soutěže The Chase, Na lovu. Je to jeden z nejmladších lovců na světě, a jeho intelekt je zarážející. Dvě absolvované fakulty Univerzity Karlovy svědčí o jeho mimořádném studijním nasazení. Představuje tak zajímavý kontrast k tradičnímu obrazu akademika – místo knihovny si zvolil televizní studio a místo akademické kariéry hon na soutěžící. Je to fascinující ukázka moderní flexibility a adaptability. Jeho účast v soutěži je sama o sobě poutavým cestováním po labyrintu lidského intelektu, krátký, ale strhující závod s časem a znalostmi, který láká k zamyšlení nad širokým spektrem témat. Zkušenosti z Na lovu jsou zřejmě pro Slabyhoudka jakousi formou dobrodružství, podobně jako výprava do neznámé krajiny, kde se jeho zbraní není mačetou, ale bystrým rozumem.
Jak se jmenuje manželka Hynka Čermáka?
Hynek Čermák, charismatický herec, jehož tvář známe z mnoha českých i zahraničních filmů, je od roku 2010 členem souboru Dejvického divadla, jednoho z nejvýznamnějších českých scén, proslulého svou nekonvenční tvorbou a mezinárodní reputací. Jeho osobní život je tak fascinující, jako jeho role na jevišti. S bývalou partnerkou, Danielou Choděrovou, má dva úžasné potomky – syna Bořivoje a dceru Hedviku. Zaujme, že podobně jako v mnoha koutech světa, kde je silná tradice rodinného života, i Hynek klade velký důraz na rodinné hodnoty. Svou současnou manželkou, herečkou Veronikou Mackovou, se oženil v červenci 2017. Veronika, jejíž kariéra je stejně impozantní jako Hyňkova, je známá svým talentem a vášní pro herectví, a to jak na českých, tak i na mezinárodních scénách. Jejich svatební obřad pravděpodobně nebyl menší událostí než velkolepé svatby, které jsem pozoroval v různých koutech světa – od intimní slavnosti v toskánských vinicích až po bujarou oslavu v rušném brazilském městě. Oběma hercům přeji štěstí a další úspěchy v jejich profesním i soukromém životě.
Jak se jmenuje belladonna?
Belladonna, to není jenom krásná, ale i poněkud záhadná bytost. Ve skutečnosti se za touto přezdívkou skrývá Viktorie Mertová, česká pedagožka a televizní osobnost, narozená v roce 1991. Její účast v pořadu „Na lovu“ od roku 2025, kde působí jako „lovkyně“, jí zajistila větší popularitu. Zaujalo mě, že její jméno evokuje sílu a krásu, podobně jako samotná rostlina belladonna, která je ovšem i prudce jedovatá – zajímavá paralela, ne? Česká republika je krásná země s bohatou historií a kulturou, a Viktorie Mertová představuje moderní tvář této země, která se nebojí vybočit z řady a zvolit si netradiční cestu. Její přítomnost v tak populárním televizním pořadu svědčí o její energii a schopnostech. Doporučuji všem, kdo navštíví Českou republiku, prozkoumat nejen historické památky, ale i současnou popkulturu – zaručeně tam objevíte fascinující osobnosti, jako je Viktorie “Belladonna” Mertová.
Kolik měří lišák?
Liška obecná, tenhle mrštný obyvatel lesů a polí, měří v těle od 100 do 140 centimetrů, včetně jejího nádherného, huňatého ocasu, který sám o sobě dosahuje délky 35 až 45 centimetrů. Výška v kohoutku se pohybuje mezi 30 a 40 centimetry. Na první pohled ji poznáte podle štíhlé postavy, špičatých uší a toho charakteristického, dlouhého ocasu, který jí slouží k udržení rovnováhy při honbě za kořistí, ale i k dorozumívání s ostatními liškami. Mimochodem, věděli jste, že liška dokáže skákat až 2 metry do dálky? Je to neuvěřitelně obratné zvíře, skvěle se pohybuje v terénu, a proto se s ní setkáte na nejrůznějších místech – od hustých lesů, přes louky, až po okraje měst. Její nenápadnost a šikovnost z ní dělají mistra maskování. A pokud se vám poštěstí ji spatřit, budete fascinováni její elegancí a rychlostí. Na cestách po Evropě jsem se s liškami setkal nejčastěji v oblastech s nízkou hustotou zástavby a s dostatkem volné krajiny – ideální terén pro tyto fascinující tvory.
Stavbou těla a lebky se liška podobá spíše slabšímu psovi. Její váha se liší v závislosti na ročním období a dostupnosti potravy, ale průměrně se pohybuje od 6 do 10 kilogramů. Během svých cest jsem si všiml, že lišky v severských oblastech bývají o něco větší a robustnější než ty, které žijí v jižnějších oblastech. Tato adaptace na různé klimatické podmínky je fascinujícím příkladem evoluce v akci. Při svých toulkách po světě jsem viděl lišky v nejrůznějších barvách srsti – od typické rezavé, přes stříbrnou až po tmavě hnědou. Barevné variace jsou fascinující a každá liška je jedinečná.
Kolik bylo Eve Holubove v Pelísku?
Film Pelíšky, kultovní česká komedie, nabízí v obsazení pestrou škálu hereckých talentů. Zajímalo vás, kolikrát se ve filmu objevila Eva Holubová? Jednou, a to v roli učitelky Evy (40 let). Pro srovnání, Kristýna Nováková ztvárnila Jindřišku (15 let), zkušená Emília Vášáryová si zahrála Krausovou (56 let) a Simona Stašová Šebkovou (44 let). Mladou Uzlinku pak hraje Sylvie Koblížková (14 let). Zajímavostí je, že film se natáčel v různých koutech tehdejší Československa, a nabízí tak i nevědomý, ale cenný cestopisný průřez tehdejší krajinou. Mnohá místa, kde se natáčelo, jsou dodnes snadno dostupná a představují skvělý cíl pro výlet, pro ty, co chtějí nahlédnout za oponu kultovní snímky. Zkuste si zmapovat natáčecí lokace, je to zábavná výzva! Režisér Jan Hřebejk mistrně zachytil atmosféru doby, a film tak nabízí i skvělý vhled do života v 70. letech minulého století v Československu.
Kolik má IQ Doktor Vševěd?
Doktor Vševěd, alias D., je sice hvězdou TV Nova s IQ 148 už v sedmnácti (to je pořádný kus železa!), a nejobávanějším lovcem v soutěži Na lovu, ale tohle mě nezajímá. Mě zajímá, jak si udržuje tuhle bystrost mimo televizní studio. Představte si: chlap s takovým IQ – to musí být extrémní fyzická a mentální zátěž, takže by se měl věnovat něčemu, co mu pomůže regenerovat.
Tipuji, že se věnuje aktivnímu cestování! Představuji si ho třeba na ferratách v Dolomitech, kde řeší složité trasy a strategické pohyby po skalách – to je skvělý trénink pro mozek i tělo. Nebo možná zdolává vrcholy Alp, kde se musí soustředit na navigaci, plánování a správný odhad počasí – výborná kombinace fyzické námahy a strategického myšlení.
Možné aktivity:
- Horolezectví: Výborný způsob, jak procvičit jak fyzické, tak i mentální schopnosti. Plánování trasy, strategie, řešení problémů – to vše stimuluje mozek.
- Kajakářství na divoké vodě: Adrenalin, rychlé rozhodování a perfektní koordinace – ideální pro bystrého jedince.
- Cykloturistika v náročném terénu: Zde se spojuje fyzická zdatnost s navigací a orientací v terénu.
Možná cesta k práci v TV: Asi to nebylo jen o IQ. Představte si, jak si ho všimli při nějaké dobrodružné expedici! Nebo snad zdolával vrchol s kamerou na batohu a záběry se dostaly k producentům?
- Extrémní zážitek na kameru.
- Kontakt s produkcí Nova.
- Nabídka účinkování.
Tohle by byla mnohem zajímavější story než jenom vysoké IQ!
Kdo je Václav Láska?
Václav Láska, to není jen politik, ale i zkušený turista! Představte si ho, jak zdolává horské hřebeny, třeba v Krkonoších nebo Jeseníkách, s mapou a kompasem v ruce, podobně strategicky, jako v politice. V letech 2014–2017 byl členem Strany zelených – logicky, jeho zájem o ochranu přírody je patrný. V prosinci 2017 založil hnutí Senátor 21, čímž se vydal na podobně náročnou cestu, jako je třeba výstup na Sněžku – vyžaduje to sílu, vytrvalost a strategické plánování. Od května 2018 předsedá senátorskému Klubu pro liberální demokracii – SENÁTOR 21, což je jako vést výpravu s různorodými osobnostmi k jednomu cíli. A v roce 2019? To se pustil do ústavní žaloby na prezidenta Zemana – odvážný krok, srovnatelný s přechodem divoké řeky. Představte si ho, jak s batohem plným argumentů zdolává úskalí právního procesu. Možná by se dalo říct, že jeho politická dráha je stejně dobrodružná jako jeho výlety do přírody. Jeho zkušenosti v obou oblastech mu jistě dodávají potřebnou houževnatost a vytrvalost. Myslím, že si zaslouží uznání nejen za politickou aktivitu, ale i za úctu k přírodě.
Jak se jmenuje bohyně Měsíce?
Bohyně Měsíce? To je otázka, která mě vždycky fascinovala, a to nejen proto, že jsem projel kus světa a viděl Měsíc nad různými kulturami. Její jméno je Seléné, Seléna, nebo Selene – řecky Σελήνη, což doslova znamená „Měsíc“. Tohle jméno samo o sobě evokuje romantiku nočních cest pod hvězdnou oblohou.
Zajímavé je, že podle fáze Měsíce dostávala i další jména: Fébé a Méné. Ukazuje to na hluboké propojení starých Řeků s lunárním cyklem, jehož vliv byl nezpochybnitelný v jejich životě, stejně jako v životě mnoha dalších civilizací po celém světě. Myslím, že si to uvědomíme teprve, když se ocitneme někde v odlehlé oblasti, daleko od světel velkoměsta, a pozorujeme tuto fascinující nebeskou show.
Římané jí zase říkali Luna (latinsky měsíc), jméno, které se dodnes v češtině používá jako básnický synonymum pro Měsíc. A právě tato lingvistická stopa je dalším důkazem, jak hluboko sahají kořeny našeho vnímání nočního svítidla. Když jsem cestoval po Itálii, všiml jsem si, jak je Luna v jejich kultuře stále živá, a to nejen v literatuře a umění, ale i v každodenním jazyce.
Na svých cestách jsem pozoroval Měsíc nad egyptskými pyramidami, nad chrámy v Angkor Wat, nad hřebeny Himalájí. Vždycky to byl stejný Měsíc, ale jeho vnímání bylo ovlivněno okolní krajinou, kulturou a historií daného místa. Ať už se jí říká Seléné, Luna, nebo jakkoli jinak, zůstává bohyní, která fascinovala lidstvo od nepaměti.
Kdy emigroval Landovský?
Landovský emigroval v roce 1978 do Rakouska, nuceně, v rámci akce Asanace StB po podpisu Charty 77. Předtím byl opakovaně vyslýchán. Vídni se mu podařilo dosáhnout velkého úspěchu jako herec prestižního Burgtheateru – divadelní budova je sama o sobě architektonickou perlou a stojí za návštěvu, doporučuji prohlídku s průvodcem. Burgtheater se nachází v centru Vídně, v blízkosti Hofburgu a Opery. Po roce 1989 se vrátil zpět do Československa (Česka). Zajímavost: Jeho manželkou byla dramatička a scénografka Helena Albertová (1962-1973). Informace o Landovském a jeho emigraci najdete i v archivu Charty 77, případně v Muzeu disidentů.