Zjistit, k jakému Wi-Fi připojení se váš počítač právě připojil, je v dnešní době naprostá samozřejmost, ať už jste v luxusním hotelu v Paříži, nebo v odlehlé thajské vesnici. Naštěstí je postup jednoduchý. Na počítači s Windows klikněte na tlačítko Start (vlevo dole) a vyberte Nastavení (ikona ozubeného kola).
Poté se ocitnete v menu, kde najdete sekci Síť a internet. Klikněte na ni. Někdy je nutné kliknout ještě jednou na Síť a internet, aby se zobrazilo detailnější nastavení. V seznamu připojení pak uvidíte název vaší aktuální Wi-Fi sítě.
Tip pro cestovatele: Nezapomeňte na zabezpečení! Před připojením k neznámé Wi-Fi síti se ujistěte, že je zabezpečená heslem (ideálně WPA2/WPA3) a nepoužívejte ji k citlivým operacím, jako je online bankovnictví. V mnoha hotelech a kavárnách existují dvě sítě – jedna pro hosty s omezeným přístupem (často označená jako „Guest Wi-Fi“) a druhá pro zaměstnance s plným přístupem. Vždy se připojte k síti určené pro hosty.
Důležité informace pro bezproblémové připojení:
- Zkontrolujte dostupnost sítě: Někdy se může stát, že se síť objeví až po chvíli, nebo je potřeba ji ručně vyhledat.
- Správný ovladač: Ujistěte se, že máte nainstalovaný správný ovladač pro vaši síťovou kartu. Problém s připojením může být způsoben zastaralým nebo poškozeným ovladačem.
- Firewall a antivir: Někdy mohou firewall nebo antivirový software blokovat připojení. Zkuste je na chvíli vypnout a zkontrolovat, zda se problém vyřeší. (Po kontrole je samozřejmě opět zapněte!)
Jak nastavit Wi-Fi v pocitaci?
Připojení k Wi-Fi v notebooku je během cesty nezbytností. V systému Windows se k síti připojíte jednoduše. Kliknutím na ikonu sítě (obvykle Wi-Fi symbol) na hlavním panelu otevřete rychlé nastavení.
Důležité: Před cestou si ověřte, zda váš roamingový balíček umožňuje připojení k internetu v dané zemi. Některé hotely a kavárny nabízejí Wi-Fi zdarma, ale často s omezenou rychlostí nebo časem připojení.
V rychlém nastavení Wi-Fi vyberte “Spravovat síťová připojení” (název se může mírně lišit v závislosti na verzi Windows).
- Zobrazí se seznam dostupných Wi-Fi sítí. Vyberte svou síť. Tip: Sítě s označením “bezpečné” (zabezpečené heslem) jsou spolehlivější a chrání vaše data.
- Zadejte heslo (SSID). Upozornění: Ve veřejných Wi-Fi sítích nikdy nezadávejte citlivá data, jako jsou přihlašovací údaje k bankovnictví. Využívejte VPN pro zvýšení bezpečnosti.
- Klikněte na “Připojit”.
Další tipy pro cestovatele:
- Mějte po ruce název sítě a heslo – ideálně si je zapište do cestovního deníku (nikoliv digitálně!).
- Pokud se nemůžete připojit, zkontrolujte stav vašeho leteckého režimu (vypnutý) a sílu signálu. Přibližte se k routeru.
- V případě potíží s připojením kontaktujte technickou podporu poskytovatele Wi-Fi nebo se obraťte na personál hotelu/kavárny.
Jak udělat Wi-Fi v autě?
Připojení k internetu v autě během cesty je dnes nezbytností. Nejjednodušší cestou je využití hotspotu vašeho chytrého telefonu – spolehlivá, ale datově omezená varianta. Pro náročnější uživatele a delší cesty doporučuji zabudovaný mobilní hotspot v autě; nabízí vyšší datové přenosy a stabilnější signál. Méně známou, ale překvapivě funkční, cestou je využití adaptéru OBD-II, který transformuje diagnostickou zásuvku na wifi hotspot. Tato varianta je ideální pro starší vozy bez moderní konektivity. Pro ty, kteří chtějí permanentní připojení, je řešením instalace bezdrátového modemu a routeru přímo do vozu. Při výběru je důležité zvážit pokrytí mobilních sítí v plánované oblasti cesty a zvolit si tarif odpovídající vašim potřebám. Nezapomeňte na důležitost zabezpečení sítě – silné heslo je nezbytností. Při cestování po Evropě se vyplatí zkontrolovat roamingové poplatky vašeho mobilního operátora, případně zvážit zakoupení datového balíčku speciálně pro zahraničí. Některé navigační systémy nabízí i integraci s internetem, takže připojení k internetu v autě může sloužit i jako zdroj aktuálních informací o dopravní situaci.
Co je potřeba k Wi-Fi připojení?
K Wi-Fi připojení potřebujete především zařízení s Wi-Fi klientem – typicky notebook, telefon, tablet, chytrou televizi. Router je potřeba jen pokud chcete sdílet internet s dalšími zařízeními, nebo pokud je Wi-Fi signál poskytovatele nedostupný přímo. V závislosti na vzdálenosti od zdroje signálu, třeba v odlehlých oblastech Nepálu nebo na malých ostrovech v Tichém oceánu, může být nutné použít zesilovače signálu, externí antény nebo dokonce mesh systémy pro rozšíření pokrytí. V některých hotelích v Jižní Americe jsem se setkal s nutností zadat speciální heslo, které vám sdělí recepce. Vždy se proto informujte u svého poskytovatele – ten vám řekne, co přesně budete potřebovat, od jednoduchého routeru až po sofistikované řešení pro obtížný terén, a zda vám k připojení stačí jen samotné zařízení, nebo budete potřebovat další vybavení, jako například adaptéry, kabely a další doplňky. Zkušenosti ukazují, že si je lepší vše ověřit předem, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením na cestách.
Kvalita signálu závisí i na okolním prostředí. Hustá vegetace, silné betonové zdi, a rušení z jiných elektronických zařízení mohou výrazně ovlivnit spojení. V horských oblastech Altajské republiky jsem například musel hledat místo s co nejlepším signálem, abych mohl odeslat důležité zprávy.
Jak zjistit signál WiFi?
Chceš zjistit sílu signálu WiFi? V divočině se to hodí, věř mi! Zapomenuté kempingové WiFi? Žádný problém. Použij aplikace jako WiFi Analyzer, Acrylic Wi-Fi nebo inSSIDer. Ukáží ti, na jakém kanálu vysílá tvůj router, jak silný má signál a hlavně – jaké další sítě jsou nablízku. To je důležité pro hledání méně přeplněných kanálů, abys měl stabilnější připojení. Silný signál (vysoké dBm) znamená méně výpadků při streamování mapy na túru nebo stahování počasí před výstupem na vrchol. Slabý signál (nízké dBm)? Přesuň se blíž k routeru nebo zkus najít alternativu – třeba hotspot v blízkém městečku. Nezapomeň, že stromy, skály a vzdálenost dramaticky ovlivňují sílu signálu. Dobré plánování je klíčem k úspěchu, i v digitálním světě.
Jak zprovoznit Wi-Fi na notebooku?
Zapnutí Wi-Fi na notebooku je otázkou několika kliknutí, ať už jste v Praze, Paříži, nebo v Bangkoku. Někdy se však stane, že ikona Wi-Fi chybí. Nezoufejte!
Postup pro nalezení a zapnutí Wi-Fi:
- Klikněte pravým tlačítkem na ikonu Start (ta s logem Windows). V některých zemích, například v Japonsku, kde se používá jiná klávesnice, může být přístup k menu Start nepatrně odlišný, ale princip zůstává stejný.
- Vyberte Nastavení. Tato volba je univerzální a najdete ji ve všech moderních verzích Windows, ať už používáte notebook s českou, anglickou, nebo třeba španělskou lokalizací.
- Přejděte do sekce Síť a internet. Zde najdete všechny relevantní nastavení pro vaše internetové připojení, ať už se jedná o Wi-Fi, ethernetové připojení, nebo mobilní data.
- Vyberte Wi-Fi (někdy označeno jako Stav) a klikněte na Změnit možnosti adaptéru. V některých systémech může být toto menu lehce jinak pojmenované, ale podstata zůstává stejná.
- Klikněte pravým tlačítkem na Bezdrátové připojení a vyberte Povolit. Pokud je Wi-Fi již povolena, ale nefunguje, zkuste ji vypnout a znovu zapnout. Toto jednoduché řešení často vyřeší problémy s připojením. Problémy mohou být způsobeny nejrůznějšími faktory, od přetížených sítí, po technické potíže s hardwarem.
Další tipy pro řešení problémů s Wi-Fi:
- Zkontrolujte, zda je Wi-Fi zapnutá na vašem routeru.
- Zkuste restartovat notebook i router.
- Ujistěte se, že máte správně zadané heslo k Wi-Fi síti.
- Pokud stále máte problémy, vyhledejte pomoc na internetu nebo kontaktujte odborníka.
Jak přepnout Wi-Fi na Ethernet?
Přepnout z Wi-Fi na Ethernet? Žádný problém, i na nejnáročnějším výstupu! Klikni na Start – Nastavení – Síť a internet. V menu najdeš Ethernet – vyber ho a dej Změnit možnosti adaptéru. Je to jako přechod z lehkého treku na ferratu – stabilnější a spolehlivější spojení, ideální pro stahování map a navigaci v terénu, kde signál Wi-Fi může být slabý nebo nepřítomný. Získáte tak vyšší rychlost a stabilnější připojení, což je při plánování túry nebo stahování důležitých dat klíčové. Nezapomeňte, že stabilní spojení je při outdoorových aktivitách stejně důležité jako kvalitní výstroj!
Jak zvýšit dosah Wi-Fi?
Zlepšení signálu Wi-Fi, to je věc, která mi jako zkušenému cestovateli vždycky zvedne adrenalin. Představte si, že jste někde v zapomenuté vesničce v Nepálu a potřebujete nahrát fotky z trekku. Slabý signál? To se nedá! Proto mám pár osvědčených tipů, jak na to:
Umístění routeru je klíčové. Stejně jako najít ten nejlepší výhled na Himaláje, tak i pro Wi-Fi platí: vyvýšené místo, co nejdál od kovových předmětů a zdí, je ideální. Myslete na to, že stěny z cihel či betonu signál značně pohlcují. V ideálním případě by router měl být v centru vašeho domova, ale to se vždycky nepovede. Pamatuji si, jak jsem v jednom riadu v Maroku musel router přesunout na terasu, abych konečně mohl poslat email.
Ostatní zařízení jsou zloději signálu. Podobně jako se v přeplněném indickém vlaku každý pere o místo, tak i vaše zařízení bojují o wifi. Odpojte všechno, co nepoužíváte, a najednou uvidíte zázraky.
Kabelové připojení? Ano, prosím! Je to jako mít spolehlivou mapu při cestě džunglí. Pokud vám to situace dovolí, prostě připojte zařízení kabelem. Je to nejstabilnější a nejrychlejší řešení.
Změna kanálu routeru. V přeplněné wifi síti je to jako najít místo na parkovišti v Římě – musíte hledat volné místo. Zkuste změnit kanál na routeru, abyste se vyhnuli rušení od sousedů.
Restart routeru. Jednoduché, ale účinné! Občas je to jako dát si pauzu na čaj v Tibetu – obnoví to energii a vše bude zase fungovat.
Úklid počítače. Stejně jako po návratu z dlouhé cesty, i počítač potřebuje vyčistit. Zbavte se nepotřebných programů a souborů, abyste optimalizovali jeho výkon.
Vypnutí doplňků v prohlížeči. Méně je někdy více. Vypněte nepotřebné doplňky v prohlížeči, které mohou spotřebovávat zbytečnou šířku pásma.
Jak se dostat do Wi-Fi?
Přístupové údaje pro administraci routeru, včetně IP adresy (často 192.168.1.1, ale také 192.168.0.1 nebo jiné, například router.asus.com, router.netgear.com, atd. – záleží na výrobci), najdete obvykle na štítku na spodní straně routeru. V některých zemích je tato informace z bezpečnostních důvodů uložena v méně přístupném místě, například v dokumentaci.
Nezapomínejte na heslo! Toto je klíčové pro přístup k administraci routeru. Pokud jste heslo změnili a zapomněli jste ho, možná budete muset provést reset routeru na tovární nastavení (obvykle tlačítkem na zadní straně). Tím se smažou všechna nastavení, včetně bezdrátové sítě, takže budete muset vše znovu nakonfigurovat. Před resetem si prosím zapište všechna důležitá nastavení, která máte momentálně nastavena.
V různých částech světa se setkáte s různými standardy Wi-Fi zabezpečení a různými způsoby přístupu k administraci routeru. Například v některých regionech je běžnější použití specifických webových adres výrobce, zatímco jinde se stále používají klasické IP adresy. Vždy si proto pečlivě prostudujte dokumentaci k vašemu routeru, nebo se obraťte na technickou podporu vašeho poskytovatele internetu.
Jak připojit autoradio k internetu?
Chcete si užívat online rádio a streamovací služby přímo ve svém autorádiu? Propojení s internetem je snadnější, než si myslíte. Nejjednodušší cesta vede přes sdílení internetového připojení z vašeho telefonu.
Postup:
- Spárujte svůj telefon s autorádiem přes Bluetooth. Většina moderních autorádií tuto funkci podporuje. Najdete ji v nastavení autorádia i telefonu. Mějte na paměti, že kvalita spojení se může lišit v závislosti na síle signálu a vzdálenosti mezi zařízením.
- Aktivujte sdílení internetu (tethering) na svém telefonu. Obvykle se tato funkce nachází v nastavení pod názvy jako “Přenosný hotspot”, “Tethering” nebo “Sdílení připojení”. Zvolte možnost “Bluetooth tethering”, abyste mohli sdílet internet přes Bluetooth s autorádiem. Uvědomte si, že tato funkce může zvýšit spotřebu baterie vašeho telefonu. V některých zemích (např. v USA a Kanadě) je vhodnější zvolit Wi-Fi tethering, pokud máte k dispozici externí Wi-Fi hotspot, abyste se vyhnuli roamingu s vyššími cenami.
- Vyberte si správný profil připojení na autorádiu. Po aktivaci Bluetooth tetheringu na telefonu, autorádio by mělo automaticky najít a připojit se k telefonu. Pokud ne, vyberte v nastavení autorádia profil “Bluetooth”. V některých případech je potřeba zadat heslo, které najdete v nastavení tetheringu na telefonu.
Tipy pro cestovatele:
- V zahraničí dávejte pozor na roamingové poplatky za data. Využívejte Wi-Fi hotspoty, kdekoli je to možné.
- Před cestou si ověřte, zda váš telefonní tarif umožňuje sdílení dat.
- Některé země mají omezení na datové roamingové služby. Před cestou si prověřte místní zákony a pravidla.
Nezapomeňte: kvalita připojení závisí na síle signálu vašeho telefonu a kvalitě Bluetooth spojení. V hustě osídlených oblastech nebo v terénu s rušením může být připojení nestabilní.
Jak se připojit na Wi-Fi?
Potřebuješ se připojit k Wi-Fi? Žádný problém, i na vrcholu Sněžky to zvládneš! Metoda 2: Přidej síť. V telefonu (nebo tabletu, co máš v batohu) otevři Nastavení. Najdi Síť a internet, pak Internet. Na konci seznamu je “Přidat síť”. Zadej název sítě (SSID) – to je obvykle napsáno na routeru, někdy i na štítku. Potřebuješ heslo (zabezpečení)? To taky najdeš na routeru, nebo v jeho manuálu (ten si stáhni raději doma, aby ti nezabíral místo v batohu!). Pokud je síť skrytá (nevidíš ji v seznamu), musíš manuálně zadat SSID a heslo. Skryté sítě jsou méně náchylné k nežádoucímu přístupu, takže se hodí na odlehlých místech, kde by se ti do sítě někdo mohl neoprávněně připojit. Po zadání údajů klepni na Uložit. A už jsi online! Tip pro zkušené turisty: před výletem si stáhni offline mapy, abys nebyl závislý na signálu. A nezapomeň na powerbanku!
Co dělat, když nefunguje Wi-Fi?
Když se vám ztratí spojení s Wi-Fi, jako by se vám ztratil průvodce v džungli, nepropadejte panice. Nejdřív zkuste základní rituály: restartujte všechna zařízení, včetně routeru – to je jako pořádná očista před novou cestou. Prověřte nastavení Wi-Fi na vašich přístrojích, zda se náhodou nepotulujete mimo dosah sítě. Podívejte se, zda ostatní zařízení fungují – snad nejste jediní ztracení cestovatelé. Zkontrolujte kabelové připojení routeru – ujistěte se, že není přerušená spojka s vaší základnou. Staré ovladače na vašich zařízeních můžou být překážkou, jako rozbité kolo u vašeho vozu – aktualizujte je. Zkuste změnit bezpečnostní nastavení Wi-Fi – někdy to zablokuje nechtěné vetřelce a pomůže vám k lepším podmínkám. Pokud ani to nepomůže, reset routeru do továrního nastavení je jako najít novou cestu v neznámém terénu. A konečně, pro zesílení signálu zkuste umístit router na strategičtější místo – daleko od překážek, podobně jako nalezení nejlepšího stanoviště pro tábor. Nezapomeňte, že silný signál je klíčem k úspěšnému putování po internetu. Zvažte i externí anténu pro zlepšení dosahu – jako by vám andělé přinesli zvýšený dosah. A pamatujte, že síla signálu může kolísat v závislosti na materiálech ve vašem okolí, jako by se měnila krajina na vaší cestě. Betonové zdi jsou horší překážky než dřevěné.
Co ruší signál WiFi?
Slabý WiFi signál v terénu? Zapomněl jsi na to, že kromě sousedova routeru ti signál může zablokovat i tvoje vlastní vybavení – další routery, repeatery, chytrá hodinky, GPS navigace, akční kamera, nebo třeba i samotná bezdrátová sluchátka k telefonu. Hory a kopce samozřejmě taky hrají roli, ale i hustý les nebo velká skalní stěna ho ztlumí. Věděl jsi, že betonové konstrukce a kovové předměty (stan, trekingové hole…) signál silně pohlcují? Pro silnější signál zkus najít místo s volným výhledem na oblohu, co nejdál od kovových předmětů a dalších bezdrátových zařízení. Čím vyšší frekvence WiFi, tím citlivější je na rušení. 2,4 GHz je odolnější než 5 GHz, ale 5 GHz nabízí vyšší rychlost, když je signál silný.
Alternativně můžeš zkusit změnit WiFi kanál na méně přetížený. Mnoho routerů ti to umožní nastavit v administračním rozhraní. A pokud jsi opravdu v odlehlém místě, satelitní internet by mohl být řešením.
Co dělat, když nejde Wi-Fi na notebooku?
Když vám na notebooku nefunguje Wi-Fi, nepanikařte. Zkušený cestovatel ví, že i v nejzapadlejším koutě světa se dá připojení občas řešit. Nejprve zkontrolujte, zda váš notebook vůbec disponuje funkčním bezdrátovým síťovým adaptérem a zda je zapnutý. To zní banálně, ale věřte mi, stává se to častěji, než byste si mysleli. Mnoho letištních Wi-Fi sítí má slabý signál, a proto se ujistěte, že nejste příliš daleko od routeru. Zkuste se přiblížit, třeba i o několik metrů.
Další věc, co jsem se naučil během let cestování, je vymazání Wi-Fi z paměti notebooku. Staré, nefunkční profily Wi-Fi mohou způsobovat problémy. Občas se stává, že se notebook “zafixuje” na neaktivní síť. Nový pokus o připojení k síti po vymazání starých dat pak může znamenat zázrak.
Přesvědčte se, že přesně znáte název vaší Wi-Fi sítě. Zkontrolujte jej na vašem routeru. Malá chyba v názvu může vést k marnému hledání. A v neposlední řadě, ujistěte se, že na vašem routeru není vypnutý nebo skrytý signál Wi-Fi. V některých hotelech a kavárnách se to dělá z bezpečnostních důvodů, a tak se nezapomeňte podívat na nastavení routeru, abyste ověřili, zda je signál aktivní a viditelný.
Při cestování jsem si všiml, že rušení signálu může být způsobeno i dalšími elektronickými zařízeními v okolí. Zkuste je na chvíli vypnout, než budete znovu zkoušet připojení.
Proč se mi odpojuje Wi-Fi?
Slabý signál Wi-Fi je na cestách častý problém. To, že se vám Wi-Fi odpojuje, často souvisí s nízkou intenzitou signálu. Bezdrátová síť má omezený dosah, takže čím dál od routeru jste, tím slabší signál přijímáte. Zvlášť v divočině, kde se nacházíte v horských údolích nebo hustých lesích, je to běžné.
Další faktory ovlivňující sílu signálu:
- Fyzické překážky: Zdi, stromy, kopce – to vše tlumí Wi-Fi signál. Hustý nábytek v interiéru má podobný efekt. V kempech často narazíte na rušení signálu od jiných zařízení.
- Různé materiály: Kov, beton a voda blokují Wi-Fi signál efektivněji než dřevo nebo sádra. Když bivakujete u jezera, očekávejte horší signál.
- Interference: Ostatní elektronická zařízení, jako jsou mikrovlnné trouby, bezdrátové telefony a další Wi-Fi sítě, mohou rušit váš signál. Vyšší frekvence (5 GHz) jsou náchylnější k rušení než nižší (2,4 GHz).
- Počasí: Silný déšť a bouře mohou signál výrazně oslabit.
Tipy pro zlepšení signálu:
- Přiblížte se k routeru.
- Vyhněte se fyzickým překážkám.
- Zkuste použít externí anténu na vašem zařízení.
- Pokud je to možné, restartujte router.
- Používejte Wi-Fi repeatér nebo extender pro rozšíření dosahu sítě, zvláště v rozsáhlých kempech.
Nezapomeňte: V odlehlých oblastech je spolehlivé Wi-Fi připojení luxusem. Buďte připraveni na off-line režim a využijte alternativní způsoby komunikace a navigace.
Co dělat, když se mi nezobrazuje Wi-Fi?
Ztratil jste signál v džungli internetu? Nezoufejte, cestovatelský průvodce k znovunalezení Wi-Fi je zde! Nejdříve, klasika – restartujte zařízení, jako by to byl váš věrný kamel po náročné poušti. Pak totéž s routerem, to je vaše oáza v digitálním světě. Prověřte nastavení Wi-Fi na svém zařízení; někdy se stane, že se zapomenete přihlásit nebo se přepne na jinou síť, jak se v poušti mění pouštní vítr. Podívejte se, zda se připojují i další zařízení – možná je problém v samotném routeru a ne ve vašem aparátu, což je podobné, jako kdyby celá karavana uvízla na jedné duně. Zkontrolujte všechna kabelová spojení, aby se nestalo, že váš digitální proud přeruší nějaká zrádná neviditelná puklina, jako v případě skrytého kaňonu. A konečně, v případě, že vše ostatní selže, aktualizujte ovladače na svém zařízení – to je jako vyměnit opotřebovaný vozík za nový a silnější. Jako poslední možnost, zkuste změnit bezpečnostní nastavení Wi-Fi; možná je příliš silné a brání signálu dostat se k vám, jako vysoká skalní stěna.
Pamatujte, že síla signálu Wi-Fi se mění v závislosti na vzdálenosti od routeru a překážkách v cestě. Zkuste se přiblížit k routeru, nebo odstraňte případné překážky, jako jsou tlusté stěny či kovové předměty, které jsou jako hradby proti signálu. Také se podívejte na frekvenci – 2.4 GHz má větší dosah, ale nižší rychlost, zatímco 5 GHz má menší dosah, ale vyšší rychlost. Vyberte si podle svých potřeb. Dobrá cesta k úspěchu vede přes důkladnou a systematickou kontrolu!
Jak zprovoznit Ethernet?
Zprovoznění Ethernetu? To je jako najít správnou stezku na horách – chce to trochu orientace. Nejprve otevři Nastavení > Síť a internet. To je jako vybalit mapu.
Nahoře pak zkontroluj stav svého ethernetového připojení. Představ si to jako kontrolu výšky nad mořem – na Windows 11 by mělo pod názvem síťového připojení svítit Připojeno. Na Windows 10 pak uvidíš Připojení k internetu.
Pokud se nezapne, zkontroluj:
- Kabel: Je správně zapojený do počítače i routeru? Jako bys kontroloval, jestli ti nechybí karabina na laně.
- Router: Je router zapnutý a funguje? Je to jako mít dostatek energie pro zdolání vrcholu.
- Ovladače: Máš nejnovější ovladače síťové karty? Je to podobné, jako mít správnou mapu a vybavení pro túru.
- Firewall/Antivirus: Nemá firewall nebo antivirus zablokované připojení? Kontroluj, jestli tě nebrzdí žádná neviditelná překážka.
Pokud nic nefunguje, zkus restartovat počítač a router. To je jako odpočinout si a nabrat síly před dalším výstupem. Nebo se obrať na zkušenějšího “horolezce” – IT specialistu.