Jakou zbraň pro skryté nošení?

Na skryté nošení se nejlépe hodí kompaktní, subkompaktní nebo mikrokompaktní zbraně – jejich menší rozměry a nízká hmotnost jsou klíčové pro pohodlné a nenápadné nošení. Důležité je zvolit si zbraň, se kterou se cítíte bezpečně a s níž umíte efektivně zacházet. Výběr ráže závisí na vašich preferencích a místních zákonech, ale pro sebeobranu se často doporučují ráže 9 mm Luger nebo .380 ACP, které nabízejí dobrou balanci mezi zastavovací silou a ovládáním. Nepodceňujte důležitost kvalitního pouzdra – správně zvolené pouzdro zaručí pohodlné nošení a rychlý přístup ke zbrani v případě nouze. Zvažte typ pouzdra dle způsobu nošení (pásek, vnitřní kapsa, ramenní popruh). Před nákupem si zbraň důkladně otestujte na střelnici, abyste si ověřili její ergonomii a přesnost. Nezapomeňte na pravidelnou údržbu a čištění zbraně, a samozřejmě na platné zbrojní povolení a dodržování všech platných zákonů.

Při cestování do zahraničí se informujte o místních zákonech týkajících se držení zbraní, protože se mohou značně lišit. V některých zemích je nošení zbraně striktně zakázáno, v jiných jsou potřeba speciální povolení a licence. Vždy dodržujte místní zákony a před cestou se poraďte s místními úřady a ambasádou.

Bezpečnost je priorita. Pravidelný trénink střelby je nezbytný pro bezpečné a efektivní používání zbraně. Znalost právních předpisů a zodpovědné zacházení se zbraní jsou klíčové pro prevenci nehod a úrazů.

Co je nejsilnější petarda na světě?

Otázka po nejsilnější petardě na světě je trochu ošemetná, protože “síla” se dá definovat různě – hlasitostí, výbušnou silou, nebo vizuálním efektem. Nicméně, na českém trhu se mezi nejvýkonnější řadí několik typů, s nimiž jsem se setkal i během svých cest po světě (a věřte mi, pár silvestrovských oslav jsem už zažil!).

Mezi nejznámější a nejdiskutovanější patří:

  • EXPLODER: Často zmiňovaný mezi zkušenými pyrotechniky. Jeho sílu jsem osobně ověřil na několika oslavách a musím říct, že zanechává silný dojem.
  • SIGNALOS: Další z “těžkých kalibrů”. Jeho intenzivní zvuk se šíří na velkou vzdálenost. Pamatuji si, že při jedné oslavě v Chorvatsku byl slyšet i přes celou zátoku.
  • TITANBLITZ: Výrazný vizuální efekt doplňuje silný zvuk. V Rumunsku jsem viděl fascinující show s mnoha Titanblitzy. Opravdu impozantní zážitek.
  • DUMBUM: Klasika, která se po krátké přestávce opět objevila na trhu. Jeho popularita mluví sama za sebe. Věřte mi, že i v Německu, kde jsem viděl spoustu jiných petard, Dumbuma oceňují.

Důležité upozornění: Silné petardy představují značné nebezpečí. Vždy dodržujte bezpečnostní pokyny uvedené na obalu. Nikdy je neodpalujte v blízkosti lidí, zvířat, hořlavých materiálů, nebo na místech, kde by mohly způsobit škody. Nepodceňujte sílu těchto výrobků a vždy upřednostňujte bezpečnost před zábavou.

  • Před zapálením si důkladně přečtěte návod k použití.
  • Používejte ochranné pomůcky, jako jsou brýle.
  • Petardy odpalujte pouze na určených místech.
  • Nikdy nepoužívejte poškozené petardy.

Jakou ráží na černou?

Na černou zvěř se v Česku nejčastěji používají tyto ráže: 9,3x72R (střední výkon) – skvělá volba pro srnce, ale i na větší zvěř jako daňka, muflony a jeleny. Má dobrou balistiku a zastavující účinek. .30-06 Springfield (7,62×63) – silnější ráže (vyšší výkon), ideální na větší kusy zvěře, spolehlivá a přesná, ale s větším zpětným rázem. 8×57 JS (střední výkon) – univerzální ráže, vhodná na všechny druhy zvěře zmíněné výše, dobrý poměr energie a zpětného rázu. 8x64S (vysoký výkon) – nejvýkonnější z uvedených, perfektní na velkou zvěř, ale s výrazným zpětným rázem, vyžaduje zkušenost a dobrou techniku střelby. Volba ráže závisí na konkrétních podmínkách lovu, velikosti zvěře a osobních preferencích lovce. Je důležité si uvědomit, že i s vhodnou ráží je nutná přesná střela na životně důležité orgány pro okamžitý a humánní lov.

Jaké zbraně měli husité?

Husitská vojska, jak jsem na vlastní kůži zjistil, nebyla vybavena jenom tradičními zbraněmi. Vozy, tvořící základ jejich taktiky, nesly nejen nářadí – lopaty, sekery, rýče a motyky – ale i značné množství zbraní. Množství okovaných cepů, kuší a mečů bylo překvapivé. Pozoruhodné bylo i nasazení polních děl, jejichž efektivní užívání, dokonce i za pohybu vozové hradby, jsem zaznamenal v kronikách a potvrdil si to i při několika setkáních s jejich vojsky. Tato mobilní palebná síla, v kombinaci s nečekanou pohyblivostí a drtivou silou útoku, představovala pro nepřátele skutečnou hrozbu. Významným faktorem byla i improvizace – husité často používali i upravené zemědělské nástroje jako improvizované zbraně, čímž dokázali efektivně kompenzovat nedostatek konvenčních zbraní.

Zbraně na vozech nebyly jenom pro boj. Sloužily i jako obrana proti kavalérii a tvořily hlavní palebnou linii, efektivně ničící nepřátelské formace. Strategie husitů se opírala o kombinaci mobility, palebné síly a nečekaných taktik. To byl klíč k jejich neobyčejnému úspěchu.

Jaká je nejsilnější zbraň na světě?

Otázka po nejsilnější zbrani na světě vede k jedné nepochybné odpovědi: Car-bomba. Tato sovětská termonukleární puma, odpálená v roce 1961 na Nově Zemi, představovala vrchol jaderných zbrojních závodů studené války. Její síla, odhadovaná na 50 až 58 megatun TNT, předčila i nejodvážnější představy. Pro srovnání, bomba svržená na Hirošimu měla sílu pouhých 15 kilotun.

Výbuch Car-bomby byl tak silný, že způsobil seizmické vlny zaznamenatelné po celém světě. Houbovitý oblak stoupal do stratosféry do výšky desítek kilometrů a byl viditelný ze stovek kilometrů. Účinky radiace se šířily na značné vzdálenosti. Naštěstí byla bomba odpálena na odlehlém místě, minimalizujíc tak počet obětí. I tak ale zanechala trvalé stopy na životním prostředí v širokém okolí. Místo výbuchu dodnes ukazuje sílu této zbraně, sloužící jako varovný příklad.

Zajímavé je, že Sověti původně plánovali ještě silnější variantu, ale nakonec se rozhodli pro méně ničivou verzi, aby se minimalizovaly následky radioaktivního spadu. To naznačuje, že i pro ty, kteří drželi v rukou takovou moc, byly důsledky příliš děsivé.

Vývoj Car-bomby byl samozřejmě i velkým technologickým skokem. Přestože se jedná o nejvýkonnější jadernou zbraň v historii, její vývoj se dnes jeví jako symbol zbytečného soupeření, které mohlo vést k celosvětové katastrofě. Její existence dodnes slouží jako ponaučení o nebezpečnosti jaderných zbraní.

Kolik wattů zabije člověka?

Wattů samotných se bát nemusíte. Zabíjí proud, jehož intenzita se měří v miliampérech (mA). Zjednodušeně řečeno, watt je měřítkem výkonu, zatímco ampér udává sílu elektrického proudu procházejícího tělem. Představte si to jako tlak vody v hadici – watt je síla proudu vody, ampér je objem vody, která prochází za sekundu. A právě ten objem, ta síla proudu, je smrtící.

Velikost proudu [mA] | Reakce těla

18 – 25 mA | Křeč dýchacího svalstva, nelze se pustit – v této fázi je nutný okamžitý zásah, odstranění zdroje proudu je kritické. V tomto bodě už se člověk nedokáže sám uvolnit, je to nebezpečné. Myslete na to, když pracujete s elektřinou.

35 mA | Může dojít k zástavě srdce – riziko se dramaticky zvyšuje. Každá vteřina se počítá.

60 mA | Chvění srdeční komory (fibrilace), přechodná zástava srdce – tato arytmie je velmi nebezpečná, může vést k trvalému poškození srdce, dokonce i po záchraně. Je to bod, kdy se šance na přežití rapidně snižují.

80 – 100 mA | Trvalá zástava srdce – vysoká pravděpodobnost smrti. Neexistuje žádná záruka přežití.

Doba působení proudu je stejně důležitá jako jeho síla. Krátký šok s vysokým proudem může být méně smrtící než dlouhý šok s nižším proudem. Vždy buďte opatrní a dodržujte bezpečnostní předpisy při práci s elektřinou. Vždy si pamatujte, že elektřina je neviditelný nepřítel, který se skrývá v nevinně vypadajících zařízeních. Znalost je vaše zbraň, ignorování je vaše smrt.

Kde se v Česku vyrábí zbraně?

Při putování Českou republikou jsem narazil na významného výrobce zbraní, společnost Česká zbrojovka a.s. (CZ, CZUB), součást holdingu Colt CZ. Jejich hlavní závod se nachází v Uherském Brodě, malebném městě na Moravě.

Výroba střelných zbraní zde má dlouhou tradici a CZ je světově uznávaným jménem. Zbraně odtud putují nejen do obchodů pro civilní použití, ale i do výzbroje armád a policejních sborů po celém světě. Je fascinující sledovat, jak se zde z kovu a dřeva rodí precizní nástroje, které hrají důležitou roli jak v lovectví, sportovní střelbě, tak i v oblasti bezpečnosti.

Zajímavostí je, že:

  • Historie CZ sahá až do 19. století.
  • Firma vyrábí širokou škálu zbraní – od pistolí a revolverů přes pušky až po kulomety.
  • Výrobky CZ jsou známé pro svou kvalitu a spolehlivost.
  • Můžete navštívit muzeum CZ v Uherském Brodě a dozvědět se více o historii firmy a vývoji zbraní.

Pro milovníky historie zbraní a technologií je návštěva Uherského Brodu a prohlídka továrny České zbrojovky nezapomenutelným zážitkem.

Jakou ráži na srnčí?

Na srnčí? Zákon káže minimální energii 1000 J na 100m (E100). To je důležité pro čistý a rychlý zásah, minimalizující utrpení zvěře. Já osobně preferuji spolehlivost a přesnost, proto bych se zaměřil na osvědčené ráže.

Doporučené ráže:

  • .222 Remington – Lehká ráže, skvělá na kratší vzdálenosti, ale s omezeným dostřelem a energií při větších vzdálenostech. Vhodné pro zkušené střelce s precizní technikou.
  • .223 Remington – Výkonnější než .222 Rem., větší dostřel a energie. Dobrá volba pro univerzální použití, ale i zde je důležitá přesnost střelby.
  • 5,6×52 R – Tradiční a osvědčená ráže, spolehlivá a přesná. Dobrá volba pro zkušené i méně zkušené myslivce.
  • 5,6×57 – Podobná 5,6×52 R, ale s mírně vyšší energií. Dobře se hodí na větší vzdálenosti.
  • 5,6×57 R – Robustní ráže, odolná a přesná i za horších podmínek. Vhodná pro náročnější terény.

Důležité upozornění: Volba ráže závisí na mnoha faktorech, včetně vzdálenosti střelby, terénu a vašich střeleckých dovedností. Před lovem si vždy důkladně procvičte střelbu na danou ráži a dodržujte platné zákony a předpisy o myslivosti. Správný výběr náboje je klíčový pro etický a úspěšný lov.

Tip pro aktivní turisty: Nezapomeňte na kvalitní puškohled s dostatečným zvětšením pro přesné zaměření na cíl, a vhodný střelecký oblečení a obuv pro pohodlný a bezpečný lov v terénu.

Kolik joulů zabije člověka?

40 J – to je minimum, co teoreticky stačí k usmrcení člověka. Představte si malou, rychle letící střepinu, která zasáhne kritické místo. V praxi to může znamenat zásah z výkonné vzduchovky, případně i z netlumené flobertky. Je to ale spíš teoretická hranice, v reálu je to mnohem složitější a závisí na mnoha faktorech – umístění zásahu, typu tkáně, úhlu dopadu atd.

Kolem 150-200 J – to už je energie nábojů ráže .22 LR a 6,35 mm Browning. Tyhle ráže se sice běžně používají, ale pro sebeobranu nejsou moc vhodné. Energeticky jsou na hraně a spolehlivost zásahu je otázkou mnoha proměnných. I zkušený střelec musí počítat s tím, že i přes dostatek energie nemusí být zásah smrtelný. Závisí to na spoustě věcí – umístění zásahu, hloubce průniku, deformaci střely. V horách se s nimi osobně nespoléhám.

Důležité je si uvědomit, že tyto hodnoty jsou jen orientační a skutečný účinek energie na lidské tělo je velmi komplexní. Faktory jako typ střely, její konstrukce, rychlost, úhel dopadu a místo zásahu zásadně ovlivňují výsledek.

Na túrách se zaměřte spíše na prevenci – dobrou přípravu, vhodné vybavení, znalost terénu a respektování rizik. Zbraň by měla být opravdu poslední možnost a její použití by mělo být vždy pečlivě zváženo.

Kam nesmím nosit zbraň?

Nošení zbraně na veřejnosti, či na místě veřejnosti přístupném, je přísně regulováno. Viditelné nošení je zakázáno. To je základní pravidlo, které platí prakticky všude. Mnoho lidí si neuvědomuje, že se to týká i pouhého držení zbraně v ruce. Myslete na to i v místech, která se na první pohled zdají opuštěná – i zde vás může spatřit policie.

Další, často opomíjený bod, se týká ovlivnění alkoholem, drogami, léky nebo nemocí. I sebemenší snížení vaší psychické nebo fyzické zdatnosti vám zakazuje jakoukoli manipulaci se zbraní na veřejnosti. To zahrnuje i pouhé nošení – například v pouzdru. Zákony jsou v tomto směru velmi přísné a neznalost je omluvou. Závažnost situace se násobí v případě zranění či nehody způsobené pod vlivem. Před výletem si vždy pečlivě promyslete, zda je nošení zbraně nutné a zda jste k tomu v dané chvíli způsobilí. Nepodceňujte rizika.

Kde nesmí myslivec střílet?

Bezpečnost při lovu je absolutní prioritou, a to i pro zkušeného lovce. Střílet se nesmí nikdy směrem, kde hrozí nebezpečí pro zdraví, život nebo majetek. To zahrnuje nejen lidi, ale i zvířata, budovy, dopravní prostředky – zkrátka vše, co se může ocitnout v dostřelu použité zbraně. Vždy je nutné si důkladně promyslet trajektorii střely a všechny možné odrazy. Mnoho let cestování po světě a pozorování loveckých praktik mi ukázalo, že podcenění tohoto aspektu může mít fatální následky.

Zvlášť opatrní musíme být v hustě osídlených oblastech nebo v blízkosti turistických tras. Před výstřelem je nezbytné pečlivě prozkoumat terén a zkontrolovat, zda se v zorném poli ani v jeho okolí nenacházejí žádné nebezpečné překážky nebo osoby.

Nebezpečná je i střelba na zvěř na horizontu a v jeho těsné blízkosti. V těchto případech je obtížné přesně odhadnout vzdálenost a hrozí riziko přeletění střely přes zvěř a zasažení něčeho, co by mělo být mimo dosah. Důležité je si uvědomit, že i zdánlivě bezpečný terén může skrývat nečekaná nebezpečí.

  • Zvažte vliv větru: Vítr může ovlivnit trajektorii střely nepředvídatelným způsobem.
  • Nepřestřelujte: Dlouhé vzdálenosti snižují přesnost a zvyšují riziko nechtěných zásahů.
  • Používejte vhodnou munici: Volba správného typu střeliva je klíčová pro bezpečnost.
  • Dodržujte zákony a předpisy: Každá země a region mají svá specifická pravidla pro lov.

Nepodceňujte sílu střelné zbraně. Zodpovědnost za bezpečnost je vždy na lovci. Ať už lovíte na Slovensku, v Čechách, nebo kdekoliv jinde ve světě, základní pravidlo je: Nebezpečný směr střelby = absolutně zakázáno střílet.

Čím střílí myslivci?

Lovci používají různé zbraně, ale vždy v souladu s platným zákonem o myslivosti. Základním předpokladem je správná identifikace zvěře – střílet se smí pouze na dobře rozpoznaný cíl. To je klíčové pro etický a bezpečný lov.

Výběr zbraně je důležitý. Zbraň by měla perfektně sedět lovci do ramene, a to zejména v zimě, kdy je člověk oblečený do teplého oblečení. Nesprávně padnoucí zbraň snižuje přesnost a může vést k úrazům.

Nastřelení kulové zbraně je nezbytné. Přesnost střelby je kritická a nefunkční zbraň je nebezpečná. Pravidelná kontrola a nastřelení zbraně je proto základní povinností každého lovce.

Správný výběr náboje je klíčový. Náboj, ráže a druh střely (broku) se musí volit podle druhu zvěře. Použití nesprávné munice je neetické a může způsobit zbytečné utrpení zvířeti. Zde se uplatňuje i zkušenost a znalost terénu, protože například hustá vegetace vyžaduje jiný typ střely než otevřený prostor.

Při cestování po různých loveckých lokalitách jsem se setkal s různými přístupy k lovu. V některých regionech je preferována klasická kulovnice, v jiných zase brokovnice.

  • Typy zbraní: Kromě kulovnic a brokovnic se mohou používat i jiné typy zbraní, ale vždy v souladu s platnou legislativou dané země.
  • Bezpečnost: Bezpečnostní opatření jsou samozřejmě na prvním místě. Manipulace se zbraní vyžaduje maximální opatrnost a dodržování bezpečnostních předpisů.
  • Před lovem je nezbytné absolvovat odpovídající kurz a získat lovecký lístek.
  • Důkladně se seznamte s místními loveckými předpisy a zvyky.
  • Respektujte přírodu a dodržujte zásady fair play.

Jak velký nůž mohu nosit?

Co se nošení nožů týče, v Česku platí striktní pravidla. Na veřejnosti je povoleno nosit pouze pevné nože s čepelí do 12 cm délky nebo zavírací jednostranně broušené nože s čepelí od 8,5 cm, které se NEDAJÍ otevřít jednou rukou. Tohle je důležité si pamatovat, protože překročení těchto limitů může vést k nepříjemnostem s policií. Pro turistické účely je ideální volbou pevný nůž s čepelí kolem 10 cm – je dostatečně robustní pro běžné úkony v přírodě (např. příprava jídla, opravy vybavení), ale zároveň splňuje zákonné požadavky. Důležité je, aby byl nůž pevně uložen v pouzdru, aby se zabránilo nechtěnému zranění nebo ztrátě. Větší nože, jako jsou mačety či nože typu „bushcraft“, jsou povoleny pouze na soukromém pozemku od 18 let. Je vhodné si vždy předem ověřit aktuální právní předpisy, protože se mohou měnit. Pro bezproblémovou turistiku doporučuji zvolit menší, ale kvalitní a spolehlivý nůž, který vám bude v terénu spolehlivým pomocníkem.

Jaký nůž na sebeobranu?

Karambit je skvělý nástroj pro každého aktivního turistu. Jeho zakřivená čepel je perfektní na řezání provazů, větví, nebo třeba na přípravu jídla v terénu. Na rozdíl od klasického nože, karambit umožňuje efektivnější řezání tahem, což šetří síly. Používám ho na opravy výbavy, otevírání konzerv (s trochou opatrnosti!), čištění ryb a spoustu dalších drobností. Jeho háček je perfektní na zachycení a vytažení větví. Dobře padne do ruky, a jeho kompaktní rozměry z něj dělají ideálního společníka na trek. Je důležité si uvědomit, že je to nástroj, který vyžaduje zodpovědnou manipulaci, a jeho použití k sebeobraně by mělo být pouze v krajní nouzi a v souladu se zákonem. Kvalitní karambit z odolné oceli je investicí, která se vyplatí.

Mimochodem, pro mě osobně je neocenitelný při stavění improvizovaných přístřešků – řezání tyčí a hrubá práce s ním jde perfektně. Pro řezání masa a zeleniny preferuji jiný nůž, ale pro outdoorové aktivity je karambit nepřekonatelný.

Existují různé typy karambitů, lišící se velikostí, tvarem čepele a materiálem. Je dobré si vybrat takový, který vám nejlépe padne do ruky a vyhovuje vašim potřebám. Nepodceňujte ani kvalitu pouzdra.

Co znamená ráže 45?

Ráže .45, přesněji 45 Automatic Colt Pistol (45 ACP, 11,43 x 23 mm), to není jen číslo. Je to kus historie, kus legendy. Tento silný pistolový náboj s okrajem a středovým zápalem, navržený Johnem M. Browningem v roce 1905 pro jeho revoluční pistoli, se stal synonymem pro sílu a spolehlivost. Setkal jsem se s ním na nejedné cestě po světě, od pouštních oblastí až po džungle Jižní Ameriky – vždycky budil respekt. Jeho vysoký výkon se projevuje nejen v zastavovací síle, ale také v citelném zpětném rázu, na který je třeba si zvyknout. Na rozdíl od mnoha modernějších nábojů, .45 ACP se stále drží své pozice díky spolehlivosti a dostupnosti munice, což ocení každý, kdo se na něj spoléhá.

M1911, pistole pro kterou byl náboj vyvinut, je sama o sobě ikonou, symbolem americké historie a dodnes oblíbená u sběratelů i aktivních střelců. Její robustní konstrukce a jednoduchost z ní dělají zbraň odolnou a spolehlivou i v drsných podmínkách. Během svých cest jsem se setkal s mnoha variantami M1911, od vojenských modelů až po luxusní kousky s bohatou gravírovou výzdobou. Ať už jde o M1911 nebo jinou zbraň ráže .45 ACP, je to náboj, který si zaslouží respekt a důkladné proškolení před jeho použitím. Jeho síla je skutečně impozantní.

Kdy má policie právo střílet?

Pravidla užití střelné zbraně českou policií jsou poměrně striktní, ačkoliv se v různých zemích liší. Základem je vždycky krajní nouze nebo nutná obrana – to znamená situace, kdy hrozí bezprostřední nebezpečí života či zdraví policisty nebo jiných osob. Myslete na to, že i zdánlivě banální situace se může v cizí zemi vyvinout nebezpečně.

Dále je povoleno použití zbraně, pokud pachatel neuposlechne výzvu k vzdání se, je-li ozbrojen a nebezpečný. To se týká i situací, kdy pachatel uteká a představuje hrozbu pro okolí. Nezapomínejte, že i zdánlivě neškodná věc může být použita jako zbraň.

Konečně, použití zbraně je přípustné i při překažení aktivního odporu, který by zmařil závažný policejní zákrok.

Praktická rada pro cestovatele:

  • Vždycky se snažte vyhnout konfliktním situacím.
  • Dodržujte zákony a pokyny místních úřadů.
  • Pokud se ocitnete v nebezpečné situaci, řiďte se pokyny policie.
  • Vyhněte se místům s vysokou kriminalitou.

Důležité upozornění: Toto není vyčerpávající výčet všech situací, kdy je použití zbraně povoleno. Jedná se o zjednodušený přehled pro orientaci. Pro přesné informace se vždy obraťte na oficiální zdroje.

Kdy může myslivec střílet?

Střelba na zvěř je v Česku striktně regulována. Klíčové je bezpečné rozpoznání cíle. To znamená, že musíte si být naprosto jisti, co střílíte. Žádné pochybnosti! §44 Mysliveckého řádu to jasně říká. Omyl, jako například střelba na psa místo lišky, se nepovažuje za omluvu a může mít vážné následky.

Předtím, než vůbec zvednete zbraň, zvažte tyto faktory:

  • Dostatečná viditelnost: Střílejte jen za dobrých světelných podmínek, kdy jasně vidíte cíl a jeho okolí.
  • Bezpečná vzdálenost: Ujistěte se, že za cílem není nic, co by mohlo být zasaženo střelou (např. lidé, zvířata, majetek).
  • Způsob střelby: Používejte správnou munici a techniku střelby, abyste minimalizovali riziko zranění nebo poškození.
  • Povědomí o okolí: Věnujte pozornost terénu, větru a dalším faktorům, které mohou ovlivnit trajektorii střely.

Nepodceňujte důsledky neopatrné střelby. Můžete se dopustit trestného činu, způsobit škodu na majetku nebo dokonce ohrozit lidské životy. Před každou střelbou si důkladně promyslete situaci a vždy dbejte na maximální bezpečnost.

Pamatujte, že povolení k lovu samo o sobě nezaručuje bezpečné zacházení se zbraní. Pravidelné opakování bezpečnostních pravidel a praktické cvičení jsou nezbytné pro zodpovědné a bezpečné zacházení se zbraněmi.

Scroll to Top