Jaký způsob cestování je nejhorší?

Nejbezpečnější způsob cestování je jednoznačně letecky, statisticky prokázáno. Následuje vodní doprava, ať už lodě, trajekty, a železniční doprava, která je relativně bezpečná, ovšem s výjimkou případných nehod na přejezdech. Automobilová doprava je bohužel nejnebezpečnější, a to z důvodu mnoha faktorů, jako jsou lidská chyba (únava, alkohol, nepozornost), technický stav vozu a nepředvídatelné situace na silnicích. Je důležité si uvědomit, že i přes statistiky záleží bezpečnost na mnoha faktorech, včetně konkrétního dopravce, trasy a ročního období. Například v zimních měsících se zvyšuje riziko nehod na železnici i silnicích. Při cestování autem je vhodné dbát na pravidelnou údržbu vozidla, dodržovat dopravní předpisy a dávat si dostatek odpočinku během dlouhých cest. Pro vodní dopravu platí důraz na výběr renomovaného dopravce a ověření bezpečnostních standardů plavidla. Letecká doprava vyžaduje spíše kontrolu počasí a spolehlivost letecké společnosti.

Jaký je nejlevnější způsob cestování?

Nejlevnější cestování? To není jen o levných letenkách, ale o komplexním přístupu. Desítky navštívených zemí mě naučily, že klíč leží v kombinaci strategií. Předně, rezervujte si letenky a ubytování s dostatečným předstihem – čím dříve, tím lépe. Využijte vyhledávačů letů, které porovnávají ceny různých leteckých společností, a neváhejte zvolit i méně komfortní, ale zato levnější lety s mezipřistáním. Někdy se vyplatí koupit zpáteční letenku, i když se vám to na první pohled nezdá výhodnější. Využijte státní dotace a sledujte speciální nabídky a akční ceny, které letecké společnosti a cestovní kanceláře často nabízejí. Nepodceňujte sílu sociálních sítí a sledujte tam relevantní skupiny a stránky zaměřené na cestování.

Ubytování? Hostel je klasika, ale zvažte i Couchsurfing, Airbnb nebo pronájem apartmánů – často se vyplatí více než hotel. Jídlo? Vyhýbejte se turistickým restauracím a raději ochutnejte místní kuchyni v menších podnicích nebo si nakupujte suroviny na trhu a vařte si sami. Místní doprava je taky klíčová – autobusy a vlaky jsou mnohem levnější než taxi. A nezapomeňte na travel hacking – sbírejte věrnostní body a mil. Plánování itineráře s ohledem na levnější dny v týdnu a cestování mimo sezónu může ušetřit další peníze. Nebojte se improvizace – někdy spontánní změny plánu vedou k objevování skrytých klenotů a úžasných úspor.

Na jakém druhu dopravy je nejvyšší úmrtnost?

Největší smrtelnost na dopravních prostředcích? Na základě světových statistik je to jednoznačně automobilová doprava. Ročně si nehody na silnicích vyžádají kolem 1,2 milionu lidských životů – tisíckrát více než letecké katastrofy. To je znepokojivé číslo, které jsem si osobně ověřil během svých cest po desítkách zemí. Viděl jsem rozdílné přístupy k bezpečnosti silničního provozu, od perfektně udržovaných dálnic v západní Evropě až po chaotický provoz s minimální regulací v některých částech Asie a Afriky. Rozdíly jsou dramatické, ale všude je jedna konstanta: automobil je, bohužel, statisticky nejnebezpečnějším dopravním prostředkem. Faktorů je mnoho, od kvality infrastruktury a dodržování předpisů po technický stav vozidel a lidskou chybu. Mnohé země se však aktivně snaží situaci zlepšit investicemi do bezpečnosti silničního provozu, preventivními programy a přísnějšími kontrolami. Bohužel, globální čísla stále zůstávají alarmující.

Jak se nazývá cesta bez peněz?

Autostop je skvělý způsob, jak cestovat bez peněz, ale vyžaduje to dobrou přípravu a trochu štěstí. Základní princip je jednoduchý: zastavujete auta a žádáte řidiče o svezení.

Nejde jen o stopování aut. Dnes se autostopem rozumí i cestování na jiných dopravních prostředcích, jako jsou vlaky (tzv. “vlakoví stopaři”, kteří využívají mezery v kontrole), autobusy, lodě a dokonce i letadla (vzácnější, ale existuje).

K úspěšnému autostopování je potřeba:

  • Viditelné místo: Vyberte si místo s dobrou viditelností a bezpečným zastavením pro auta.
  • Jasný směr: Zřetelně ukažte tabulkou s názvem cílové destinace, kam směřujete.
  • Pohodlí a bezpečnost: Lehký batoh, pohodlné oblečení a reflexní prvky pro viditelnost za šera.
  • Základní znalost angličtiny: Umožní vám komunikaci s řidiči ze zahraničí.
  • Dobrá nálada a úsměv: Přívětivý přístup zvyšuje šanci na úspěch.

Rizika autostopování:

  • Bezpečnost: Vždy si dobře rozmyslete, s kým jedete a nikdy nenastupujte do auta, ve kterém se necítíte bezpečně.
  • Nepředvídatelnost: Cesta může trvat déle, než jste plánovali.
  • Počasí: Buďte připraveni na nepřízeň počasí.

Tipy pro zkušenější: Naučte se základní fráze v jazycích zemí, kudy budete cestovat. Mějte s sebou mapu a základní informace o místech, kudy projíždíte. A hlavně, buďte trpěliví a užívejte si dobrodružství!

Jak si cestovatelé obvykle rozdělují rozpočet během cesty?

Peníze na cestách? To je kapitola sama o sobě! Když je rozpočet omezený, sledování výdajů je klíčové. Nečekejte na konec výletu, porovnávejte s rozpočtem denně. Osobně si vždycky stanovuju denní limit na jídlo a pití, a tohle držím jako svaté. Funguje mi to skvěle s hotovostí – každý den si vyberu přesnou částku. Takhle přesně vím, kde jsem a co si ještě můžu dovolit.

Další trik? Vyhýbám se turistickým pastím. Místo drahých restaurací raději ochutnávám lokální kuchyni v menších podnicích nebo si dokonce vařím sám, když je to možné. Ubytování? Airbnb nebo hostely jsou skvělé alternativy k drahým hotelům. A nepodceňujte bezplatné aktivity – procházky, výlety do přírody, návštěva muzeí s volným vstupem… Možností je spousta!

A co je nejdůležitější? Plánujte dopředu! Levné letenky se dají najít, pokud začnete hledat s dostatečným předstihem. Stejně tak s ubytováním a dopravou. A nezapomeňte si zarezervovat vše předem, abyste se vyhnuli drahým poplatkům na místě.

Nebojte se improvizovat, ale mějte plán B. Nepředvídatelné situace se stávají, proto je dobré mít rezervu, aby vás nenapadla panika, když se něco pokazí. Flexibilita je skvělá, ale finanční plán by měl být vždycky jasný.

Proč se některým lidem líbí cestovat?

První a nejdůležitější důvod, proč lidé milují cestování, je jeho blahodárný vliv na zdraví a psychiku. Po měsících strávených v kanceláři a městském shonu tělo i mysl volají po odpočinku. Cestování, ať už do přírody či do pulzujících měst, nabízí unikátní možnost regenerace. Svěží vzduch, pohyb a změna prostředí snižují stres, zlepšují spánek a posilují imunitní systém. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že týden strávený v Nepálu v horách působil na moji vyčerpanou duši lépe než jakákoliv terapie. Dýchání čistého horského vzduchu, procházky nádhernou krajinou a setkávání s místními obyvateli mi dodaly energii, kterou jsem si předtím ani nedokázala představit.

Druhým, neméně důležitým motivem je touha po poznání. Cestování není jen o relaxaci, je to i o objevování nových kultur, zkušeností a perspektiv. V Japonsku jsem se naučila umění čajového obřadu, v Peru jsem se dotkla historie Inků, a v Maroku jsem ochutnala chutě, které mi navždy zůstanou v paměti. Každá země, každé město, každá vesnice nabízí jedinečný příběh a možnost rozšířit si obzory daleko za hranice každodenní rutiny. Setkání s lidmi z různých koutů světa, jejich zvyky, tradice a životní styl, to vše obohacuje a formuje naši osobnost. Z cestování se stává cesta k sebepoznání a pochopení světa kolem nás. A věřte mi, ty nezapomenutelné okamžiky stojí za každý vynaložený čas a úsilí.

Jaká je pravděpodobnost smrti při letecké nehodě?

Pravděpodobnost, že zahynete při leteckém neštěstí, je skutečně zanedbatelná. Často se mluví o číslu 1 ku 3 milionům, což je méně, než je riziko úmrtí při dopravní nehodě automobilem. To ale neznamená, že bychom měli být lehkomyšlní.

Můj osobní přístup? Vždy se ujišťuji o kvalitě letecké společnosti, sleduji zprávy o technickém stavu letadel a počasí. A také:

  • Vybírám si spolehlivé letecké společnosti s dobrou bezpečnostní statistikou. Není to jen o ceně, ale o bezpečnosti.
  • Studuji statistiky nehod. Ne všechny letecké společnosti jsou si rovny, a i u těch nejlepších se občas něco stane. Vědomí těchto rizik mi pomáhá se na ně lépe připravit.
  • Dávám si pozor na počasí. Turbulence a nepříznivé povětrnostní podmínky jsou rizikové faktory, které je dobré sledovat.

Statistiky ukazují, že většina leteckých nehod je způsobena lidským faktorem, technickou závadou nebo nepříznivými povětrnostními podmínkami. Znalost těchto faktorů a preventivní opatření nám mohou výrazně snížit riziko, i když nikdy nemůžeme být na 100% v bezpečí. Je to otázka zodpovědnosti a informovanosti.

Na čem se dá ušetřit na cestách?

Na cestách se dá ušetřit několika chytrými způsoby. Couchsurfing nabízí nejen zdarma ubytování, ale i autentický zážitek a možnost seznámit se s místními. Autostopem sice ušetříte na dopravě, ale vyžaduje to čas a dobrou dávku improvizace, a je třeba si dávat pozor na bezpečnost. Levné letenky se dají najít s předstihem, využíváním srovnávačů cen a flexibilitou termínů – zkoušejte i lety do menších letišť v okolí vašeho cíle. Mezisezóna nabízí nižší ceny ubytování a atrakcí, ale může se pojit s horším počasím. U jídla šetřete nákupem potravin v lokálních supermarketech a vařte si sami, případně využijte levnější pouliční jídlo – vyzkoušejte místní speciality, které jsou často cenově dostupnější než restaurace.

Nezapomeňte na další triky: využijte turistické karty pro slevy na vstupy a dopravu, prozkoumejte bezplatné aktivity (muzea s volným vstupem, procházky, pikniky), hledejte ubytování v hostelech (levnější než hotely), využívejte veřejnou dopravu místo taxi a nakupujte suvenýry na trzích.

Plánování je klíčové – čím více času věnujete přípravě, tím efektivněji můžete své finance spravovat. Flexibilita v termínech a cílech vám může otevřít dveře k výraznějším úsporám.

Je možné cestovat s omezeným rozpočtem?

Ano, cestování s omezeným rozpočtem je naprosto možné! Klíčem je důkladné plánování. Nečekejte na poslední chvíli, levnější letenky a ubytování se rezervují s předstihem. Zaměřte se na budget destinace – východní Evropa, jihovýchodní Asie, Jižní Amerika nabízejí úžasné zážitky za zlomek ceny západní Evropy.

Doprava je další velká položka. Zapomňte na taxíky! Využívejte veřejnou dopravu – autobusy, vlaky, metro. V některých zemích jsou i levné autobusy mezi městy spolehlivé a pohodlné. Zvažte i blablacar nebo sdílené jízdy – můžete tak potkat zajímavé lidi a ušetřit.

Ubytování? Hotely jsou drahé. Zkuste hostely – skvělý způsob, jak poznat nové lidi. Populární jsou také Airbnb a podobné platformy pro pronájem soukromých pokojů či apartmánů, které často vyjdou levněji než hotel. Nebojte se kempování – je to skvělý způsob, jak se spojit s přírodou a ušetřit na ubytování.

Jídlo: Vyhněte se drahým restauracím. Lokální trhy nabízejí čerstvé a levné potraviny. Vaření si vlastního jídla v hostelu nebo apartmánu je další skvělý způsob, jak ušetřit. Nebojte se ochutnávat jídlo z pouličních stánků – často je to autentické a levné.

Aktivity: Některé atrakce jsou zdarma – procházky po městě, výlety do přírody, návštěva parků. Hledejte zdarma aktivity v dané destinaci, mnoho měst nabízí bezplatné prohlídky s průvodcem. Vyplatí se i investice do city pass, která nabízí slevy na vstupy do muzeí a atrakcí.

  • Tip: Cestujte mimo hlavní sezónu – ceny jsou nižší a je méně turistů.
  • Tip: Noste s sebou opakovaně použitelnou láhev na vodu – ušetříte peníze a snížíte odpad.
  • Tip: Naučte se pár základních frází v místním jazyce – usnadní vám to komunikaci a může vám to otevřít cestu k levnějším nabídkám.
  • Plánujte dopředu.
  • Vyberte si budget destinaci.
  • Využívejte veřejnou dopravu.
  • Hledejte levné ubytování.
  • Jezte levně a chytře.
  • Hledejte zdarma aktivity.

Jak se nazývají lidé, kteří rádi cestují?

Název pro milovníky cestování závisí na kontextu. Turista obvykle označuje někoho, kdo cestuje za turistickými atrakcemi, s organizovaným itinerářem a často s cestovní kanceláří. Cestovatel je obecnější termín pro kohokoli, kdo cestuje, ať už individuálně, dobrodružně, nebo s jasným cílem. Já, jakožto milovník aktivního cestování, bych se označil spíše jako cestovatel. Aktivní cestování zahrnuje například trekking, horolezectví, cykloturistiku, kayaking, a další sporty v přírodě, často mimo vyznačené turistické trasy. Dobrodružství a objevování nových míst a kultur je pro mě klíčové. Často se zaměřuji na udržitelné cestování a minimalizaci dopadu na životní prostředí.

Důležité je také rozlišovat mezi backpackerem (batůžkářem), který cestuje s minimálním vybavením a často s nízkým rozpočtem, a luxusním cestovatelem, který si dopřává komfortní ubytování a služby. Každý typ cestování má své specifické potřeby a atraktivity.

Jak cestování ovlivňuje lidskou psychiku?

Německé psychologické studie potvrzují, co intuitivně cítíme: změna prostředí pozitivně ovlivňuje naši psychiku. Po návratu z cesty jsem si mnohokrát všiml zvýšené otevřenosti novým zkušenostem, větší tolerance a odolnosti vůči stresu. To souvisí s tím, že mozek se během cestování dostává do stavu zvýšené aktivity a efektivity, řeší neustále nové situace, učí se adaptovat a překonávat překážky. Získáte tak cennou zkušenost s improvizací a řešením problémů, dovednosti, které se vám budou hodit i v běžném životě.

Je to ale i o něčem hlubším. Cestování nám umožňuje vystoupit ze své komfortní zóny, překonat strachy a pochybnosti. Setkání s odlišnými kulturami a lidmi rozšiřuje náš světonázor, obohacuje nás o nové perspektivy a prohlubuje sebepoznání. Naučíte se ocenit i maličkosti, které doma přehlížíte a zlepšíte si tak i vaši vděčnost za to co máte.

Doporučuji ale i strategické cestování: zaměřte se nejen na prohlídku památek, ale i na aktivní odpočinek v přírodě, meditaci nebo jógu. Spojte poznávání s relaxací, abyste si z cesty odnesli maximum benefitů pro svou psychiku. Naplánujte si čas na zamyšlení a zpracování zážitků, abyste si je uchovali v paměti. Krátká cesta do hor vám může dát mnohem víc, než delší dovolená v all inclusive resortu.

Kvalita cestování je důležitější než kvantita. Méně je někdy více. Důležité je prožít si cestu naplno, nehonit se za co největším počtem památek a být otevřený spontánním zážitkům. Cestování tak může být cestou k lepšímu, vyrovnanějšímu a šťastnějšímu já.

Co se častěji rozbije: letadlo nebo vlak?

Často se diskutuje, co je nebezpečnější – letadlo nebo vlak? Statistiky jednoznačně ukazují, že železniční nehody jsou sice častější, ale s mnohem menším počtem obětí na jednotku přepravených cestujících.

Podle údajů amerického BTS (Bureau of Transportation Statistics) z let 2010-2019 byla úmrtnost na milion cestujících-mil u železnic 0,31. U letadel to bylo pouhých 0,002. To znamená, že pravděpodobnost úmrtí při leteckém neštěstí je výrazně nižší.

Proč je to tak? Je několik faktorů:

  • Hustota dopravy: Vlaky jezdí po pevných trasách s mnohem vyšší frekvencí než letadla. Vyšší hustota dopravy zvyšuje pravděpodobnost kolize nebo jiných nehod.
  • Technický stav: I když je údržba vlaků i letadel přísně regulována, počet kolejových vozidel a jejich složitost představují vyšší riziko technické závady.
  • Lidský faktor: Chyby strojvedoucích, dispečerů i samotných cestujících hrají v železniční dopravě větší roli než v letectví, kde je kontrola mnohem striktnější.
  • Vliv počasí: Počasí ovlivňuje jak leteckou, tak železniční dopravu. Nicméně letecká doprava je na počasí citlivější a častěji je kvůli němu zpožděna nebo zrušena.

Je důležité si uvědomit, že tyto statistiky jsou průměry a nezaručují absolutní bezpečnost. Riziko nehody existuje vždy. Nicméně, pokud se zaměříme na počet obětí na jednotku přepravených cestujících, letecká doprava je statisticky bezpečnější.

Pro úplnost je vhodné dodat, že tyto statistiky se mohou lišit v závislosti na regionu a na specifických podmínkách železniční a letecké infrastruktury.

Je možné spadnúť pri turbulencii?

Turbulence, to je jako horská dráha, jenom v letadle. Intenzita se dělí na lehkou, střední a silnou. Lehká je jako lehký vítr na hřebeni – můžete se volně pohybovat. Střední je už něco jiného – představte si prudký náraz větru při lezení po skalách, držíte se pevně, abyste nespadli. Nezajištěné předměty se vznášejí a pak s buchem dopadnou.

Silná turbulence? To je jako byste se ocitli uprostřed bouře na kajaku – adrenalin na maximum! Bez připoutání si můžete pořádně nabít.

Praktické rady pro “zkušeného turistu”:

  • Vždycky se připoutejte. Je to jako jištění při lezení – nezbytná bezpečnostní opatření.
  • Lehká turbulence – relaxujte a užívejte si výhled. Stejně jako při výstupu na kopec, jen z jiné perspektivy.
  • Střední turbulence – připravte se na lehké “houpání”. Stejně jako při jízdě na horském kole po nerovném terénu.
  • Silná turbulence – připravte se na to, že to bude divoké. Zkuste se soustředit na klidné dýchání. Stejně jako při zdolávání náročného úseku na treku.

Zjednodušeně: Ano, při silné turbulenci můžete spadnout a zranit se, pokud nejste připoutaní.

Kam se vydat s malým rozpočtem?

Dovolená s nízkým rozpočtem? Zkuste Gruzii – lahodný kvevri, temperamentní lezginka, výborný šašlik a šťavnaté chačapuri jsou jen začátkem. Ceny jsou zde nízké, takže ušetříte na ubytování i jídle. Doporučuji prozkoumat historická města jako Tbilisi a Kutaisi, ochutnat místní víno a užít si krásnou přírodu.

Turecko je další skvělou volbou. Nabízí pestrou směsici kultur, historie a krásných pláží. Levně se dá cestovat po pobřeží Egejského nebo Středozemního moře, případně navštívit Istanbul, ale vyplatí se plánovat dopředu, aby se vám podařilo najít nejvýhodnější letenky a ubytování.

Azerbajdžán s bohatou historií a krásnou architekturou, nebo třeba Kazachstán s jeho rozlehlými stepmi a fascinující kulturou, to jsou další možnosti, kde se dá ušetřit.

Pokud chcete zažít trochu exotiky, zvažte Maroko s jeho pouští, orientálními trhy a krásnými městy jako Marrakech a Fes. Připravte se ale na trochu vyšší ceny než v předchozích destinacích.

Evropské varianty nabízí Srbsko s bohatou historiou a krásnou přírodou, Moldavsko s tradiční kulturou a vinicemi, nebo Černá Hora s nádhernými plážemi a malebnými městy. V těchto zemích se dá cestovat poměrně levně, zvláště mimo hlavní sezónu.

Jak zdarma cestovat po celém světě?

Chcete cestovat po světě zdarma? Tohle není sci-fi! Existuje mnoho způsobů, jak si splnit svůj cestovatelský sen bez vyčerpání bankovního účtu. Zde je několik osvědčených tipů, které jsem osobně vyzkoušel a mohu vám je vřele doporučit:

Couchsurfing: Klasika, která nikdy nezklame. Nejde jen o spaní na gauči – je to skvělý způsob, jak poznat místní kulturu z první ruky a navázat přátelství s lidmi z celého světa. Nezapomeňte na reciprocitu a dobrou komunikaci s hostiteli. Dobré recenze a aktivní profil jsou klíčem k úspěchu.

Turtle Teams: Pro milovníky přírody a mořských želv. Pomáháte s ochranou želvích hnízdišť a zároveň objevujete nádherné pláže a exotická místa. Příležitost spojit dobrodružství s užitečnou činností.

Conservation Volunteers: Široká škála projektů zaměřených na ochranu životního prostředí po celém světě. Od výsadby stromů po monitoring divoké zvěře – najde se něco pro každého. Získejte nezapomenutelný zážitek a přispějte k dobré věci.

Sudan Volunteer Programme (a podobné): Méně známá, ale o to cennější možnost. Nabízí dobrovolnickou práci výměnou za ubytování a stravu. Naučíte se novou kulturu a jazyk a zároveň pomůžete místní komunitě. Vždy si ale pečlivě ověřte bezpečnost a důvěryhodnost takového programu.

Appalachian Trail Conservancy (a podobné): Pro milovníky turistiky a dobrodružství v přírodě. Mnoho organizací nabízí dobrovolnické práce na údržbě turistických stezek výměnou za ubytování a stravu. Prožijte nezapomenutelné chvíle v nádherné přírodě.

Důležitá poznámka: Bezplatné cestování často znamená větší časovou investici a méně komfortu. Buďte připraveni na fyzickou práci, skromné podmínky a spontánní změny plánů. Ale věřte mi, zážitky, které získáte, za to rozhodně stojí!

Co se vždycky hodí na cestách?

Osmnáct věcí? To je málo! Zkušený cestovatel ví, že klíčem je minimalismus, ale i chytrá volba. Náhradní ponožky? Ano, ale vlněné, merino vlna je nejlepší. K nim teplé rukavice, i v létě, na večer v horách. Oční kapky? Samozřejmě, ale vezměte si i malou sadu na první pomoc, s náplastmi, antiseptikem a léky proti průjmu. Vnější baterie? Ano, ale s vysokou kapacitou a s více výstupy – USB-A i USB-C. Potravinová folie? Genialita! Použitelná na všechno, od ochrany jídla před hmyzem po zpevnění poškozené brašny. Pláštěnka? Lehká, s kapucí a větruodolná. Šátek? Může sloužit jako šála, ochrana před sluncem, improvizovaná dečka nebo improvizovaná ochranná vrstva pro fotoaparát. A co mapa? Ne, digitální mapa v telefonu je dobrá, ale papírová mapa je spolehlivější, když dojde baterie nebo se telefon ztratí. Nezapomeňte na víceúčelový nůž, lehkou čelovku a univerzální adaptér na zásuvky. K tomu cestovní lékárničku s léky na případnou nevolnost, bolest hlavy a alergie. A nepodceňujte turistickou kartičku s informacemi o krevní skupině a pojištění. Důležité je i multifunkční pouzdro na drobnosti, kam si schováte kopie dokladů a hotovost. Nakonec: dobrá nálada a smysl pro humor – to je to nejdůležitější, co s sebou můžete vzít.

Kdy je nejlevnější cestovat?

Nejlevnější cestování? To je bezpochyby konec listopadu a první polovina prosince. Ceny ubytování i letenek jsou v té době nejnižší v roce. Samozřejmě, na mnoha plážových destinacích se už koupačka nekoná. Ale to je jen bonus pro ty, co dávají přednost objevování kultury a historie. Využijte to! Mnoho muzeí a památek je v tomto období méně přeplněných. Myslete na to, že v Evropě se pomalu blíží Vánoce, takže se můžete těšit i na adventní atmosféru v mnoha městech. Naplánujte si výlet do Prahy, Vídně, nebo třeba do některého z německých měst, kde si užijete kouzelné vánoční trhy. Letecké společnosti a hotely často vypisují mimořádné akce, sledujte je! Nebojte se cestovat i do méně turisticky proslulých zemí, kde objevíte skryté poklady. A co třeba levné lety do zemí Středozemního moře, kde si užijete teplejší počasí než u nás, a to za zlomkovou cenu?

Nepodceňujte ale důkladnou přípravu. Rezervujte si ubytování a letenky s dostatečným předstihem, abyste získali nejlepší ceny a dostupnost.

Scroll to Top