Kde byl hotel Praha?

Hotel Praha, jeden z nejluxusnějších hotelů někdejší ČSSR, se nacházel v klidné a zelené pražské čtvrti Dejvice, konkrétně na Hanspaulce, na adrese Sušická 2450/20. Jeho existence byla úzce spjata s komunistickým režimem – byl postaven jako reprezentační ubytovací zařízení pro zahraniční delegace a významné hosty KSČ a vlády. Jeho moderní vybavení v době výstavby představovalo špičku tehdejšího standardu. Dnes už bohužel tento hotel neexistuje, čímž se ztratil kus unikátní pražské historie. Mnoho cestovatelů, kteří Prahu navštívili v 70. a 80. letech, si ho pamatuje jako oázu klidu a luxusu uprostřed rušné metropole. Lokalita Hanspaulky dodnes nabízí klidné prostředí s krásnými vilami, v kontrastu s dynamickým centrem Prahy. Přestože Hotel Praha není fyzicky dostupný, jeho historie zůstává zajímavým příběhem z období komunistického Československa, odrážejícím tehdejší mocenské poměry a architektonické trendy.

Jak pojmenovat hotel?

Název hotelu? To chce pořádný nápad! Zapomň na zkratky a smajlíky – chceš přilákat turisty, ne je odradit. Žádné obecné výrazy typu “Hotel U Zlaté hvězdy”, buď originální! Název musí být srozumitelný, krátký a jedinečný – představ si ho na ceduli při náročném výstupu, musí se snadno zapamatovat. Mysli na cílovku: pro dobrodruhy třeba něco drsnějšího, pro rodiny s dětmi něco hravějšího. V názvu zkus zakomponovat lokalitu, třeba “Chata pod Šerákem” nebo “Horská bouda u Černé řeky” – to hned napoví, co hosty čeká. Pokud je ubytování větší, to také do názvu zahrň. A hlavně, ať je to pravda – žádné falešné sliby. Inspiruj se jmény hor, řek, místních legend nebo zvířat – to zaručí zapamatovatelnost a atmosféru.

Příklad: Místo nudného “Hotel Slunce”, zkus “Skalní útulek Pod Lysou horou” – hned si představíš romantiku a dobrodružství! Nebo “Medvědí doupě” v Beskydech – originální a s nádechem tajemna. Klíčové je, aby název odrážel atmosféru a charakter ubytování a cílové skupiny. Prozkoumej okolí, nech se inspirovat přírodou a místní historií. Dobře zvolený název je první krok k úspěchu!

Co musí mít 5 * hotel?

Pětihvězdičkový hotel? To není jen o počtu hvězdiček, ale o celkovém zážitku. Samozřejmostí je valet parking, případně limuzína, ale to je jen začátek. Očekávejte bezchybnou, diskrétní obsluhu, která předvídá vaše potřeby dříve, než si je uvědomíte sami. Deštník v recepci? To je samozřejmost, stejně jako perfektně vybavené fitness centrum, bazén s protiproudem a možná i privátní saunou. Krejčovská služba, žehlení a chemické čištění jsou samozřejmostí, ale v pravém pětihvězdičkovém hotelu najdete i péči o obuv, včetně kvalitních leštidel. K tomu připočtěte špičkovou restauraci s michelinskou hvězdou, a to už mluvíme o skutečném luxusu. Každý detail je promyšlen tak, abyste se cítili jako král. Nezapomínejte na exkluzivní služby – třeba concierge, který vám zarezervuje večeři v nejlepších restauracích, zajistí vstupenky na vyprodané představení nebo zorganizuje soukromou prohlídku historických památek. Vybavení pokojů je pak na úrovni – myslete na kvalitní postele s luxusním povlečením, prostornou koupelnu s dekadentní kosmetikou a výhledem, který bere dech. A co je neméně důležité, wifi připojení by mělo být rychlé a bezproblémové.

Nejde jen o materiální bohatství, ale o atmosféru, která vám poskytne pocit absolutního klidu a pohodlí. Důležité je i umění personálu, jeho profesionalita a diskrétnost.

Pozor ale na past! Mnoho hotelů se snaží o pětihvězdičkové označení, aniž by splňovaly veškeré nároky. Zkušený cestovatel vždycky ví, na co se má zaměřit.

Co se natáčelo na Ještědu?

Ještěd, ta ikonická stavba! Nejenže nabízí dechberoucí výhledy, ale také sloužil jako kulisa mnoha filmovým projektům. Pamatuji si, jak jsem tam stál a přemýšlel, kolik scén se tu odehrálo. Grandhotel Davida Ondříčka, to je klasika, natáčelo se tu v interiéru i exteriéru, a věřte mi, atmosféra je tam nezapomenutelná. A pak samozřejmě pohádka Tři bratři – kdo by ji neznal? Ještěd tam hraje důležitou roli.

Pro úplnost, v seriálu My všichni školou povinní se objeví v 8. dílu, i když jen letmo. Ale i tak je to zajímavost.

Mimochodem, věděli jste, že televizní věž Ještěd je dílem architekta Karla Hubáčka a byla dokončena v roce 1968? Její futuristický design je dodnes inspirativní. A pokud se chystáte na výlet, doporučuji:

  • Zkontrolovat otevírací dobu restaurace a rozhledny. V závislosti na ročním období se mohou lišit.
  • Vzít si pohodlnou obuv. Výstup na vrchol může být náročný, ať už pěšky, nebo lanovkou.
  • Připravit se na proměnlivé počasí. Na vrcholu může být chladněji, než v údolí.

A nezapomeňte si vzít fotoaparát! Výhledy jsou opravdu úchvatné a stojí za zachycení.

Kdy byl postaven Ještědský hotel?

Ještědský hotel, ikonická stavba v srdci Česka, dokončil svoji výstavbu v létě 1973 a veřejnosti byl předán v září téhož roku. Jeho futuristický design, inspirovaný tehdejšími architektonickými trendy, zpočátku vyvolával smíšené reakce. Mnozí si museli na novou siluetu nad Libercem zvykat. Dnes se však Ještěd řadí mezi nejvýznamnější stavby socialistické moderny a je zapsán na seznamu národních kulturních památek.

Zajímavosti, které byste možná neznali:

  • Architektonické řešení s využitím betonu a skla bylo revoluční pro svou dobu a dodnes inspiruje.
  • Výstavba byla náročná z důvodu nepřístupného terénu a drsných povětrnostních podmínek. Používaly se speciální technologie a materiály.
  • Ještěd se stal nejen hotelem, ale i televizní a rozhlasovou vysílací věží. Z vrcholu se otevírá úchvatný panoramatický výhled na Jizerské hory, Krkonoše a rozsáhlou část severních Čech – panoráma srovnatelné s těmi, co jsem viděl například z vrcholu Table Mountain v Kapském Městě.

Jeho otevření znamenalo nový rozměr pro cestovní ruch v regionu. Ještěd se stal oblíbeným výletním místem, a to nejen pro Čechy, ale i pro zahraniční turisty. Návštěva Ještědu by měla být součástí každého cestovního itineráře po České republice, stejně jako návštěva Pražského hradu nebo Karlštejna.

Tipy pro návštěvníky:

  • Využijte lanovku pro pohodlný výstup na vrchol.
  • Navštivte vyhlídkovou restauraci a vychutnejte si kulinářské speciality s výhledem na panorama.
  • Prozkoumejte interiéry hotelu a obdivujte unikátní architektonické detaily.

Na co zemřela Kramna?

Klára Kramná zemřela na následky náhlé srdeční zástavy vyvolané elektrickým proudem. Tohle by si měli turisté, co se vydávají do přírody, pořádně uvědomit! Elektrický proud je v přírodě všudypřítomný, ať už jde o blesk během bouřky (a věřte mi, i zdánlivě slabý blesk dokáže pořádně zaskočit), nebo poruchy v elektrických vedeních v okolí turistických tras. Vždycky je potřeba být obezřetný, zejména v mokrém terénu, kde je vodivost vyšší. Dobře si prohlédněte okolí před rozděláním ohně a vyhněte se lezení po stromech v blízkosti drátů. Kvalitní turistická obuv s izolační podrážkou a znalost první pomoci při úrazu elektrickým proudem – to je základ bezpečného dobrodružství.

Kam umistit hmyzí hotel?

Kam umístit hmyzí hotel? To je otázka, na kterou neexistuje jediná správná odpověď, ale spíš celá řada skvělých lokalit, které jsem během svých cest po světě pozoroval. Nejčastěji jsem ho viděl na slunné straně, ať už na kmeni stromu, na kůlu v bylinkovém záhonu, nebo ideálně na stěně domu či altánu – důležité je, aby byl chráněn před deštěm. Tohle je klíčové, věřte mi, po letech putování vím, co říkám.

Myslete na to, že hmyz potřebuje teplo. Proto je slunné stanoviště v závětří naprosto nezbytné. Ideální orientace je na jihovýchod či jihozápad. Výška? 1 až 2 metry nad zemí se osvědčila nejlépe. Viděl jsem je v rozmanitých prostředích – zahrady, meze, stráně… možnosti jsou skutečně nekonečné. Ale vždycky s tím důrazem na slunce a ochranu před deštěm.

A ještě malá rada od zkušeného cestovatele: nepodceňujte okolí hmyzího hotelu. V blízkosti by měly být kvetoucí rostliny, které poskytnou hmyzu potravu. To je důležité pro jeho přežití a celkový prospěch pro váš ekosystém.

Jak vzniklo slovo hotel?

Slovo „hotel“ má překvapivě zajímavý původ. Nejde o žádný moderní neologismus, ale o slovo s kořeny sahajícími hluboko do historie. Překvapivě, pochází z francouzštiny, konkrétně ze slova „hôte“, což znamená host. Tento francouzský termín pak navazuje na staré latinské slovo „hospicem“, které označovalo osobu poskytující pohostinství a útulek. To jasně ukazuje na dlouhou tradici poskytování ubytování pro poutníky a cestovatele, která se táhne staletími. Je fascinující si uvědomit, že i dnes, když rezervujeme pokoj v luxusním pětihvězdičkovém hotelu, používáme slovo s tak hlubokými historickými kořeny, které sahají k základním lidským potřebám – bezpečí a útočišti. Mnoho starých hostinců a hospůdek po Evropě dodnes nese stopy této historie, a jejich návštěva může být skvělým způsobem, jak se ponořit do minulosti a prožít atmosféru dob dávno minulých. Zajímavé je také sledovat vývoj slova a jeho různých variant v různých jazycích, což reflektuje bohatou historii cestování a obchodu.

Znalost původu slov, jako je „hotel“, dodává našim cestovatelským zážitkům hlubší rozměr. Umožňuje nám spojit se s historií a lépe si uvědomit bohatství kultur a tradic, které se za ním skrývají. Takže příště, když si budete užívat pohodlí hotelového pokoje, vzpomeňte si na starověké hospices a jejich význam pro cestování po staletí.

Na co zemřela Laďka Kozderková?

Laďka Kozderková, jméno, které možná mnozí z vás, zejména ti, co cestují po Československu, už slyšeli. Zemřela 17. listopadu 1986 v Praze, ve věku pouhých 37 let. Příčina úmrtí? Rakovina. Tragická ztráta, která se dotkla mnoha.

Její smrt je o to smutnější, když si uvědomíme, kolik krásných míst v Československu mohla ještě poznat. Představte si ji třeba na hradě Karlštejn, s fotoaparátem v ruce, zachycující jeho majestát. Nebo na romantické procházce po malebných uličkách Českého Krumlova. Možná plánovala výlet do Tater, nebo na Slovensko, k termálním pramenům.

Její příběh mě přivádí k zamyšlení nad křehkostí života a důležitostí cestování. Nečekejte na ideální čas, prozkoumávejte svět, dokud můžete. Inspirace k objevování krás naší planety můžeme čerpat i ze života těch, kteří už mezi námi nejsou.

  • Základní informace:
  • Původ: Československo
  • Úmrtí: 17. listopadu 1986 (37 let)
  • Místo úmrtí: Praha, Československo
  • Zvažte, kam byste se chtěli vydat vy. Možná vás inspirují tyto tipy:
  • České Švýcarsko – úchvatné skalní útvary a panoramatické výhledy.
  • Moravský kras – jeskyně, propasti a tajemná podzemní říše.
  • Slovenský ráj – nádherné vodopády a skalní města.

Paměť na Laďku Kozderkovou by měla být inspirací k cestování a k užívání si života naplno.

Jaký je nejstarší město na světě?

Damašek, neboli Dimašk (دَمَشْق), hlavní město Sýrie, je často označován za nejstarší nepřetržitě obydlené město světa. To samo o sobě je skvělý důvod k návštěvě! Představte si, procházet se ulicemi, po kterých kráčeli lidé po tisíciletí. S populací okolo 2,69 milionů v samotném městě a 2,8 milionu v metropolitní oblasti, je to pulzující místo. Doporučuji prozkoumat staré město, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, s jeho úzkými uličkami, tradičními bazary (suky) a nádhernou Velkou mešitou Umayyadů. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni – je to pastva pro mlsné jazýčky! Plánujete-li cestu, nepodceňte bezpečnostní situaci v regionu a informujte se o aktuálních cestovních doporučeních. Příprava je klíčová pro bezproblémový a nezapomenutelný výlet do tohoto fascinujícího města.

Aš-Šám (الشام), hovorový název pro Damašek, dodává městu ještě na tajemnosti a dává tušit jeho bohatou historii. Pro milovníky historie je Damašek skutečným pokladem, plným archeologických nálezů a starobylých památek. Nejen Velká mešita, ale i mnoho dalších historických budov a památek čekají na objevení. Připravte se na náročnější cestování, protože prohlídka Damašku vyžaduje dobrou kondici a chuť k objevování skrytých koutů.

Na co zemřela Kateřina Aragonská?

Smrt Kateřiny Aragonské, první manželky Jindřicha VIII., obestírá dodnes rouška tajemství. Zemřela v relativním osamění, pod dohledem svého osobního lékaře, španěla Ferdinanda de Victoria. Ten nařídil pitvu a balzamování těla. Zpráva o zčernalém srdci vedla k dlouhodobým spekulacím o otravě, přičemž podezření padalo na Annu Boleynovou či samotného krále. Je však důležité si uvědomit, že tehdejší lékařské znalosti byly omezené a diagnóza „zčernalé srdce“ mohla být způsobena řadou onemocnění, od rakoviny až po infekční choroby, které se v té době často objevovaly a nebyly diagnostikovatelné. Z výzkumů historie medicíny v 16. století v zemích jako Španělsko, Anglie a Itálie víme, že diagnostika byla velice nepřesná. Absence moderních metod ztěžuje určení přesné příčiny smrti. Mnoho historiků se dnes přiklání k teorii, že Kateřina zemřela na rakovinu děložního čípku, která v té době byla běžná a smrtelná. Závěr o otravě je tak spíše spekulací, založenou na tehdejší politické situaci a intrikách dvora. Zajímavé je, že její pohřeb byl poměrně skromný, na rozdíl od velkolepých obřadů, které se jí dostaly za života. To svědčí o poměru, který v té době panoval mezi ní a králem.

Její smrt tak zůstává historickou záhadou, kterou obklopují nejen lékařské, ale i politické a sociální aspekty života v Tudorovské Anglii.

Kdy vznikl první hotel?

První hotel? To je otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. Definice “hotelu” se v průběhu historie měnila. Ale pokud hledáme nejstarší dodnes fungující zařízení, které se podobá modernímu hotelu, pak musíme zamířit do Japonska.

Hōshi Ryokan, nacházející se v městečku Hakone, je fascinující ukázkou tradiční japonské pohostinnosti. Jeho historie sahá až do roku 718, což z něj dělá skutečně úctyhodný hotel s neuvěřitelně dlouhou tradicí. Představte si – přežil staletí, války, přírodní katastrofy a proměny japonské kultury!

Na rozdíl od západních hotelů, Hōshi Ryokan nabízí jedinečný zážitek. Klasické ryokany, k nimž Hōshi Ryokan patří, se vyznačují tatami podlahou, posuvnými dveřmi šódži a tradičními futony místo postelí. Atmosféra je klidná, minimalistická a zaměřená na propojení s přírodou. Často jsou součástí i onseny, horké prameny, které jsou nedílnou součástí japonské kultury relaxace a zdraví.

Pokud plánujete cestu do Japonska, návštěva Hōshi Ryokanu by neměla chybět ve vašem itineráři. Je to nejen fascinující historická památka, ale i příležitost zažít autentickou japonskou kulturu a pohostinnost na nejvyšší úrovni. Nečekejte jen ubytování, ale opravdový zážitek, ponoření se do historie a tradice.

Zajímavostí je, že i když Hōshi Ryokan funguje nepřetržitě od roku 718, prošel v průběhu let rekonstrukcemi a úpravami, aby splňoval současné standardy pohodlí, ale s maximálním ohledem na zachování původního charakteru.

Kdy byl postaven hotel Imperial?

Hotel Imperial v Karlových Varech, majestátní stavba dokonale včleněná do nádherné karlovarské krajiny, otevřel své brány 18. června 1912. Jeho architektura, precizně propracovaná do nejmenších detailů, dokonale reflektuje požadavky na luxusní lázeňský hotel své doby. Myslím, že i dnes, po více než století, hotel nadále fascinuje svou elegancí a noblesou.

Při prohlídce si všimněte nádherných uměleckých prvků, které zdobí interiér i exteriér budovy. Je to skutečný skvost secese, perfektní ukázka dovedností tehdejších architektů a řemeslníků. A pokud se chystáte do Karlových Varů, rozhodně doporučuji zahrnout Imperial do vašeho itineráře, ať už jen na prohlídku lobby, nebo na delší pobyt. Zkušenost s luxusem a historií, to je zážitek, který jen tak nezapomenete.

Tip pro cestovatele: V okolí hotelu najdete mnoho krásných míst k procházkám a relaxaci. Nezapomeňte ochutnat pravé karlovarské oplatky a prozkoumat kolonády s prameny. Karlovy Vary totiž nabízejí mnohem více, než jen luxusní hotely!

Kdy byl postaven hrad Střekov?

Hrad Střekov, impozantní pevnost tyčící se nad řekou Labe, spatřil světlo světa v roce 1316 za vlády krále Jana Lucemburského. Jeho strategická poloha, ověřená mými cestami po mnoha evropských hradech, nebyla náhodná. Jan Lucemburský, otec slavného Karla IV., si ho nechal vybudovat jako důležitou strážní a celní stanici, klíčovou pro ochranu tehdy rušné labské plavby a obchodních cest směřujících do Německa. Představte si ten ruch – lodě naložené zbožím, poutníci a obchodníci, vše pod bedlivým dohledem hradní posádky!

Jeho strategický význam je zřejmý i z historického kontextu:

  • Ochrana obchodních cest: Střekov kontroloval jednu z nejdůležitějších obchodních tepen středověké Evropy, a to doslova. Získávat cla z takového proudu zboží bylo pro královskou kasu nesmírně výhodné. Viděl jsem podobné strategické umístnění hradů v údolích Rhôny, Rýna i Dunaje.
  • Vojenská ochrana: Hrad tvořil důležitý článek v systému obrany království. Jeho robustní stavba, viditelná i z dálky, odrazovala případné nepřátele. Jeho obranné systémy se srovnávají s mnoha pevnostmi, které jsem navštívil v Itálii a Španělsku.
  • Symbol moci: Samotná existence Střekova byla demonstrací královské moci a kontroly nad touto důležitou oblastí. Podobně strategicky umístěné hrady jsem viděl v celé Evropě, od Anglie po Turecko – symbol moci a prestiže panovníka.

Dnes, po staletích, si Střekov zachovává svůj půvab a tajemství. Jeho návštěva je fascinující cestou časem, a věřte mi, po mých zkušenostech s desítkami hradů po celém světě, patří mezi ty nejzajímavější.

Kdy byl postaven Děčínský zámek?

Děčínský zámek, impozantní stavba s bohatou historií, sahající až do 10. století, není jen pouhou pevností, ale spíše fascinujícím svědkem staletí. Jeho současná podoba je výsledkem mnoha přestaveb, které odrážejí proměny architektonických stylů. Zatímco počátky sahají k ranému středověku, zásadní proměny proběhly kolem roku 1573, a poté v rozmezí let 1668–1683 a 1786–1792, kdy zámek získal svůj barokně-klasicistní charakter, díky architektovi Janu Václavu Koschovi. Tato kombinace stylů dodává zámku jedinečný ráz, který jsem obdivoval i při svých cestách po mnoha evropských zámcích. Jeho poloha nad řekou Labe mu propůjčuje nejen strategický význam, ale i nádherné panorama, které fascinuje i po staletích. Návštěva Děčínského zámku je zážitkem pro každého, kdo se zajímá o historii a architekturu, a já ji všem vřele doporučuji. Prohlídka odhaluje nejen nádherné interiéry, ale i fascinující příběh rodových spletití a mocenských střetů, ověnčený staletími.

Kde je nejstarší hotel na světě?

Toužíte-li po autentickém zážitku z nejstaršího stále fungujícího hotelu světa, vydejte se do japonského Hayakawy, města s poetickým titulem „nejméně obydlené v Japonsku“. Zde se nachází Nishiyama Onsen Keiunkan, oáza klidu a historie, která vřele zve hosty již od roku 705 našeho letopočtu. Představte si – 52 generací téže rodiny pečlivě udržovalo tradici a pohostinnost tohoto úchvatného místa, které hostilo císaře i šóguny. Jeho kouzlo spočívá v kombinaci tradičního japonského umění a relaxace v horkých pramenech onsen, jejichž léčivé účinky jsou proslulé po staletí. Kromě samotného pobytu v historických prostorách si zde můžete vychutnat klidnou atmosféru japonské přírody a nasát unikátní kulturní dědictví. Hayakawa nabízí klidnou alternativu k rušným japonským metropolím, ideální pro ty, kteří hledají autentický a hluboce relaxační zážitek. Nishiyama Onsen Keiunkan není jen hotelem; je to živá legenda, svědectví vytrvalosti a krásy japonské kultury.

V jakém hotelu byl Kramný?

Tragédie rodiny Kramných se odehrála v hotelu Titanic Palace v Hurghadě, egyptském letovisku na pobřeží Rudého moře. Hotel, dnes už spíše známý touto smutnou událostí než svým luxusem, se nachází v oblasti El Gouna, známé pro své klidnější atmosféru ve srovnání s rušnějšími letovisky jako Šarm aš-Šajch. Hurghada samotná nabízí pestrou škálu aktivit – od potápění a šnorchlování na úchvatných korálových útesech, přes windsurfing a kitesurfing, až po výlety do pouště a návštěvu místních trhů. Je však důležité si uvědomit, že Egypt, ačkoliv nabízí nezapomenutelné zážitky, má i své specifické nároky na bezpečnostní opatření a hygienu. Před cestou do Egypta je proto vhodné důkladně si ověřit aktuální bezpečnostní situaci a prostudovat doporučení ministerstva zahraničí. Volba hotelu pro dovolenou v Egyptě je klíčová, a to nejen z hlediska ceny a vybavení, ale také z hlediska jeho polohy a bezpečnostních standardů. Případ Kramných tragicky ukazuje, že i v zdánlivě bezpečném prostředí se mohou stát neštěstí. Informace o tomto hotelu, dostupné dnes, jsou spíše spojeny s touto tragickou událostí než s objektivním hodnocením jeho služeb. V roce 2013, kdy k tragédii došlo, patřil Titanic Palace k středně velkým hotelům v Hurghadě.

Je důležité si uvědomit, že cestování s sebou nese i rizika, a je proto nutné být obezřetný a informovaný. Nejde jen o výběr hotelu, ale i o pojištění, dodržování hygienických pravidel a vědomí aktuálních bezpečnostních podmínek v dané zemi.

Kdy byl postaven hotel Diplomat?

Hotel Diplomat v dejvické čtvrti Prahy, elegantní svědek konce 80. let, otevřel své dveře v roce 1990. Jeho výstavba, probíhající na sklonku komunistické éry, předznamenávala novou kapitolu v cestovním ruchu Prahy.

Strategická poloha v Dejvicích mu zaručila přístupnost k diplomatickým misím, univerzitám a zároveň k zeleným plochám Stromovky. To z něj dělalo atraktivní volbu pro jak obchodní cesty, tak i pro turisty hledající klidnější atmosféru než v centru města.

Zajímavostí je, že jeho výstavba byla součástí širšího trendu modernizace pražské hotelové infrastruktury, nutné pro přilákání většího počtu zahraničních návštěvníků, kteří v té době objevovali znovuotevřenou Českou republiku.

Co by si cestovatel měl všimnout?

  • Architekturu budovy, která odráží styl přelomu 80. a 90. let.
  • Blízkost k kulturním a vzdělávacím institucím Dejvic.
  • Snadný přístup k veřejné dopravě, díky čemuž je prozkoumání Prahy jednoduché.

Hotel Diplomat tak představuje nejen kus historie, ale i strategický bod pro poznávání Prahy. Jeho poloha a historie dodávají pobytu v něm nezapomenutelný ráz.

Scroll to Top