Kde se koná festival Votvírák?

Votvírák 2025? To se koná na letišti Boží Dar v Milovicích! Skvělá lokalita pro aktivní zábavu před i po koncertech. Kolem letiště najdete spoustu cyklostezek, ideálních pro projížďku po okolí. Doporučuji prozkoumat i Milovický zámek a zámecký park – krásná procházka. Pro náročnější turisty je v okolí i několik turistických tras s různou náročností, takže si vybere opravdu každý. Nezapomeňte na pevnou obuv! A co se týče žánrů? Rock, pop a hip hop – pestrá nabídka pro dobrou náladu.

Jak se chovat na festivalu?

Na festival ber jen to nejnutnější. Cennosti schovej – kapesní zloději jsou všudypřítomní. Mobil, peněženku, doklady si hlídej jako oko v hlavě, nejlépe v batohu na zádech nebo v uzavíratelných kapsách. Pořadatelé za ztrátu neručí!

Před odchodem si poznač důležité telefonní čísla (rodina, pojišťovna). Fotky z festivalu zálohuj průběžně, ať o ně nepřijdeš.

Doporučení pro pohodlný festivalový zážitek:

  • Pohodlná obuv je základ! Budeš hodně chodit.
  • Lehké, prodyšné oblečení. Vrstvení je skvělé pro proměnlivé počasí.
  • Malá lékárnička s náplastmi, obvazem, léky proti bolesti a proti průjmu.
  • Dobře nabitý powerbank. Bez hudby a fotek to nejde!
  • Dostatek tekutin! Dehydratace je nepřítel číslo jedna.

Důležité:

  • Dodržuj zákony ČR a místní vyhlášky. Alkohol a drogy s sebou nenes.
  • Respektuj ostatní festivalové návštěvníky a pořadatele. Hlučné chování je nepopulární.
  • Věnuj pozornost okolí. Zbytečně neriskuj.

Jak se obléknout na festival?

Na festival sázejte na pohodlí a funkčnost. Lehké a prodyšné materiály jako len, bavlna nebo lyocell jsou základ. Vyhněte se syntetice, která zadržuje vlhkost a v horku se stává nepříjemnou. Vrstvení je klíčové – můžete si vrstvy sundávat a přidávat podle potřeby. Dobře vám poslouží například tenké triko z merina, které odvádí pot a zároveň příjemně hřeje, pokud se ochladí večer.

Pohodlná obuv je nezbytností! Zapomeňte na nové boty a sázejte na ověřené kousky, ve kterých můžete celý den pohodlně stát a tančit. Nepodceňujte pokrývku hlavy – klobouk, čepice, šátek ochrání před sluncem.

Opalovací krém s vysokým SPF je samozřejmostí, aplikujte ho opakovaně, i když se zdá, že slunce nesvítí. Nepromokavá bunda se může hodit i v létě, večery bývají chladnější a nečekaná bouřka není výjimkou. Malá, skladná batůžek vám uvolní ruce a usnadní nošení nezbytností.

A nezapomeňte na praktické doplňky: repelent proti hmyzu, vlhčené ubrousky, kapesník a powerbanku pro dobíjení telefonu.

Jak mít stánek na festivalu?

Prodejní stánek na festivalu, ať už s krátkodobým povolením nebo jako součást vašeho podnikání, musí být jasně označen. Myslete na viditelnost – festivalové prostředí je rušné, takže vaše logo a název firmy musí být nepřehlédnutelné. Nepodceňujte ani velikost písma. V mnoha zemích, a věřte mi, jsem jich procestoval desítky, je povinné uvést IČO (pokud ho máte) a kontaktní údaje. Je to důležité pro případné reklamace, ale i pro rychlou komunikaci s organizátory festivalu. Uveďte i jméno a příjmení odpovědné osoby a adresu sídla firmy. To se zdá být samozřejmostí, ale v praxi často chybí. Z vlastní zkušenosti vím, že detailní a jasná identifikace stánku nejen usnadňuje orientaci zákazníkům, ale také minimalizuje problémy s organizátory a úřady. Někde dokonce vyžadují i povolení k prodeji specifických produktů, takže si předem ověřte místní legislativu. Dobře navržený a označený stánek je vizitkou vašeho podnikání a zanechá na návštěvnících profesionální dojem. Nepodceňujte sílu prvního dojmu!

Zvažte i umístění informačních materiálů – letáky, vizitky – s webovou adresou a kontakty. Digitální doba umožňuje propojení s online obchodem nebo sociálními sítěmi. V některých zemích je to dokonce preferováno. Nezapomeňte na právní aspekty – ochrana osobních údajů, reklamace atd., to vše by mělo být jasně definováno.

Ať už prodáváte ručně vyráběné zboží nebo občerstvení, dobře označený stánek s profesionálním přístupem je klíčem k úspěchu.

Jaký je největší festival v ČR?

Největší český festival? Bezpochyby Votvírák! Kolínská hudební lahůdka, oficiálně otevírající festivalovou sezónu, je multižánrovou přehlídkou, která každoročně láká desetitisíce návštěvníků. Dominují rock, pop a hip hop, a to převážně v podání českých a slovenských interpretů. Pro zkušeného cestovatele je důležité vědět, že se koná v Kolíně, snadno dostupném z Prahy vlakovou dopravou. Doporučuji si vstupenky pořídit s předstihem, protože bývají rychle vyprodané. Kromě skvělé hudby nabízí festival bohatý doprovodný program, včetně stánků s občerstvením a různými atrakcemi. Počítejte s kempováním, a nezapomeňte na spacák a pohodlnou obuv, festivalová plocha je rozsáhlá. V Kolíně samotném se pak dá objevit i krásné historické centrum. Jedná se o nezapomenutelný zážitek, který by si žádný milovník hudby a festivalového života neměl nechat ujít.

Kde bude Votvírák 2025?

Votvírák 2025? Samozřejmě, opět na letišti v Milovicích! To je pro zkušeného cestovatele, jako jsem já, klasika. Atmosféra je nezapomenutelná, a letiště nabízí dostatek prostoru pro všechny. Doprava je snadná, doporučuji využít vlak, stanice Milovice je nedaleko.

Co se týče samotného festivalu:

  • Hudba: Široká škála žánrů od rocku a popu přes house a techno až k hip hopu. Čeští a slovenští umělci zaručují autentický zážitek. Dopředu si prohlédněte program, abyste si nenechali ujít vaše oblíbené kapely.
  • Ubytování: Možnosti jsou rozmanité, od kempu přímo na letišti, přes soukromé ubytování v Milovicích a okolí, až po hotely v nedalekých městech. Rezervujte si ubytování včas, jelikož se rychle zaplní.
  • Jídlo a pití: Široká nabídka stánků s jídlem a pitím. Od klasických festivalových pochutin až po speciality z regionu. Nezapomeňte na dostatek tekutin, zvláště v letních vedrech.
  • Doplňkové aktivity: Kromě hudby obvykle bývají i doplňkové aktivity, jako například workshopy, divadelní představení, nebo další zábavní programy. Podrobnosti naleznete na oficiálních stránkách festivalu.

Tip pro cestovatele: Nezapomeňte na sluneční ochranu a pohodlnou obuv! A hlavně – užijte si to!

Co znamená dark suit?

„Dark suit“ obvykle označuje formální společenský oděv. Na koncertech, pokud není uvedeno jinak, se tím rozumí elegantní večerní styl. Pro pány to znamená tmavý oblek, ideálně v tmavě modré, černé nebo antracitové barvě, doplněný o světlou košili (bílá nebo světle modrá jsou klasika) a decentní vkusnou kravatu. Kvalita materiálu je klíčová – volte přírodní vlákna jako vlna, hedvábí nebo len.

Doplňky pro pány:

  • Kožené boty v černé nebo tmavě hnědé barvě, vyleštěné.
  • Decentní hodinky.
  • Pásek k obleku, sladěný s barvou bot.

Pro dámy se doporučují dlouhé večerní šaty, případně elegantní společenský kostým. Délka šatů se liší dle kontextu, ale obecně se doporučuje délka pod kolena, pro opravdu formální události pak maxi šaty.

Zajímavost: Pojem „dark suit“ je mezinárodně používaný, avšak nuance se mohou lišit v závislosti na kultuře a konkrétní zemi. Například v některých asijských zemích se může vyžadovat ještě formálnější oděv, zatímco v některých latinskoamerických zemích může být povolena větší míra neformálnosti. Vždy se proto řiďte případnými doplňujícími informacemi od pořadatele.

Tip: Před odchodem zkontrolujte, zda je váš oblek čistý a vyžehlený. Pečlivě zvolené doplňky dodají celkovému outfitu na eleganci a vkusu.

Kolik stojí Votvirak?

Ceny vstupenek na Votvírák se v roce 2025 pohybují v širokém rozmezí, záleží na zvolené kategorii a termínu. Standardní vstupenka na Happy Hour scénu v průběhu ledna vyjde na 790 Kč, zatímco standardní vstupenka mimo Happy Hour stojí 1 590 Kč. Kombinační vstupenka nabízí cenu 1 290 Kč (Happy Hour) a 2 190 Kč (standard). Pro náročnější návštěvníky jsou k dispozici VIP vstupenky GOLD (2 490 Kč / 3 990 Kč) a DIAMANT (5 900 Kč / 7 990 Kč), s cenami opět rozdělenými dle Happy Hour a standardní ceny. Doporučuji zvážit nákup vstupenek v předprodeji, abyste se vyhnuli vyšším cenám na místě. Vzhledem k popularitě festivalu je včasný nákup klíčový. Uvažujte také o dopravě – vzhledem k očekávanému náporu návštěvníků se vyplatí dopředu zajistit parkování nebo využít veřejnou dopravu. Informace o dopravě a parkování najdete na oficiálních stránkách festivalu. Vstupenky si můžete zakoupit online, u vybraných prodejců nebo přímo na místě (pokud budou ještě k dispozici).

Co je potřeba k provozování stánku s občerstvením?

K provozu stánku s občerstvením na túře, kde budu nabízet i nápoje, potřebuju živnostenské oprávnění – Hostinská činnost. To znamená buď odborné vzdělání, anebo šest let praxe v gastronomii. Představ si, že budu prodávat svařené víno na horských chatách – tohle je přesně ta živnost. Prostě ideální pro výdělek na cestách! Pro detailnější informace mrkněte do §§ 21 a 22 živnostenského zákona – tam je vše přesně popsáno. Ještě si musím zařídit hygienický průkaz, a samozřejmě myslet na přenosnou chladící techniku – důležitá věc, zvlášť v létě. Nezapomenout ani na dostatek obalů na jídlo a nápoje, a pochopitelně i na povolení k prodeji na daném místě – to se liší dle lokality a vyžaduje často jednání s místními úřady, případně s vlastníkem pozemku. Praktická rada: lehká a skladná výbava je základ, při výběru věcí mysli na jejich jednoduchost údržby a odolnost proti počasí. Dobré plánování je klíč k úspěchu, takže si vše předem pečlivě promyslete.

Co znamená na pozvánce RSVP?

RSVP na pozvánce? To je zkrátka Répondez s’il vous plaît, francouzsky “prosím odpovězte”. Důležité pro organizátory akce, aby věděli, kolik lidí se zúčastní – třeba pro zajištění jídla na horské túře nebo rezervaci místa v chatě. Bez potvrzení se může stát, že se někdo nedostane na výlet, protože je plno!

Hodí se to vědět i při plánování vlastní akce:

  • Výlet do hor: Potřebujete vědět, kolik lidí vezmete na túru, abyste mohli zajistit dostatek vybavení a jídla.
  • Expedice: Pro rezervaci dopravy, ubytování a povolení je přesné číslo účastníků nezbytné. Zde je RSVP klíčové pro úspěch celé akce.
  • Setkání s kamarády po výstupu na Sněžku: I když je to neformální, RSVP vám pomůže s rezervací stolů v restauraci.

Zkráceně R.S.V.P. se používá hlavně v zemích, kde se mluví francouzsky, ale i v Severní Americe. Je to prostě zkratka pro “potřebuji vědět, jestli přijdeš!” A to se hodí všude, nejen na horských túrách.

Co s sebou na Colours?

Na Colours of Ostrava se neobejdete bez občanského průkazu/pasu a průkazu pojištěnce. Nezapomeňte si s sebou vzít veškeré osobní léky, včetně léků proti bolesti a alergiím, a dostatek hygienických potřeb. Pečlivě zvažte oblečení – počasí může být proměnlivé, proto sbalte vrstvy oblečení, včetně svrchní nepromokavé vrstvy.

Obuv je klíčová! Areál je opravdu rozsáhlý, takže pohodlné a pevné boty jsou naprostá nutnost. Žabky nechte doma.

Samotný vstupní lístek je samozřejmostí.

  • Ochrana před sluncem je nezbytná: klobouk, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (SPF 30 a výše), sluneční brýle.
  • Doporučuji: powerbanku pro dobíjení telefonu, malou peněženku (ideálně na krk), láhev na vodu (aby jste nemuseli kupovat drahé nápoje).
  • Pro větší komfort: deku nebo lehkou podložku na sezení, repelent proti hmyzu, vlhčené ubrousky.

Tip pro zkušenější: Plánujte si předem, kde budete spát – pokud nemáte vlastní ubytování, zarezervujte si místo včas. Zkontrolujte si rozvrh a vyberte si kapely, které chcete vidět, abyste si festival naplno užili.

  • Před odchodem si zkontrolujte předpověď počasí a přizpůsobte oblečení.
  • Mějte po ruce hotovost, i když se na místě dá platit kartou.
  • Užívejte si festival zodpovědně a dbejte na bezpečnost svých věcí.

Co si vzít na festival?

Festivalový survival kit: zkušený cestovatel radí.

Základy: Stan, spacák a karimatka – samozřejmost, ale investujte do kvality. Levný spacák vás v ranní rose zklame. Karimatka by měla být dostatečně tlustá pro komfortní spánek na nerovném terénu. Nepodceňujte ani kvalitní stan – odolný vůči větru a dešti.

Oblečení: Svrchní vrstvu volte podle předpovědi počasí, ale počítejte s proměnlivým počasím. Vrstvení je klíčové – termoregulaci vám zaručí kombinace funkčního prádla, fleecové mikiny a nepromokavé bundy. Nezapomeňte na pohodlnou obuv – tenisky na chůzi a gumáky na případný déšť. Festivalové oblečení by mělo být praktické a odolné – vyhněte se světlým barvám a drahým kouskům.

Hygiena a léky: Malá cestovní lékárnička s obvazy, náplastmi, léky proti bolesti a průjmu je nezbytností. Nezapomeňte na repelent proti hmyzu a sluneční ochranu. Mokré ubrousky a dezinfekce vám ulehčí život.

Technika: Powerbanka s vysokou kapacitou je nutností pro dobíjení telefonu a dalších zařízení. Přenosná nabíječka je užitečná, pokud máte více zařízení. Zvažte i voděodolné pouzdro pro telefon.

Jídlo a pití: Nepodceňujte jídlo. Energetické tyčinky, ořechy a sušené ovoce udrží hlad na uzdě. Dostatek tekutin je klíčový, proto si vezměte dostatek vody a zvažte nádobu na vodu s filtrem.

Ostatní nezbytnosti: Nezapomínejte na doklady, peníze, malou peněženku a kapesní nůž (případně multifunkční nástroj). Malá svítilna nebo čelovka se vám bude hodit v noci. Pro větší komfort si vezměte i suchý ručník a pláštěnku.

Tip pro zkušené: Sbalte si vše do voděodolného batohu. V menším batohu mějte po ruce nejnutnější věci – doklady, peníze, telefon.

Kolik stojí pronájem stanku na festivalu?

Cena pronájmu stánku na festivalu se řídí jeho využitím a délkou pronájmu. Z mé rozsáhlé zkušenosti s festivaly po celém světě mohu říci, že tato cena je velmi příznivá. Pro srovnání, v některých západních metropolích by se cena pronájmu podobného stánku pohybovala v řádech tisíců korun denně. Zde platíte 200 Kč/den, 1000 Kč/týden nebo 4000 Kč/měsíc. Tato variabilita umožňuje přizpůsobit cenu vašim potřebám, ať už prodáváte ručně vyráběné šperky jen jeden den, nebo nabízíte občerstvení po celý festival. K ceně pronájmu je nutné připočítat vratnou zálohu 500 Kč za klíč, kterou obdržíte zpět po vrácení klíče v neporušeném stavu. Pro jiné účely nebo mimo termíny městských akcí se účtuje plná sazba. Doporučuji si předem ověřit dostupnost termínu a specifikovat účel pronájmu, abyste si zajistili hladký průběh akce a nemuseli řešit nečekané příplatky.

Kolik stojí lístky na Votvírák?

Lístky na festival Votvírák se pohybují v široké cenové relaci, záleží na typu vstupenky a termínu nákupu. Nejlevnější standardní vstupenka v předprodeji (Happy Hour od 1.1.2025) vyjde na 790 Kč, zatímco v plné ceně se cena vyšplhá na 1590 Kč. Kombinace vstupenek nabízí mírnou úsporu: předprodejní cena je 1290 Kč, plná cena 2190 Kč. Pro náročnější návštěvníky jsou k dispozici VIP vstupenky Gold (2490 Kč / 3990 Kč) a Diamant (5900 Kč / 7990 Kč), přičemž opět platí, že cena v předprodeji je výrazně nižší. Doporučuji sledovat oficiální webové stránky festivalu, kde se ceny pravidelně aktualizují, a nenechávejte nákup na poslední chvíli, abyste využili výhodných slev. Pro srovnání, cena podobných festivalových vstupenek v zahraničí se často pohybuje v podobném, někdy i vyšším rozmezí, s přihlédnutím k celkovému zázemí a programu. Výběr typu vstupenky závisí na vašich preferencích a rozpočtu – standardní vstupenka je ideální pro nenáročné posluchače, zatímco VIP vstupenky nabízejí komfort a další výhody.

Jak se platí na Votvíráku?

Na Votvíráku se platí výhradně bezkontaktně přes systém NFCtron. Hotovost ani klasické karty nebudou akceptovány – to je důležité si uvědomit před cestou! Z vlastní zkušenosti vím, jak frustrující může být hledání bankomatu na festivalu. Letos je to ale řešeno elegantně. Můžete si dobít kredit na NFCtron před samotným festivalem při nákupu vstupenky přes NFCtron Tickets nebo v jejich iOS aplikaci. To vám ušetří čas a nervy v areálu, kde je pohyb často ztížený. Myslete na to a dobijte si dostatek kreditu, abyste si festival naplno užili. Doporučuji si předem prostudovat aplikaci a ověřit si funkčnost NFCtron na vašem telefonu. Příjemnou zábavu!

Jak se obléct na galavečer?

Galavečer? To vyžaduje precizní přípravu, a to nejen co se týče společenských konvencí. Záleží na konkrétní události, ale obecně platí, že se jedná o formální akci, kde je očekáván formální oděv. Nejčastěji se setkáte s označením Black Tie, tedy klasický černý smoking s černým motýlkem. Pozor na detaily – manžetové knoflíčky, lesklé boty a správně uvázaný motýlek jsou zásadní.

Pokud je dress code méně striktní, můžete zvolit Dark Suit – tmavý oblek, nejlépe tmavě modrý nebo černý. K němu pak černý motýlek (pro elegantnější vzhled) nebo klasická kravata, ale vždy v tmavých tónech. Zde je důležité dbát na kvalitu materiálu a střihu obleku.

Moje zkušenost z cest po světě mi ukazuje, že i v rámci Black Tie a Dark Suit existují nuance. Například v některých zemích je preferován smoking s bílou vestou, jinak se nosí podvazky.

Praktické rady pro bezproblémový průběh večera:

  • Zkontrolujte si pozvánku: Dress code by měl být jasně uveden. Pokud ne, zeptejte se organizátorů.
  • Vyberte si oblečení předem: Vyhněte se stresu na poslední chvíli.
  • Připravte si doplňky: Hodinky, decentní šperky, kapesníček.
  • Myslete na komfort: I formální oblečení by mělo být pohodlné, abyste si večer užili.

Na galavečeru jde nejen o oblečení, ale také o celkový dojem. Věřte, že důkladná příprava se vyplatí.

Co si sbalit na hudební festival?

Festivalový starterpack pro zkušeného cestovatele: Zapomenout na pár základních věcí na festivalu je snadné, ale s trochou plánování si užijete bezproblémový hudební zážitek. Stan, spacák a karimatka jsou samozřejmostí, ale zvažte kvalitu – lehký a odolný stan proti dešti a větru se vyplatí. Spacák volte podle předpovědi počasí. Kvalitní karimatka je klíčová pro komfortní spánek na nerovném terénu.

Oblečení: vrstvení je vaše zbraň! Lehké, prodyšné materiály jsou ideální pro den, ale nezapomeňte na teplé vrstvy na noc. Nepodceňujte sluneční ochranu – klobouk, sluneční brýle, opalovací krém s vysokým SPF. Vhodná obuv je kritická – pohodlné tenisky nebo trekové boty, ale i žabky na sprchu. Nepromokavá bunda je nezbytností, i když předpověď slibuje slunce.

Hygiena a léky: Antibakteriální gel, suché šampony (pro ty, kdo se nemají sprchovat často), základní léky proti bolesti, průjmu, alergiím, náplasti… V mnoha zemích jsou léky dostupnější než u nás, ale není čas na hledání lékárny na festivalu.

Technika: Powerbanka s vysokou kapacitou je absolutní nutnost. Přenosná nabíječka na telefon je užitečná. Některé festivaly mají slabý signál, zvažte proto offline mapy a hudbu.

Jídlo a pití: Nenoste si těžké zásoby, ale energetické tyčinky, ořechy a sušené ovoce vás udrží v chodu. Láhev na vodu je nezbytná – voda je drahá na festivalech, a někdy i nedostupná. Ušetříte peníze a ochráníte prostředí.

Další důležité věci: Hotovost, kopie dokumentů (v cloudu i na papíře), kapesní nůž, malá svítilna, repelent proti hmyzu (zejména komárům), suchý ručník z mikrovlákna, univerzální šňůra na nabíjení a batoh s dostatečným objemem pro všechno zmíněné, a něco na záda, pro komfortnější nošení.

Kolik stojí pronájem o2 areny na den?

Na otázku, kolik stojí pronájem O2 areny na den, bohužel není v dané informaci přímo odpověď. Zmíněné provozní náklady arény v roce 2024, čítající 600 tisíc korun denně, nejsou totožné s cenou pronájmu. Provozní náklady zahrnují širokou škálu výdajů, od údržby a energií po platy personálu.

Nicméně, informace o kapacitě areálu nám něco napovídá. S 2900 místy k sezení v restauracích, barech a stáncích je zřejmé, že se jedná o velkou a komplexní budovu s vysokými nároky na údržbu a provoz. To implikuje, že cena pronájmu bude značně vysoká a pravděpodobně výrazně převyšuje zmíněných 600 tisíc korun denně. Konkrétní cena pronájmu se odvíjí od mnoha faktorů, včetně typu akce, délky pronájmu a požadovaných služeb.

Pro představu o rozsahu O2 areny si můžeme uvést několik zajímavostí:

  • Kapacita: O2 arena je multifunkční prostor, jehož kapacita se liší podle typu akce (koncerty, sportovní utkání). Může pojmout i přes 17 000 diváků.
  • Umístění: Nachází se v Praze, v těsné blízkosti stanice metra, což je velká výhoda pro návštěvníky.
  • Doprava: Snadný přístup autobusem, tramvajemi a metrem, dostatek parkovacích míst v okolí (za poplatek).
  • Gastronomie: Jak bylo zmíněno, areál nabízí širokou škálu restauračních zařízení – skvělé pro velké akce.

Chcete-li získat přesnou informaci o ceně pronájmu, je nutné se obrátit přímo na management O2 areny. Informace na jejich webových stránkách by vám také mohly pomoci.

Kolik si vydělá stánkař?

Kolik si vlastně vydělá stánkař v Česku? Podle statistik z 2. dubna 2025 se průměrný měsíční plat pohybuje okolo 20 653 Kč. To odpovídá zhruba 5 163 Kč týdně nebo 129,08 Kč za hodinu. Roční příjem tak dosahuje 247 836 Kč. Je ovšem důležité si uvědomit, že se jedná o průměr a skutečný výdělek se značně liší v závislosti na mnoha faktorech. Lokalita stánku hraje klíčovou roli – turisticky atraktivní místa, jako jsou například historická centra Prahy či Karlových Varů, nabízejí podstatně vyšší potenciál zisku než méně frekventované oblasti. Stejně tak záleží na druhu zboží – prodej ručně vyráběných suvenýrů může generovat vyšší marže než prodej běžných potravin. A nesmíme zapomenout na sezónnost – letní měsíce jsou pro stánkaře obvykle výnosnější než zimní. Z vlastní zkušenosti z cest po Evropě mohu potvrdit, že i v jiných zemích se výdělky stánkařů značně liší, ovlivněny podobnými faktory jako v Česku. V zemích s vyšší turistickou atraktivitou, jako je například Itálie, může být zisk mnohem vyšší, ale zároveň s tím stoupá i konkurence.

Scroll to Top