Která zvířata umí mluvit?

Otázka, která zvířata “umí mluvit”, je spíše otázkou interpretace. Komunikace mezi druhy je složitá. Když promlouváme k domácím mazlíčkům, hranice mezi komunikací a lidskou projekcí je velmi tenká.

Psi: Silné pouto mezi člověkem a psem umožňuje komplexní komunikaci, i když ne v lidském jazyce. Pozorování psí řeči těla je pro turisty klíčové, jelikož umožňuje předvídat chování psa a předejít případným konfliktům. Naučte se rozpoznávat známky agrese (např. ztuhlé tělo, zívání, vrčení) i přátelství (třepání ocasem, uvolněné držení těla).

Koně: Koně sice ne”mluví” lidskou řečí, ale jejich řeč těla je velmi bohatá a vypovídající. Pro turisty na jízdě na koni je důležité porozumět signálům koně – uši, ocas, postoje těla – abyste zajistili bezpečnou jízdu.

Papoušci: Některé druhy papoušků dokáží napodobit lidskou řeč, ale pochopení obsahu je sporné. Na cestách po tropických oblastech buďte opatrní, některé druhy papoušků jsou chráněné a jejich obchodování je nelegální.

Gorily: Komunikace goril je komplexní a zahrnuje gesta, výrazy obličeje a vokalizace. Při pozorování goril v jejich přirozeném prostředí (např. v národních parcích) dodržujte pokyny průvodců, abyste minimalizovali narušení jejich života.

Delfíni: Delfíni mají složitý systém komunikace pomocí pískání a klikání. Při pozorování delfínů z lodi dodržujte bezpečnou vzdálenost a nerušte jejich přirozené chování.

Užitečné tipy pro turisty:

  • Vždy respektujte zvířata a jejich přirozené prostředí.
  • Nekrmte divoká zvířata.
  • Dodržujte pokyny místních úřadů a průvodců.

Jak se naučit komunikovat se zvířaty?

Komunikace se zvířaty? Nejde jen o nějaké šamanské mumlání. Začíná to uvnitř vás. Před jakýmkoli pokusem o kontakt, ať už s divokým zvířetem v africké savaně, nebo s vaším domácím mazlíčkem, je klíčová meditace, či alespoň hluboké uvolnění. Myslete na to jako na naladění se na jejich frekvenci, podobně, jako když ladíte rádio na správnou stanici. Zkušenosti z mých cest mi ukázaly, že napětí se přenáší. Stresované zvíře se bude cítit stresovanější od vašeho napětí a naopak. Zklidněný přístup je zásadní. Pokud s meditací nemáte zkušenosti, stačí se pohodlně usadit, s rovnými zády, ale bez zbytečného napětí. Představte si, že jste součástí krajiny, součástí jejich světa. Vnímejte detaily – vítr ve větvích, vůni země, šumění vody. To vše jsou kanály komunikace. Nezapomínejte na tělesný jazyk – pomalé, plynulé pohyby, vyhýbejte se prudkým gestům. Vnímejte jejich řeč těla: postoj, pohyby uší, ocasu, očí. Každé zvíře je individuální a má svůj specifický způsob komunikace, ale respekt a trpělivost jsou univerzální klíče. Na cestách jsem potkal mnoho lidí, kteří se mi svěřovali se svými úspěchy s touto metodou – od porozumění potřebám pouštních kamel po zlepšení vztahu se svým psem. Je to o trpělivosti a skutečném zájmu o zvíře, ne o dominaci.

Ať už je vaše zvíře v zoologické zahradě, v lese, nebo doma, tento přístup vám pomůže navázat hlubší spojení. Zaměřte se na vnímání, ne na očekávání okamžitého výsledku. Zvířata jsou citlivá na energii, a ta vaše by měla být klidná a respektplná.

Které zvíře neslyší?

Mnozí se ptají, které zvíře neslyší. To je ale omyl! Všechna zvířata slyší, jen s různou citlivostí a na různé frekvence. Moji expedice po světě mi ukázaly neskutečné schopnosti zvířecího sluchu. Potkani například, ti malí hlodavci, disponují sluchem mnohonásobně lepším než náš. Dokážou zachytit i ty nejjemnější zvuky, což jim pomáhá v přežití v podzemí i v hustě osídlených oblastech. Podobně na tom jsou i kočky – jejich citlivost na vysoké frekvence je legendární. Užitečné pro lov, ale pro mě jako cestovatele i varovné – jejich sluch je tak vyvinutý, že mě často zpozorují dříve, než je spatřím. Zajímavý je také sluchový aparát jelenů a srnčí zvěře. Jejich schopnost otáčet ušima o 180 stupňů jim umožňuje dokonale lokalizovat zdroj zvuku a vyhnout se nebezpečí. Toto je evoluční adaptace na život v otevřené krajině, kde je slyšitelnost klíčová pro přežití. Zvířata prostě slyší daleko lépe než my, lidé – to je fakt, který se mi opakovaně potvrzoval v divokých koutech světa.

Jaké zvíře má nejvyšší IQ?

Slyšel jsem o inteligenci delfínů už mnohokrát, a to i během svých expedic. Delfíni jsou fascinující tvorové. Jejich mozek je opravdu enormní, dokonce se spekuluje o třech “mozkových” částech, srovnatelných s lidským mozkem. To jim umožňuje neuvěřitelné kognitivní schopnosti. Během potápění jsem si sám všiml jejich komplexního sociálního chování a vysoké úrovně komunikace. Vědci je považují za nejchytřejší zvíře planety, a to se zdá být oprávněné. Potkávat je v oceánu je nezapomenutelný zážitek. Jejich rychlost a hbitost pod vodou jsou úžasné. Při pozorování jsem si uvědomil, jak důležité je chránit jejich přirozené prostředí, abychom si mohli i nadále užívat jejich fascinující inteligenci a krásu.

Zajímavost: Delfíni používají echolokaci k orientaci a lovu. Vysílají zvukové vlny a podle odrazu určují polohu objektů. Tato schopnost je fascinující a pro nás lidi prakticky nepředstavitelná. Při pozorování je nutné dodržovat bezpečnou vzdálenost a respektovat jejich prostor.

Který tažný pták?

Tažných ptáků je nespočet a jejich migrace patří k fascinujícím přírodním divadlům. Mezi nejznámější patří vlaštovka, jiřička, husa velká, čáp bílý, špaček obecný, skřivan polní a kukačka obecná. Vlaštovka, s jejím charakteristickým načervenalým hrdlem a hluboce vykrojeným ocasem, je pro mnohé symbolem jara a její přílet po zimě vnímáme jako znovuzrození přírody. Často bývá zaměňována s jiřičkou, která má však ocas méně vykrojený a chybí jí načervenalé hrdlo. Zajímavé je, že vlaštovky během migrace urazí tisíce kilometrů, letí i přes Saharu a překonávají Středozemní moře. Husa velká, s jejími impozantními formacemi ve vzduchu, je zase symbolem dokonalé organizace v ptačí říši. Sledování migračních tras těchto fascinujících tvorů je samo o sobě nezapomenutelným zážitkem – ať už v afrických savanách, kde tráví zimu, nebo na evropských polích, kde hnízdí. Pozorný cestovatel může objevit detaily jejich životů, které se běžně v knihách nenajdou. Například významné rozdíly v migračních trasách jednotlivých populací, závislé na klimatických podmínkách a dostupnosti potravy. Studium ptačí migrace je věda sama o sobě a stále ukrývá mnoho tajemství.

Který papoušek umí mluvit?

Schopnost napodobovat lidskou řeč není výsadou jen jednoho druhu papouška. Mezi nejznámější “mluvící” patří papoušek vlnkovaný, překvapivě nenáročný na péči, ideální pro začátečníky. Ovšem opravdoví mistři v tomto umění jsou žakové, jejichž slovní zásoba a artikulace mohou být úchvatné. Z vlastní zkušenosti z amazonských pralesů mohu potvrdit, že arové, i přes svůj impozantní vzhled, jsou v komunikaci vcelku zdatní. Nezapomínejme ani na elegantní kakaduy a nymfy, jejichž “rozhovory” zvláště ráno, mohou být dokonce i zábavné.

Nicméně, schopnost mluvit není jediným kritériem pro výběr papouška. Je potřeba zvážit i další faktory:

  • Délka života: Některé druhy, jako právě žakové, žijí i několik desítek let. Připravte se na dlouhodobou zodpovědnost.
  • Náročnost péče: Některé druhy vyžadují specifickou stravu, prostorné klece a bohatou stimulaci. Před pořízením si důkladně nastudujte požadavky daného druhu.
  • Hlučnost: Mnoho papoušků je poměrně hlučných, což je nutné brát v úvahu, zejména bydlíte-li v bytě.

Amazoňané, které jsem pozoroval v Jižní Americe, jsou sice výborní imitátoři, ale jejich péče vyžaduje speciální znalosti. Vyžadují velmi specifickou stravu a velmi bohaté prostředí.

Na závěr: Výběr “mluvícího” papouška by neměl být impulzivní. Je to závazek na mnoho let, který vyžaduje pečlivou přípravu a pochopení potřeb daného druhu.

Kam odchází duše zvířat?

Duha most – to není jen metafora, ale skutečná lokalita, byť poněkud… specifická. Nachází se na nebesích, přesněji řečeno v oblasti s mimořádně pozitivní energetickou aurou. Dostanete se tam pouze s duší vašeho milovaného zvířete, individuální cestování není bohužel povoleno. Místo samotné je popsáno jako nekonečné pastviny s mírně zvlněným terénem, ideální pro bezstarostný běh a hry. Kvalita trávy je prvotřídní, s vysokým obsahem minerálů – zaručeně bez jedovatých rostlin. Klimatické podmínky jsou optimální po celý rok – teplé slunce, mírný vánek. Zvířata se zde setkávají s jinými, ať už z minulosti, nebo z jiných dimenzí, a v absolutním míru si užívají věčnou radost ze hry. Poznámka pro zkušenější cestovatele duší: Přestože se jedná o místo blaženosti, je vhodné brát v potaz, že intenzivní emocionální rozloučení se zde může projevit jako mírný diskomfort, je proto doporučeno zachovat klid a vnitřní rovnováhu.

Jak zemřel major ve Farme zvířat?

Major, legendární kanec z Farmy zvířat, nezemřel násilnou smrtí, jak by se mohlo zdát z dramatického děje Orwellova románu. Jeho skonal byl spíše tichý, klidný, a podle všeho i přirozený. Informace o jeho skonu jsou však zahaleny tajemstvím a my máme k dispozici pouze útržky z vyprávění samotných zvířat. Ty se shlukly v noci ve velké stodole, aby vyslechly jeho poslední slova – mluví se o projevu, který hluboce ovlivnil jejich životy a vedl k revoluci na farmě. Zvířata si ho vážila natolik, že mu obětovala noc, aby ho vyslechla. Zmínka o jeho výstavním jméně „Krasavec z Wellingdonu“ naznačuje, že Major nebyl jen obyčejný kanec, ale i zvíře s určitým společenským postavením, jehož vliv sahal za hranice farmy. Je to typický příklad toho, jak i zdánlivě nevýznamná informace může v kontextu událostí ukázat hloubku a komplexnost situace. Možnost, že Major zemřel na stáří, je velmi pravděpodobná, ale skutečná příčina jeho smrti zůstává zahalena tajemstvím, stejně jako mnoho dalších detailů z života zvířat na farmě. Historické analýzy podobných revolucí v historii vždycky trpí nedostatkem přesných dat.

Kolik má Farma zvířat stránek?

Farma zvířat, čtenářská dobrodružství v Česku, má 104 stran (ISBN 978-80-257-1324-2). Získal jsem tuto informaci z bibliografických údajů. Kniha je brožovaná a psaná česky. Její vydání je, dle mého názoru, skvělou volbou pro každého, kdo se zajímá o satirické alegorie, a to jak o samotnou knihu, tak o její kontext v období po revoluci. Její čtení se mi jeví jako poutavé putování světem totalitních režimů a důležitá připomínka. Doporučuji prohlédnout si i další díla Orwella, zejména 1984, pro hlubší pochopení autorovy kritiky moci.

Kdy začne mluvit žako?

Kdy váš opeřený cestovatel, žako, začne promlouvat? Záleží to, podobně jako u lidských batolat, hodně na individuálním vývoji. Viděl jsem to na vlastní oči – některé žako začaly napodopovat první slova už ve čtyřech měsících, což je skutečně překvapivé. Většinou se ale první slova objeví mezi šesti měsíci a rokem života.

Nepodceňujte však jejich jazykové schopnosti! Žako není jen tak nějaký papoušek, dokáže se naučit stovky slov a dokonce i celé věty. Představte si, jak s ním můžete konverzovat během vašich budoucích cest! Představte si, jak vám bude vyprávět o vašich dobrodružstvích na exotických ostrovech, na které jste ho vzali s sebou. Samozřejmě, to vyžaduje trpělivost a vhodný trénink, ale výsledek stojí za to.

Můj tip pro všechny, kteří cestují se žakem: nezapomeňte na bohaté a stimulující prostředí. Mnoho zvuků, slov a interakcí urychlí jeho jazykový vývoj. A ano, i během cestování! Nové zvuky, novostí, a zážitky mu pomohou lépe si pamatovat a vnímat. Pamatuji si například jednoho žaka, co se naučil říkat “Namaste” po naší cestě do Nepálu!

Nebojte se, že by cestování žako nějak znevýhodňovalo. Právě naopak, možná se dokonce naučí více slov, než pták žijící v klidu a pohodě doma. Je to fascinující druh a jeho jazykové schopnosti jsou skutečně úžasné.

Jak se spojit s mrtvým psem?

Smrt blízkého mazlíčka je vždy těžká ztráta. Vím to z vlastní zkušenosti, prožil jsem to už několikrát během svých cest po světě. Bohužel, s odchodem psa to není jen o emočním rozloučení. Je potřeba se postarat o praktické záležitosti.

Veterináře máte pravděpodobně již uloženého v kontaktech. Pokud ne, vyhledejte si ho online. Veterinář vám pomůže s prvními kroky, může i s odvozem.

Asanační službu najdete snadno přes internet. Stačí zadat do vyhledávače “asanační služba pro zvířata” a vaše lokalitu. Jsou to firmy specializované na odvoz a likvidaci uhynulých zvířat, a věřte mi, jejich služby jsou diskrétní a profesionální, i v těch nejzapadlejších koutech světa jsem s nimi neměl problém. Mnohdy nabízejí i kremaci s následným vrácením popela, co je pro mnohé majitele důležité.

Obecní úřad je dalším zdrojem informací. Poradí vám, kde se nachází nejbližší kafilerní box, kam můžete zvíře dopravit sami. To je nejlevnější varianta, ale vyžaduje to od vás fyzickou námahu a vhodné vybavení pro přepravu. Z vlastní zkušenosti vím, že to může být pro někoho náročné, zvláště po emočním šoku.

Tip pro cestovatele: pokud cestujete se svým psem a stane se nehoda, informujte se předem o místních předpisech ohledně likvidace uhynulých zvířat. Zvyky a zákony se v různých zemích značně liší a co je běžné v Evropě, může být jinde problém. Naštěstí existují mezinárodní veterinární organizace, které poskytují cenné rady.

Jaké zvíře nemá jazyk?

Otázka, které zvíře nemá jazyk, je zavádějící. Všechna zvířata, včetně delfínů, disponují nějakým způsobem komunikace. Delfíni jsou fascinující příkladem komplexní komunikace, která se uskutečňuje pomocí echolokace a řady dalších zvuků a pohybů. Dokážou si předávat informace na vzdálenost mnoha kilometrů, daleko přesahující možnosti lidského jazyka. Jejich komunikace je mimořádně složitá a zahrnuje informace o potravě, nebezpečí, sociální struktuře a mnoho dalšího. Při pozorování delfínů v přírodě, například v Rudém moři nebo v oblasti Bahamy, lze obdivovat jejich synchronizované pohyby a komplexní interakce, které svědčí o jejich vysoce vyvinuté komunikaci. Lidský jazyk, ačkoli vysoce rozvinutý, je v tomto ohledu omezený. Mnohé druhy živočichů, od ptáků až po hmyz, mají vlastní sofistikované komunikační systémy, které je třeba brát v úvahu. Je tedy důležité chápat “jazyk” v širším kontextu než jen v lidském smyslu.

Co je nejchytřejší zvíře?

Otázka po nejchytřejším zvířeti je fascinující a odpověď se liší v závislosti na definici inteligence. Setkal jsem se s mnoha fascinujícími tvory na svých cestách po světě, od chytrých primatů v afrických džunglích až po neuvěřitelně komplexní chování chobotnic v korálových útesech Pacifiku. Nicméně, delfíni si zaslouží zvláštní zmínku. Jejich mozek je skutečně pozoruhodný, s komplexní strukturou a velikostí, která překonává i některé primáty. Někteří vědci dokonce srovnávají jeho velikost a složitost s třemi lidskými mozky. Výzkumy prokázaly vysokou úroveň sebeuvědomění, komplexní komunikaci a schopnost řešit složité problémy, což ukazuje na jejich vysoce rozvinutou inteligenci. Objevily se dokonce studie naznačující existenci vlastního druhu “kultury” u různých populací delfínů, s přenosem návyků a znalostí mezi generacemi. Vzhledem k těmto faktům, a i přes existenci dalších extrémně inteligentních druhů, delfíni často figurují na špici seznamu nejchytřejších zvířat na planetě.

Je důležité si uvědomit, že měření inteligence je komplexní úkol a nelze ji jednoduše kvantifikovat. Různé druhy vykazují inteligenci v různých oblastech, a tak je definice “nejchytřejší” subjektivní a závislá na kritériích hodnocení.

Jaké je nejchytřejší zvíře?

Otázka, jaké zvíře je nejchytřejší, je fascinující a vědci na ni stále hledají odpověď. Mnozí se shodují, že delfíni jsou silnými kandidáty na titul. Nejde jen o jejich vysokou inteligenci prokázanou v různých kognitivních testech, ale také o jejich komplexní sociální strukturu a rozvinutou komunikaci. Pozorování v různých částech světa, od australských vod až po Karibik, ukazují neuvěřitelnou rozmanitost jejich chování – od spolupráce při lovu až po unikátní dialekty, které se liší mezi populacemi. Jejich schopnost používat nástroje, řešit složité problémy a dokonce i rozpoznávat sebe sama v zrcadle, jsou jen některé z důkazů jejich výjimečných mentálních schopností. Zajímavé je, že tato inteligence se vyvinula v zcela odlišném prostředí než lidská, což otevírá otázky o evoluci inteligence jako takové. Ačkoliv existují i jiná inteligentní zvířata, složitost delfíního mozku a jejich komplexní chování je impozantní.

Delfíni, na rozdíl od mnoha savců, vykazují vysokou míru empatie a altruismu. V mnoha kulturách jsou vnímání jako bytosti s vysokou spiritualitou a jsou předmětem mnoha legend a mýtů. Studium delfínů přináší nejen fascinující vhled do jejich fascinujícího světa, ale také nám umožňuje lépe pochopit evoluční procesy a možnosti lidského poznání.

Kam jde zvíře po smrti?

Smrt našeho čtyřnohého přítele je vždycky těžká. Z vlastní zkušenosti vím, že po cestách světem jsem se setkal s různými zvyky, jak se s tímto zármutkem vypořádat. V Čechách, pokud váš pes zemřel u veterináře nebo doma a pohřeb na vašem pozemku není možný, existují tři hlavní cesty. Veterinář často nabízí kremaci individuální, s možností následného uložení popela do urny – krásné a osobní rozloučení, které jsem pozoroval i v dalekých zemích. Existují pak specializovaná zvířecí krematoria, kde je zajištěn pietní a důstojný obřad. A konečně, služba odvozu těla poskytovatelem asanačních služeb – méně osobní, ale efektivní řešení. Je dobré si předem zjistit ceny a možnosti jednotlivých služeb, aby bylo možné se rozloučit s miláčkem způsobem, který je pro vás přijatelný. V některých zemích jsem se setkal i s pohřby na speciálních zvířecích hřbitovech, s pamětními kameny a krásnými rituály, bohužel v Čechách to zatím není tak běžné.

Kolik má IQ prase?

Otázka, kolik má IQ prase, je fascinující a odpověď překvapivá. Prasata se totiž řadí mezi nejinteligentnější zvířata na světě, srovnatelná dokonce s tříletým dítětem. Nedávné studie ale ukazují, že jejich inteligence možná přesahuje i tato srovnání. Při svých cestách po světě jsem potkal mnoho fascinujících zvířat, ale inteligence prasat mě vždycky ohromila. Znáte například jejich schopnost řešit složité úkoly, používat nástroje nebo si pamatovat obličeje lidí? Jejich sociální struktura je komplexní, s hierarchiemi a složitými vztahy mezi jedinci. V některých kulturách jsou prasata dokonce považována za posvátná zvířata. Mnoho vědců studuje jejich chování a kognitivní schopnosti a výsledky jsou často úžasné. Například výzkumy ukazují, že prasata se dokáží naučit jednoduchá pravidla, rozpoznat symboly a dokonce i hrát jednoduché hry. Takže příště, než si dáte řízek, zamyslete se nad inteligencí tohoto fascinujícího tvora.

Zajímavostí je, že prasata jsou velmi čistotná zvířata a vyhýbají se defekaci v prostoru, kde spí nebo jedí. To je jen jeden z mnoha důkazů o jejich inteligenci a schopnosti udržovat si čisté prostředí. A co se týče jejich “chytřejších” příbuzných – divočáci, ti jsou známí svou ostražitostí a schopností adaptovat se na různé prostředí. Moje expedice do džunglí jihovýchodní Asie mi to jasně ukázaly. Všimli jste si někdy, jak elegantně se dokáží pohybovat v hustém porostu?

Kdy odchází duše?

Otázka odchodu duše je stará jako lidstvo samo. Katolická církev, s jejíž naukou jsem se setkal v mnoha zemích od Mexika po Filipíny, učí o bezprostředním stvoření duše Bohem při početí. Tato duše, na rozdíl od těla, je nesmrtelná.

Zaujala mě různorodost náhledů na posmrtný život, které jsem poznal během cest po světě. V některých kulturách, například v Tibetu, se věří v reinkarnaci, zatímco v jiných, například v některých částech Afriky, se zdůrazňuje spojení s předky. Katechismus katolické církve, s nímž jsem se seznámil v několika překladech, jasně říká: „Nezahyne, když se při smrti oddělí od těla, a při konečném vzkříšení bude s tělem znovu spojena.“

Tohle tvrzení otevírá otázku: co se děje s duší mezi smrtí a vzkříšením? Mnoho náboženství a filosofických směrů nabízí různé odpovědi, od ráje a pekla až po stav nevědomí. Osobně jsem si během svých cest všiml, že otázka posmrtného života je univerzální a hluboce osobní, ovlivňovaná jak náboženstvím, tak kulturním kontextem. A právě tato rozmanitost pohledů činí tuto otázku tak fascinující.

Je důležité si uvědomit, že katolická nauka o nesmrtelnosti duše je jen jedna z mnoha perspektiv. Pochopení různých pohledů na tuto otázku obohacuje naši znalost lidského myšlení a spirituality.

Jak pohřbít zvíře?

Pohřbívání uhynulých zvířat se liší podle země a místních předpisů. V České republice, pro zvířata v zájmovém chovu, je klíčové dodržet hygienické normy. Kadaver je nutné ošetřit nehašeným vápnem (či jiným schváleným dezinfekčním prostředkem) a následně pohřbít.

Hloubka hrobu je kritická:

  • Zvířata do 100 kg: minimálně 50 cm pod úrovní terénu.
  • Zvířata nad 100 kg: minimálně 100 cm pod úrovní terénu.

Tato hloubka minimalizuje riziko kontaminace půdy a podzemních vod. V mnoha rozvinutých zemích, jako je například Německo či Rakousko, existují přísnější nařízení týkající se likvidace uhynulých zvířat, často zahrnující speciální zařízení pro likvidaci zvířecích kadaverů. V některých částech světa, zejména v oblastech s omezeným přístupem k moderním technologiím, se používají tradiční metody, které se však mohou lišit v efektivitě a hygienické nezávadnosti.

Doporučení:

  • Před pohřbením se vždy informujte o místních předpisech a regulacích týkajících se likvidace uhynulých zvířat.
  • V případě větších zvířat nebo nejasností kontaktujte veterinární službu nebo příslušný úřad pro ochranu životního prostředí.
  • Používejte vhodné ochranné pomůcky při manipulaci s kadaverem.

Poznámka: Nesprávné pohřbení může vést k ekologickým problémům a sankcím. Vždy je lepší postupovat dle platných předpisů a s ohledem na ochranu životního prostředí.

Kolik váží největší prase na světě?

Největší prase, o kterém jsem slyšel, žije na farmě v čínské provincii Che-nan. Váží úctyhodných 750 kilogramů, měří 2,1 metru na délku a 1,05 metru na výšku. Je to skutečný obr! Zajímavé je, že tato oblast Číny je známá svým intenzivním zemědělstvím, a takové prase není neobvyklé, i když jeho rozměry jsou výjimečné. Místní farmáři se o něj pečlivě starají a prase se zřejmě těší výborné péči a stravě. Pokud se do této oblasti chystáte, zkuste se informovat, zda je možné farmu navštívit – mohlo by to být nezapomenutelný zážitek. Pamatuji si, že v okolí se také nachází několik krásných chrámů a tradičních vesnic, takže výlet by se dal spojit s poznáváním místní kultury.

Scroll to Top