Microsoft testuje Quick Machine Recovery – záchrana pro nebootovatelné PC!

Microsoft testuje Quick Machine Recovery – záchrana pro nebootovatelné PC!

Takže, slyšeli jste o tom? Microsoft testuje novou funkci zvanou Quick Machine Recovery, která má zabránit katastrofám typu té loňské s Crowdstrike. Pro někoho, kdo se v tomhle světě Windows a IT orientuje spíš jako slepý klavírista, to zní jako záchrana života! Představte si: váš počítač se prostě rozhodne, že už nechce spolupracovat a odmítá se spustit. Panika! V práci to znamená totální kolaps, doma to znamená… no, doma to znamená prostě trápení. A teď si představte, že Microsoft má řešení, které dokáže tento problém vyřešit rychle a efektivně – zdánlivě magie!

Tato funkce je součástí nejnovější verze Windows Insider Preview (build 6120.3653) a je určena především pro IT profesionály. Dává jim možnost vzdáleně obnovit počítače, které se nedaří spustit. To je velká věc, zejména proto, že má zabránit podobným velkým výpadkům, jako byl ten způsobený aktualizací Crowdstrike. Pamatujete si na ten chaos? Asi těžko na to někdo zapomene!

V podstatě si představte takového superhrdinu, který zachraňuje počítače před digitální smrtí. A Microsoft s touto funkcí vypadá, že si právě takového superhrdinu vytvořil. Jen si představte, kolik času a nervů to ušetří! Místo marného boje s nebootovatelným strojem, stačí zavolat IT oddělení a oni to pomocí Quick Machine Recovery vyřeší na dálku. Zní to jako sen, že?

A teď k tomu, co mě zaujalo nejvíc: slovo „rychlý“. V technickém světě, kde vše trvá “chvíli”, “brzy” a “někdy v budoucnu”, slib “rychlé” opravy zní jako hudba pro mé uši. Konec nekonečného čekání na restart, konec zoufalého hledání ovladačů a konec ztracených hodin produktivity! To zní úžasně, nemyslíte?

Přiznám se, že já s počítači nejsem žádný mág. Můj vztah s technikou je takový… problémový. Pamatuji si jeden případ, kdy jsem se snažil nainstalovat nový software na starý notebook. Byl to takový ten typ notebooku, který vypadal, že přežil jadernou válku. Kromě instalace softwaru jsem si k tomu přidal ještě dobrodružství s rozbitým tlačítkem vypínače. Musel jsem ho vypnout drátkem! Po hodině snažení se mi povedlo to dotáhnout do úspěšného konce, ale věřte mi, že se mnou prohrál i nejodolnější kámen.

Další příhoda se odehrála při pokusu o upgrade operačního systému. Bylo to jako číst návod k montáži atomové bomby. Postup byl složitý, plný technických termínů, které jsem nechápal. Naštěstí jsem objevil na YouTube video od milého pána s vtipným knírem, který mi to celé vysvětlil s klidem a trpělivostí anděla. Nakonec se mi to povedlo, ale i s ohromnou pomocí YouTube a nervozitou na pokraji infarktu. Proto jsem nadšený z Quick Machine Recovery a s nadějí čekám, až ji Microsoft uvolní pro všechny.

Stručně řečeno: Quick Machine Recovery zní jako fantastické řešení pro prevenci rozsáhlých výpadků. Doufám, že se brzy stane dostupná pro všechny a že konečně skončí éra marného boje s nefunkčními počítači. A já budu moci trávit čas s něčím zábavnějším, než se snažit oživit mého starého “jaderného” přeživšího notebooku.

Scroll to Top